Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 sygnalizuje potrzebę formatu WD My Passport Essential.

13 Sie 2012 22:04 1749 3
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z dyskiem zewnętrznym WD My Passport Essential pracującym pod kontrolą Win7 Ultimate x86. Dyskowi do tej pory bardzo sporadycznie zdarzało się samoistnie na chwilę rozłączyć. Dziś w trakcie ściągania programem uTorrent komputer nagle zawiadomił mnie, że nie może dalej pobierać, bo nie może odnaleźć pliku. Cały system zaczął się dziwnie zachowywać. Wyjątkowo długo ładował strony www, Chrome zaczął mi wywalać błędy wtyczki Shockwave itd. Cały komputer uruchomiłem ponownie, ale komp w momencie, w którym normalnie pojawia się kursor, przestał odpowiadać, a monitor przeszedł w tryb czuwania (z tą różnicą, że pokazywał, że ma podłączenie poprzez wejście cyfrowe, a zwykle szuka sygnału na wejściu cyfrowym i analogowym). Restart, Windows uruchamia swoje urządzenie do diagnostyki problemów podczas startu, po zakończeniu i kliknięciu ,,zamknij" komputer się wyłącza i udaje mi się go normalnie uruchomić (dodam, że sytuacja zdążyła się już powtórzyć i komputer udaje się włączyć dopiero po odpaleniu przez system swojego urządzenia do diagnostyki problemów podczas startu). Jednak system wywala mi formułkę ,,przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków E: musisz go sformatować". Odłączam, podłączam, zmieniam porty USB, ale cały czas to samo. Tablet na Androidzie też nie może go już odczytać. Kliknąłem ,,formatuj dysk", żeby sprawdzić co powie mi dalej. Wyskoczyło kolejne okienko o treści ,,System Windows nie może sformatować E [...]". I tak można w kółko, bo co jakiś czas dysk pokazuje się na chwilę w systemie i wyskakuje okienko ,,przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków E: musisz go sformatować", ale dysk zaraz znika z windows'owskiego eksploratora i nic więcej się nie da zrobić. Dysk zaczął też wydawać dźwięk, którego do tej pory chyba nie słyszałem. Załączam screen SMART.

Może jakiś wpływ na to ma to, że wczoraj przy zdejmowaniu laptopa z biurka dysk spadł i raptownie zatrzymał się na kablu. Możliwe też, że pobierany torrent był trefny i miał w sobie wirusa. Jeśli ma to w czymś pomóc mogę wysłać do niego link.

Twardziel najprawdopodobniej jest jeszcze na gwarancji, ale zależy mi na odzyskaniu danych, a raczej nie będzie mnie stać na zrobienie tego w jakimś serwisie.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam! Windows 7 sygnalizuje potrzebę formatu WD My Passport Essential.
  • Poziom 2  
    Możliwe jest, że od takiego wstrząsu (nie nazywam tego upadkiem, bo dysk w nic nie uderzył) dysk zaczął wariować? Czy prędzej jest to wina ściągania torrentów lub innych czynników? Tak czy inaczej na pewno będę bardziej uważał.
    Dziękuję za odpowiedź, przestudiuję temat odzysku posektorowego i wezmę się do pracy.

Istnieje możliwość wybrania folderów, które mają być odzyskane, czy konieczne jest wykonanie pełnej kopii posektorowej? Jestem w tym temacie laikiem i jest to mój pierwszy problem tego typu.