Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG LCD - LE40C530 potrzebny wsad do IC402 (flash SPI)

Krzysiek007 14 Aug 2012 12:38 9270 8
    Krzysiek007
    Level 20  
    Witam.
    Jak w temacie potrzebny wsad do Samsung LCD LE40C530 IC402 (MX25L4005)
    Bazowe chassis z laminatu BN41-01331B
    Oznaczenie ze stickera na płycie głównej BN94-02616K

TV ma uszkodzoną pamięć SPI, co odczyt, to za każdy razem inne dane odczytuje (Kość sprawdzana na WELLON GP-20 i na EZP2010)

SAMSUNG LCD - LE40C530 potrzebny wsad do IC402 (flash SPI)
    wirefree2
    Level 13  
    Ja proponował bym podłączyć konsole i sprawdzić co boot loader pokazuje !
    Krzysiek007
    Level 20  
    Konsoli nie podpinałem, bo nie widzę takiej potrzeby.
    Uszkodzony bootloader lepiej, aby nie rozwalił oneNAND'a.
    Jeśli nikt nie będzie miał wsadu, to zacznę kombinacje w tym kierunku.
    wirefree2
    Level 13  
    Widze że zaczynasz naprawe od d... strony. Od konsoli powinienes zaczać jesli to problem softwarowy. Z poziomu bootloadera można sprawdzic większość elementów.

Poczytaj troche o samygo i u-boot . Wsadu nie potrzebujesz bo bootloader może go wygenerować zobacz do manuala bootloadera dostępny bez wiekszego problemu w internecie. W tej pamięci pewnie są tylko zmienne systemowe dla bootloadera.
    Krzysiek007
    Level 20  
    Patrzyłem na samygo i jedynie uboota znalazłem do najniższego modelu LExxB65x
    Jeśli jest tak dostępny ,to ja już wysiadam, bo za diabła nie mogę go znaleźć.
    Jeśli to możliwe, to PROSZĘ o link do niego.

Nic nie mogę sprawdzić z poziomu bootloadera, bo on jest martwy, USZKODZONA FLASH SPI. (Wcześniej był uszkodzony zasilacz, ale już pracuje)
    Krzysiek007
    Level 20  
    Może podsumuje pisze na elektrodzie posty dopiero jak już nic nie mogę sam znaleźć.
    Jak ktoś wyskoczy ponownie, abym poszukał będę sam raportował taką osobę.

Spędziłem też masę czasu w hexedytorze, starając się wyłuskać wsad do bootloadera z firmware, które można pobrać ze strony samsunga.

"bootloadera dostępny bez wiekszego problemu w internecie" - Skoro tak Kolega sądzi, to czekam... i pewnie się nie doczekam i poleci raporcik o nabijanie postów!

Nie potrzebne mi porady z piaskownicy. Jak masz te dane o które proszę, to je wyślij.

Nie wiem jak Kolega widzi ,ale to, co podałeś, to dla mnie płyta
    BN94-02616K, a BN41-01479A
    nie są takie same. Choć nie wykluczam, że ma taki sam bootloader

Nie wdaje się już w dalsze dyskusje na ten temat. Za chwile pewnie usłyszę poradę, że trzeba płytę wymienić.
    Potrzebuję wsad lub odbudować uszkodzony
    wirefree2
    Level 13  
    Nie bedę upierdliwy pod tym linkiem cos leży, http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=998&start=40

w każdym bądź razie ciebie interesuje boot loader do 1.Saturn 7 - MIPS le, firmware T-MSX5xxxx. C550/C530 lub TridentSX Pro - MIPS be, firmware T-TDT5xxxx. C550/C530 w zależności od modelu jaki posiadasz. Z oficjalnego firmware nic nie wydusisz bo nie ma w nim bootloadera.
    Krzysiek007
    Level 20  
    Pamięć zaprogramowana i wstawiona 25x32 zamiast MX25L4005.

Był jeszcze problem z 3,3V STB podstawienie innego LDO załatwiło sprawę.
    (Jak by ktoś szukał, to ic201 znajduje się pod złączem CI).

Dziękuje kolego wirefree2 za pomoc, ale twoje porady niestety w niczym nie pomogły, a wręcz przeciwnie. Może następnym razem :).
    Pozdrawiam i miłego dnia.