Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIORA WS 442 + FS-042 a głośniki

14 Aug 2012 12:06 2835 15
  • Level 17  
    Witam zastanawiam się nad zmianą mojego domowego audio. Aktualnie posiadam amplituner Schneidera (model nieznany, moc 170W) i korektor do niego oraz 2 kolumienki jakieś niemieckie moc 50W 6 Ohm. W wzmaku znów padła mi końcówka mocy, rzadko spotykana STK 443, której nigdzie nie mogę dostać postanowiłem zmienić swój sprzęt. Wszystko oczywiście podłączone do komputera. Myślałem nad DIORą WS 442 + korektor FS-042, te niemiecki kolumienki które aktualnie posiadam czyli po 50W 6 Ohm i dokupić do tego zestawu jakieś 2 duże podłogowe kolumny po 100-120W 8 Ohm. Czy ten model DIORy to uciągnie? Czy będzie to dobry zakup? na wymiane zestawu chcę przeznaczyć jakieś 300-350zł. Nie chcę nie wiadomo czego. Taki zestaw do pokoju. Czy będzie to dobry wybór?
  • Level 24  
    Ja mam podłączone pod WS442 Jamo SCANLINE 200 + Cervin Vega AT-12 i gra to bardzo dobrze (jak dla mnie)i problemów nie ma. "WSkę" kupisz za jakieś 100-150zł tylko nie wiem czy jest sens kupować korektor skoro sygnał idzie z komputera.
  • Level 17  
    Na tym schneiderku co miałem sygnał też szedł z kompa i korektorem ładnie można było wymodelować dźwięk (w moim odczuciu) więc myślę że będzie w miare podobnie. Czyli uważasz że będzie to dobry zakup?
  • Level 24  
    Poszukaj informacji na temat korektora. Ja mam bez korektora podłączone i według mnie gra o wiele lepiej. Czy będzie to dobry zakup?? Nie wiem to zależy od Ciebie.

Link
  • Level 13  
    WS442 to nie jest dobry wzmacniacz, tym bardziej za cenę jaką "żądają" za niego na Allegro.

Kolumn do domu nie dobiera się na podstawie mocy, co więcej bez podania efektywności moc w zasadzie niewiele znaczy. Pokaż te Twoje kolumny. Jak są one sprawne, to na początek wystarczą. Mając do wydania max. 350zł najlepiej zrobisz kupując wzmacniacz za całość kwoty a kolumny za jakiś czas. Wieczorem Ci jakieś linki powklejam z wartymi uwagi wzmacniaczami. Napisz, czy chcesz pilota czy nie.

Na początek bez korektora, zawsze możesz się wspomagać tym z foobara2000.

No i przede wszystkim określ czego słuchasz i jakiego mniej więcej brzmienia oczekujesz, a także wielkość pokoju w którym ma to grać.
  • Level 17  
    Słucham różnych piosenek i różnych gatunków. Przeważnie to co nowego wyjdzie i puszczają w RMF FM, którego słucham w większości. Moje kolumienki o których pisałem i które posiadam są całkiem dobre. Niby tylko 30W RMS ale że tak powiem dają w "pi**e". Mniej więcej do połowy głośności na Schneiderze jak dawałem to nie szło wysiedzieć w pokoju, więcej niż połowa nie dało rady wysiedzieć w domu :D obie mają w sobie jeszcze jakiś mały bassowy głośniczek. Z wielu wyczytanych recenzji i opini zdecydowałem się na zakup tej DIORY WS 442. Pewien kolega tu z forum zaoferował mi swój zestaw za 290zł DIORA WS 442 + kolumny Jamo ScanLine 200 także raczej dokonam tego zakupu.
  • Level 13  
    pingwin137 wrote:
    Z wielu wyczytanych recenzji i opini zdecydowałem się na zakup tej DIORY WS 442.

