Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SilverLight i ASP - Jak w Silverlight Business Application otworzyć stronę w ASP

DarknessWalker 13 Sie 2012 20:44 987 2
  • #1 13 Sie 2012 20:44
    DarknessWalker
    Poziom 10  

Jak w Silverlight Business Application wywołać stronę w ASP ?
    Nie umiem w ogóle połączyć Silverlight z bazą danych MySQL, nawet przykłady z Internetu nie działają. W ogóle nie zapisują danych do bazy ani nie odczytują (przez ASP wszystko było by proste).

Próbowałam już na takiej zasadzie:

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale niestety też nie działa :/

0 2
  • #2 14 Sie 2012 12:12
    wiesniak
    Poziom 31  

Przede wszystkim: ASP czy ASP.NET?
    Co rozumiesz przez "wywołać stronę w ASP"? Zmienić stronę, czy np. otworzyć nową jako popup / osobny tab? Korzystałem z HtmlPage.Window.Navigate i nie było problemu, przy czym operowałem pełnym adresem (adres serwera przekazywałem przez parametr aplikacji Silverlight).
    Silverlight działa po stronie klienta, więc musisz mieć jakiś serwis webowy - albo stary asmx albo WCF (ew. użyć RiaServices).

0
  • #3 16 Sie 2012 10:39
    DarknessWalker
    Poziom 10  

W ASP.NET. Chcę otworzyć jako osobną stronę. W Visual Studio jak odpalam to działa ale jak wrzucę na serwer to już nie.

Ten kod dałam na MainPage.xaml.cs pod button który ma otworzyć stronę w ASP (próba odpalenia z serwera):

Uri serverUri = Application.Current.Host.Source;
    Uri uri = new Uri(string.Concat(serverUri.Scheme, ":dl.dropbox.com/u/111429/NowyFolder/Program/Program.Web/Strona.aspx"));
    System.Windows.Browser.HtmlPage.Window.Navigate(uri, "_blank");

Dodatkowo cały program składa się z 2-ch części:
    - Projekt (tu jest ten MainPage, folder "Views" gdzie można wrzucać podstrony, itp)
    - Projekt.Web (tu są pliki ProjektTestPage.html i ProjektTestPage.aspx - utworzone wraz z nowym projektem jako domyślne, dodatkowo utworzyłam tu "Strona.aspx" z szablonem w Site.Master) Tylko w tej części można było bez problemu utworzyć pliki ASP, w tej pierwszej najwyżej można przenieść z drugiej części.

Dziwne jest to, że ProjektTestPage.aspx otwierany z serwera wyświetla stronę normalnie a tą nową stronę którą w ASP utworzyłam to tylko kod wyświetla.

0
  Szukaj w 5mln produktów