Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hamowanie silnikiem - silnik nie bierze paliwa? Jak dobrze hamować silnikiem?

21 Sty 2005 18:33 2033 5
 • Poziom 19  
  Witam,
  już od jakiegoś czasu dochodziły mnie słuchy że podczas hamowania silnikiem silnik nie bieże paliwa, znaazłem w jednym z postów info że tylko powyżej 2000 obr/min, czy jest to prawdą, a drugie pytanie to jak dobrze hamować silnikiem???
 • Poziom 18  
  silniki z wtryskiem podczas hamowania silnikiem nie podaja paliwa jest to w granicach 1500-2000 obrotow najlepiej spr. to z komputerem
  jezeli dobrze sie rozbujasz autem i masz zamiar hamowac to pozostawiasz go na biegu i w razie potrzeby naciskasz delikatnie na hamulec(nie dopuszcajac by obroty spadly ponizej jalowych)
 • Poziom 19  
  drugie pyt:
  czy jest to w 100% zdrowe dla silnika, gdyż gwałtownie wzrastają obroty przy redukcjach, oczywiście redukuje tak aby nie przekroczyć 5000
 • Poziom 21  
  Silnik czterosuwowy lub diesel smarowane wymuszonym obiegiem oleju pracują bardzo dobrze na hamowaniu bez wpływu na jego trwałość . Silniki dwusuwowe smarowane olejem z mieszanki paliwowej nie mogą tak pracować , bo nastąpiłoby zatarcie (brak dopływu paliwa zawierającego olej smarujący) . Z tego powodu mają one zazwyczaj mechanizm tzw. wolnego koła uniemożliwiający hamowanie silnikiem . Samo hamowanie silnikiem jest bardzo przydatne i pozwala na oczczędność paliwa oraz hamulców .
 • Poziom 27  
  racja, bo oszczędność paliwa i klocków. Z silnikiem też sie nic nie powinno dziać, aczkolwiek podobno paski rozrządów czasem pękały :]
 • Poziom 34  
  Hamowanie silnikiem absolutnie nieszkodliwe.po zjęciu nogi z pedału gazu komputer odcina paliwo pomiędzy 1200 a 1400 obr/min ponwnie załącze wtryskiwacz lub wtryskiwacze w zależności od systemu.
  Oszczedzamy w ten sposób hamulce ,tarcze, szczęki,klocki no i oczywiście paliwo.Przy sportowej jeżdzie skracamy okres wymiany paska rozrządu.Odcięcie paliwa niem."schub abschaltung",ang."cut off".
  Ekonomicznej jazdy.