Gdzie czytałeś te recenzje? Ten wzmacniacz się podoba początkującym, bo ładnie robi "łubudubu" i jego kontur mocno podbija okolice 100Hz. Ale ma to niewiele wspólnego z dobrym brzmieniem. W przypadku WS442 głośniki "wysiadają" bardzo szybko, bo wzmak ich nie kontroluje. Jak chcesz mocy i wykopu, WS442 nie jest wzmacniaczem odpowiednim dla Ciebie.

pingwin137 wrote:
    Niby tylko 30W RMS ale że tak powiem dają w "pi**e". Mniej więcej do połowy głośności na Schneiderze jak dawałem to nie szło wysiedzieć w pokoju, więcej niż połowa nie dało rady wysiedzieć w domu

Poziom hałasu jest Twoim wyznacznikiem jakości? Kup sobie kolumny estradowe to u sąsiadów w domu nie będzie można wysiedzieć.

pingwin137 wrote:
    kolumienki o których pisałem i które posiadam są całkiem dobre.

Więc nie widzę sensu póki co ich zmieniać. Dokup coś wydajnego prądowo, o mocy ciągłej ok. 100W, zbudowanego na tranzystorach i z w miarę dużym transformatorem. W przyszłości bez problemu Ci taki wzmacniacz wysteruje np. Altusy, które będą dla Ciebie odpowiednie bo grają głośno (mają wysoką efektywność).

pingwin137 wrote:
    Z wielu wyczytanych recenzji i opini zdecydowałem się na zakup tej DIORY WS 442.

W takim razie po co ten temat? W sumie Twoja kasa i Twoja sprawa co z nią zrobisz, ale zakładanie tematu tylko po to, żeby na koniec i tak zrobić po swojemu jest co najmniej dziwne.

EDIT:
    pingwin137 wrote:
    Pewien kolega tu z forum zaoferował mi swój zestaw za 290zł DIORA WS 442 + kolumny Jamo ScanLine 200 także raczej dokonam tego zakupu.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2345911.html
    140zł za WS442? Za dużo! Dołóż 60zł i kup http://allegro.pl/yamaha-a-420-solidne-japonskie-stereo-290-w-i2538250231.html
  • Level 17  
    Uważasz że ta YAMAHA beż żadnego korektora itd bedzię dla mnie odpowiednia? A jakie do niej kolumny? Zależy mi na jakichś podłogowych takich żeby miały właśnie po 100W. Czekałem właśnie na takie nakierowanie, jak widać tylko ty chciałeś pomóc. Chce poprostu wymienić tego mojego zepsutego Schneidera na jakiś naprawde dobry sprzęt ale taki aby nie przekroczyć zakładanego budżetu. Oraz oczywiście żeby mnie zadowolił brzmieniem i mocą. Wszyscy chwalą sobie polskie marki UNITRA/DIORA dlatego chciałem spróbować tej DIORY. Aczkolwiek chce zbudować audio dla siebie ale takie żeby w jakiejś chwili można było poruszyć szybami w oknach :D
  • Level 13  
    pingwin137 wrote:
    Uważasz że ta YAMAHA beż żadnego korektora itd bedzię dla mnie odpowiednia?

To już zależy od tego, jaką barwę dźwięku preferujesz. Zawsze możesz używać korektora w foobarze2000 (IMHO ten program ma jeden z lepszych komputerowych equalizerów). Yamaha ma płynnie regulowany loudness (fajna rzecz, uważam że dużo lepszy taki niż zwykły). Barwa dźwięku zmienia się też wraz ze zmianą rozstawienia kolumn, tu musisz popróbować tak aby było najlepiej. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dokupił korektor w późniejszym czasie. Yamaha A420 nie ma gniazd dla korektora, ale można go podłączyć pod gniazda magnetofonu (A420 ma funkcję "tape monitor").

pingwin137 wrote:
    Zależy mi na jakichś podłogowych takich żeby miały właśnie po 100W.

