Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubi Kickstarter - centrum sterowania domem przy użyciu komend głosowych

panlis2010 13 Sie 2012 21:58 1515 1
 • Ubi Kickstarter - centrum sterowania domem przy użyciu komend głosowych Funkcja komend głosowych na stałe zagościła w smartphonach i tabletach i nie stanowi obecnie problemu zaopatrzenie się w aplikację, która będzie wykonywała polecenia użytkownika bez konieczności ręcznego wyszukiwania funkcji. Firma Ubi Kickstarter zamierza rozszerzyć tą funkcjonalność na cały dom.

  Specjalny system głośników zostanie zainstalowany w różnych miejscach przy ścianach w mieszkaniu i będzie skomunikowany z siecią WiFi. Umożliwi to wydawanie komend niezależnie od wykonywanej czynności i miejsca, w którym się znajdujemy. W skład systemu mają wejść takie elementy wyposażenia, jak telefon głośnomówiący, radiowęzeł, wirtualny asystent, przypomnienia głosowe, budzik, domofon, system obserwacji stanu dziecka, a nawet możliwość kontroli aktualnej temperatury (aczkolwiek funkcja ta będzie wymagała zainstalowania termostatu).

  System Ubi będzie oparty na oprogramowaniu Android w wersji 4.1 9 (Jelly Bean) oraz procesorze ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 800 MHz i 1 GB pamięci RAM. Do obsługi całości wystarczy jeden uniwersalny mikrofon, zostanie również wykorzystana łączność Bluetooth 4.0 oraz czujnik temperatury, wilgotności i światła otoczenia.

  Źródło: Link


  Fajne! Ranking DIY
 • Computer Controls
 • #2 14 Sie 2012 01:12
  szulat
  Poziom 23  

  Firma Ubi Kickstarter ma chyba siedzibę na tej samej ulicy co firma Keep Away From Fire (znany producent odzieży) ;)