Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha rx 396 rds - Nie gra jeden głośnik

14 Sie 2012 08:36 1899 4
 • Poziom 2  
  Witam!
  To mój pierwszy post na forum więc korzystając z okazji, pozdrawiam wszystkich Forumowiczów serdecznie!
  A teraz do rzeczy.
  Niedawno wszedłem w posiadanie amplitunera yamaha rx 396 rds. Podłączyłem do niego dwie kolumny do pary wyjść oznaczonych lit. A. Źródło sygnału wbudowany tuner. Efekt jest taki, że gra jedna kolumna. Po podłączeniu do pary wyjść B ten sam efekt. Oczywiście przełączałem wybór wyjść na panelu przednim. Następnie podłączyłem jeden głośnik do wszystkich czterech wyjść po kolei. Na każdym gra dobrze. Ponownie podłączyłem dwa głośniki tylko zamienione stronami - znów gra tylko jeden.
  Proszę o informację czy problem tkwi w źle dobranych głośnikach, czy może chodzi o jakieś ustawienie amplitunera, o którym nie wiem, czy po prostu mam uszkodzony wzmacniacz.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 24  
  gregarius napisał:
  Następnie podłączyłem jeden głośnik do wszystkich czterech wyjść po kolei. Na każdym gra dobrze

  Czy sprawdziłeś w ten sposób obie kolumny? Może druga kolumna nie gra? Jaka jest impedancja kolumn - sprawdź miernikiem, ustaw go na małe Ohmy - kolumny powinny mieć pomiędzy 6 a 8 Ohm - zależnie od modelu.
  Podłącz słuchawki pod wejście słuchawkowe Jack i sprawdź, czy na słuchawkach będą grały oba kanały.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 36  
  gregarius napisał:
  Ponownie podłączyłem dwa głośniki tylko zamienione stronami - znów gra tylko jeden.
  I co po zamianie nie gra inna kolumna czy nie gra ta sama? jak nie gra ta sama to na bank ona jest uszkodzona.
 • Poziom 2  
  Mam kolumny altus 75. "Niestety" obie są sprawne. Powtarzałem czynność na obu. W międzyczasie podłączyłem do wzmacniacza dekoder canal+ (wejście aux) oraz odtwarzacz dvd (wejście cd). Efekt jaki uzyskałem to grająca lewa kolumna przy dekoderze canal+, prawa natomiast gra kiedy przełączę źródło na cd (odtwarzacz dvd). Ręce opadają.
 • Poziom 24  
  Jak to? Na jednym źródle gra jedna, a na innym gra druga? Czy przewód połączeniowy Cinch, którym podłączasz urządzenia do amplitunera jest sprawny? Czyli był moment, kiedy zagrała niegrająca wcześniej kolumna? Chodzi mi o to, abyś nie przełączał przewodów od kolumn (niech zostaną podłączone obie) i spróbował zamienić końcówki Cinch (lewa do białego gniazda, prawa do czerwonego gniazda - a później odwrotnie - lewa do czerwonego gniazda, a prawa do białego gniazda) sygnału wejściowego z DVD lub Cyfry+. Napisz efekt jaki uzyskałeś.