Najpierw przyjmij do wiadomości, że moc kolumn podana bez efektywności, w domowym zastosowaniu nic nie znaczy. Dla przykładu dwie kolumny: jedna 50W 87db/W/m a druga 25W 90db/W/m. Jeśli obie wysterujesz na max możliwości, zagrają tak samo głośno (teoretycznie). Co innego wzmacniacz. Tu zapas mocy nie szkodzi, bo nie trzeba jej wykorzystywać a wzmacniacz pracujący na ułamku swych możliwości nie przesteruje się, gdy w muzyce nagle pojawi się głośniejszy fragment. Przesterowanie wzmacniacza to najczęstszy powód uszkodzeń głośników wysokotonowych i (obok przegrzania) końcówek mocy.

pingwin137 wrote:
    Wszyscy chwalą sobie polskie marki UNITRA/DIORA dlatego chciałem spróbować tej DIORY.

Wszyscy? Hmmm... Raczej fani (nie wszyscy) zjednoczenia Unitra i osoby porównujące ten sprzęt do plastikowych wież z marketu. To nie jest zły sprzęt, ale zaczyna osiągać ceny nieadekwatne do możliwości, okazje się zdarzają coraz rzadziej a aukcje ze sprzętem za kilkadziesiąt złotych są skierowane raczej do osób, które potrafią się zająć sprzętem, wyregulować go i naprawić. Sam teraz zajmuję się regeneracją Diory WS311D, którą przywiozłem w lekko mówiąc tragicznym stanie z galwanizerni.

Napisz, jaki masz duży pokój i jaką lubisz barwę dźwięku.
  • Level 17  
    Od kiedy ustawienie kolumn zmienia ich barwę ? Może poszerzyć/pomniejszyć/zgłębić/zpłaszczyć scenę ale zmienić barwę ?
    Jak ma być spory bas i nienaganna dynamika to raczej zainteresowałbym się bardziej kenwoodami niż Yamahą.

PS: Mam końcówkę STK 443 na strychu siedzącej w niedziałającym schneiderze, który ma wyrwane wyjście słuchawkowe, ale sam w sobie jest dobry.
  • Level 13  
    Excalibue wrote:
    Od kiedy ustawienie kolumn zmienia ich barwę ? Może poszerzyć/pomniejszyć/zgłębić/zpłaszczyć scenę ale zmienić barwę ?

Zmienia się barwa dźwięku odbierana przez słuchacza a nie barwa dźwięku samych kolumn. To efekt akustyki pomieszczenia. Gdyby to była bzdura, to gdzie byś nie postawił kolumn - grałyby tak samo.

Excalibue wrote:
    Jak ma być spory bas i nienaganna dynamika to raczej zainteresowałbym się bardziej kenwoodami niż Yamahą.

Polecam Yamahę bo mam (A520) i wiem jak gra, a model A420 nie jest gorszy w znaczący sposób od A520. Mając porównanie tylko do Unitr i budżetowego Technicsa, to Yamaha wymiata. Wzmacniacza Kenwood nie miałem nigdy, aczkolwiek czytałem opinie, że właśnie Kenwoody mają więcej basu, choć takie uogólnianie nie jest zbyt dobre bo pewnie jak każda inna marka, także Kenwood ma wzmacniacze lepsze i gorsze. Jednak czy autor tematu kupi Kenwooda czy Yamahę, będzie to lepszy wybór niż WS442.
  • Level 24  
    NAD jest znacznie lepszy niż yamaha czy kenwood. Na pewnym serwisie aukcyjnym znalazłem NAD 7225 i NAD 3100 za około 350zł.

Scalak 303 wrote:
    140zł za WS442? Za dużo! Dołóż 60zł i kup...

Wiem że najlepiej jest wziąć za darmo :D.

Wracając do pytania w pierwszym poście
    pingwin137 wrote:
    Czy będzie to dobry wybór?

