Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko dfn 6630 chyba - Po włączeniu załącza się program, stoi, buczy nie pobiera

KoshiMazaki 14 Sie 2012 00:13 6006 3
  • #1 14 Sie 2012 00:13
    KoshiMazaki
    Poziom 9  

Witam Mam problem ze zmywarka beko
    Zaczęło sie od tego ze nie wylewała wody do końca, Demontaż pompy spustowej czyszczenie i dzialalo, po 2 tyg ponownie , ale zauważyłem ze wiatraczek z prowadnicy spadała i to przyczyną było , pompę wymieniłem ale po dłuższym okresie nie pracującej zmywarki, po uruchomieniu odrazu włączył mi się program(chyba 1) i zaczęła buczeć nie pobierając wody, czyściłem przepływomierz sprawdziłem przewody czy aby nie ciekły czy pęknięte są ok, po przytrzymaniu przycisku startu wyskakuje mi takie trzy kreski i obok 1 min po chwiki cos pocyka pobuczy jakby się na chwilę woda załączyła i przeskakuje na Program 1 00:00 ze znaczkiem wyłączenia zmywarki nadal bucząc. po wyłączenu i włączeniu ponownie to samo. POMOCY OCB

1 3
  • #2 15 Sie 2012 21:54
    And41x1
    Poziom 25  

Najprawdopodobniej woda na dnie zmywarki, na samej podłodze.
    Jest tam wyłącznik uruchamiany pływakiem styropianowym.
    Jeśli wody tam nie ma, to pływak mógł się zawiesić na brudzie, lub jest źle ustawiony - wystarczy poprawić, ewentualnie usunąć wodę.
    Wypada sprawdzić czy nadal nie cieknie.

Używaj przycisku "Szukaj" i przeczytaj podobne tematy - tu niżej, po prawej stronie.

3
  • #3 16 Sie 2012 09:49
    KoshiMazaki
    Poziom 9  

Nadmienię że rozebrałem pół tej zmywarki, czyściłem nawet pojemnik na sól, przeglądałem przewody i usuwałem całą niechcianą wodę zewsząd.
    Ten Pływak rozbierałem czyściłem i wycierałem węże doprowadzające też.
    tam w nim jest przełącznik może on jakoś nawalił? fakt ze był trochę mokry jak go oglądałem wiec tez suszyłem i czyściłem styki.
    A jak go poprawnie ustawić? Bo nie czaje.

0
  • #4 16 Sie 2012 21:25
    And41x1
    Poziom 25  

Nie trzeba specjalnie ustawiać - pływak ma się swobodnie poruszać, tak by nacisnął wyłącznik, kiedy podniesie go woda.
    Jeśli wyłącznik był mokry, trzeba sprawdzić jego stan i również stan elektroniki programatora.

0