Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IPhone 3GS - Brak zasięgu, resety, uszkodzona podkładka pod śrubkę.

Sajkra 13 Aug 2012 22:49 1701 2
    Sajkra
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    otóż chciałbym opisać mój problem z telefonem opisanym w temacie, otóż tułam się z tym od pewnego czasu, szukałem informacji, poradników na ten temat ale wszystko kończyło się bez dobrego wyniku.
    A więc zacznę od początku do końca co jak co wygląda, i prosiłbym o jaką kolwiek pomoc.

Jest to telefon Iphone 3GS 8GB, 5.0.1 jailbreak unthethered.
    Problem wygląda tak iż : Pewnego czasu, sygnał GSM, zaczął zmieniać się na "Brak Sieci", telefon samoczynnie zaczął się resetować, do tego strasznie długo włączać, po paru resetach, włącza się z powiadomieniem GSM "Szukam.." jest tak przez 5 minut, potem znowu reset i tak w kółko parę razy. W pewnych momentach poprostu łapie zasięg i działa bez problemu dajmy na to z 5H, potem znowu "Brak Sieci", długie resety.

A więc po takim zdarzeniu próbowałem wgrać na nowo system, nie podziałało. Wiec wykluczam raczej możliwość zepsutego software. (Jak na moją wiedzę).

Otwierałem telefon, sprawdzałem ten drucik od sygnału GSM który łączy się z obudową, "miedziana blaszka", z nią wszystko okej. LECZ!
    Zmartwiło mnie jedno. Otóz, w miejscu przełączniku "Mute/Unmute", śróbka dokręcająca płyte gł, która jest połączona blaszka z przyciskami "Volume -/+" ma, uszkodzoną podstawkę, taki kawałek metalu, i śrubka ta luźno lata, poprostu ją tam wsadziłem. Nie wiem czy to może być problemem, ponieważ ta część odpowiada (tutaj też informacje z mojej wiedzy, mogę być błędny) za antenę/moduł WIFI. Z zdjeciami może być problem, jedynie mogę je określić poprzez zdjęcia znalezione na internecię i przemeblowaniu w paincie i oczywiscie postaram się jak najstaranniej opisać to o co będziecie prosić, jeżeli postanowicie mi pomóc, za co byłbym naprawdę wdzięczny.

Moje doświadczenie z zakresu lutowania, elektroniki etc. Jest na poziomie średnim.
    Jeżeli jednak, ten problem okażę się być większego kalibru, jaki salon polecacie w obrębie Śląska/Chorzów? Jaka może być kwota naprawy?

Dziękuje za poświęcenie mi chwili,
    Daniel.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    czarny1722
    Level 12  
    witam, w parwie serwisu kłania sie wujek google autoryzowanego serwisu apple .. naparwa wyniesie napewno grubo ponad 300 zl jesli wogule sie podejma naporawy jesli byla ignerencja wczesniej
    Sajkra
    Level 2  
    A jeśli wolałbym skorzystac z nie-firmowego serwisu Apple?