Każdy zdanie będzie miał inne. Jedni będą się "napinać" na "jamaszke"
    Scalak 303 wrote:
    bo mam (A520)
    ktoś inny doradzi Kenwooda. Faktycznie robi się coś na styl kultu DIORY i ceny nie są adekwatne do stanu sprzętu tylko ten sprzęt ma ponad 20 lat i pogra jeszcze raz tyle. Pewnie niektórzy się nie zgodzą ze mną. Trudno. Moim zdaniem kupienie WS442 nie jest złym pomysłem ale można kupić lepszy sprzęt ale również wiekowy.
  • Level 17  
    Heh, jeżeli kolega będzie słuchał muzyki z RMF FM, głośno, aż pali wzmacniacze w dodatku z włączonym bananowym korektorem w Foobarze no to po kiego mu NAD, którego i tak nie doceni ?? Przerost formy nad treścią. Kenwooda można dostać już za ok 200-250zł odpowiedniej mocy czy to jest cena nieadekwatna do jakości ?
    Nie widzę tu żadnego kultu.. I nie widzę także potrzeby wydawania od razu 350 zł, przynajmniej nie na takie cele.
    Pozdrawiam.
  • Level 24  
    Zgodzę się z kolegą Excalibue w sprawie NADa. Rozejrzeć się można również za Radmorem, Sony, Pioneerem, Technicsem lub innym producentem, a nie skupiać się na 3 firmach. Można na "alledrogo" kupić zestaw wzmacniacz plus kolumny za 400zł oczywiście używane.

dj-MatyAS wrote:
    Pozwoli kolega, że się nie zgodzę.
    Do "normalnego słuchania" muzyki moc rzędu 50-60 W to stanowczo zbyt wiele.Chyba Kolega nie zdaje sobie sprawy z jaką przeciętną głośnością słuchamy radia, albo muzyki "podkładowej" - to co najwyżej moc 1 W w kanale. Dla Elizabetki 12 W stanowiło już solidną podstawę do nagłośnienia nawet Deep Purple z nagrań koncertowych, i możecie mi wierzyć - było i głośno i czysto. Co do kolumn - chyba też pomylił Kolega epokę - szerokopasmowe głośniki były stosowane do wzmacniacza W 600f, ale to było dekadę wcześniej...Era Elizabetki to również era rozkwitu (również na rynkach zachodnich) Tonsila z flagową konstrukcją ZG20/4/H5 (znak jakości "Q" - najlepsze w swojej klasie na świecie)...
    Swoją drogą - przyznaję - też mam wzmacniacz "domowy" o mocy 60 W w kanale... ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że tak na prawdę to z jego mocy maksymalnej korzystałem tylko kilka razy...W normalnych warunkach nie przepracowuje się zbytnio. A wspomnianych wcześniej "Purpli" słucham na poziomie 10 W dostarczonych do kolumny (na kanał).

Ten tekst pasuje tu idealnie. Zastanówmy się więc co można kupić dobrego do 200zł. Jest wiele serwisów aukcyjnych. Nie skupiajmy się na jednym.
  • Level 13  
    witkor85 wrote:
    Scalak 303 wrote:
    140zł za WS442? Za dużo! Dołóż 60zł i kup...

Wiem że najlepiej jest wziąć za darmo :D.

Chodziło o to, że dokładając niewiele, można mieć dużo lepszy sprzęt.

witkor85 wrote:
    pingwin137 wrote:
    Czy będzie to dobry wybór?

Każdy zdanie będzie miał inne. Jedni będą się "napinać" na "jamaszke"
    Scalak 303 wrote:
    bo mam (A520)
    ktoś inny doradzi Kenwooda.

Nie lubię polecać komuś sprzętu, który "znam" tylko z opinii innych.
  • Level 17  
    Nie no nie tylko słucham RMF FM ale dość często. Nie chce przekroczyć 200zł za sam wzmacniacz dlatego myślę że ta oferta wiktor'a85 jest jak najbardziej przystępna. 290zł za wzmak + kolumny to chyba nie jest wygórowana cena?

PS. Mam do nabycia od kumpla ALTUSy 100 w idealnym stanie. Pewne źródło = kolega z klasy. Ceni sobie za nie 400zł. Brać?