Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona przed zapisem określonych komórek

13 Sie 2012 21:01 1236 3
 • Poziom 15  
  Witam
  W moim programie wprowadzam dane osobowe (w jednym wierszu dla danej osoby). Po wpisaniu w kolumnę F kursor ustawia się w kolejnym wierszu (następna osoba) - chciałbym aby w tym momencie niektóre komórki w poprzednim wierszu (wprowadzona osoba) zostały zablokowane aby nie można było nic wpisać ( w tym wypadku w kolumnach - D , E , F ). Jednocześnie chcę aby można było dokonywać zmiany ilości osób i funduszy w czasie trwania roku (przycisk).
  Próbowałem za pomocą Chroń arkusz ale dokonując zmiany w czasie trwania roku leci błąd !?
  Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.
 • Moderator Programowanie
  Popraw temat (bez Caps Lock'a) ;) bo wylądujemy w koszu...
  Można przy zmianie w kol.6 zablokować w pętli tylko te, które są wypełnione, po czym włączyć ochronę arkusza (puste zostają bez blokady).
  W przycisku [OK] formularza dopisz na początku zdejmowanie, a na końcu włączanie ochrony.

  P.S. Linia: ActiveCell.Offset(0, -4).Select nie powoduje przejścia do następnego wiersza w przypadku zastosowania klawisza [Tab]. Precyzyjniej byłoby: Cells(Target.row+1, 2).select
 • Poziom 15  
  Dzięki za radę - poprawiłem - chociaż dotąd tytuł pisałem d.literami , ale skoro tak należy , to postaram się. Po zmianie zasugerowanej przez Ciebie nie działa jak należy. Jeżeli chodzi o "chronienie arkusza" - to nie wiem czy się da aby zablokować przed przypadkowym wpisaniem tylko niektóre komórki w wypełnionym (poprzednim) wierszu.?
 • Poziom 15  
  Wyjaśniając adamasowi chcę dodać że ja piszę program i mógłbym chronić określone komórki - ale wszystkie dane wypełnia księgowy lub inna osoba którzy nie znają excela i blokowanie określonych komórek przed przypadkowym wpisem powinien odbywać się automatycznie po wpisaniu danych dla kolejnego lokalu (w poprzednim wierszu) .