Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przyczepka typu sam - koszt 1200zł

valdi77 29 Jan 2013 08:21 40731 32
Wago
    RGG
    Level 10  
    Wg przepisów, wysokość zaczepu / głowicy zaczepowej powinna wynosić (od podłoża) 430 +/- 35 mm. Z doświadczenia wiem, że przyczepki z wysokim zawieszeniem strasznie podskakują kiedy nie są załadowane. Resory są dobre jeśli realnie chcemy przewozić duże ciężary. Do mniejszych ładunków polecam rozwiązanie z osiami na elementach skrętnych w układzie np. 1x 750 kg lub 2x 500 kg - mamy niżej osadzony środek ciężkości (a przy dwóch ośkach bezpieczniejsze prowadzenie).

Dodano po 1 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie... czy konstruując przyczepkę, obliczałeś nacisk "na hak" i przesunięcie osi wzgł. środka skrzyni ładunkowej?

Dodano po 35 [minuty]:

Długość dyszla - od zaczepu do burty przedniej - powinna być taka, by w przypadku 'kiepskiego' manewru, przyczepa nie otarła zderzaka... np. w przyczepce, którą zbudowałem do swojego Forda Focusa kombi wygląda to tak... szerokość tyłu auta to ok. 160 cm, dł. dyszla 105 cm (liczone od kuli) - patrz załączniki.

• Wago
    Grzegorz 73
    Level 9  
    Czy ktoś robił przyczepkę na takiej lub takiej osi

RGG
    Level 10  
    Wiekszość przyczep robię z wykorzystaniem nowych osi, amortyzowanych elementami skrętnymi - bez problemów w budowie i z rejestracją