Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZWR 18-5 - Duże zużycie gazu, poszukiwany serwisant.

14 Sie 2012 13:04 2943 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam kocioł junkersa ZWR18-5 w mieszkaniu o powierzchni 49m2 (budynek 12letni), pięć grzejników.
    Jakieś 2,5 roku temu gdy nastąpiła awaria kotła wezwałem serwisanta do naprawy (wymiana pompy, elektrod, regulacja, czyszczenie), Właśnie ta regulacja - z tego co pamiętam to zmniejszył moc kotła i coś tam jeszcze ( nie pamiętam już), i od tej pory drastycznie wzrosło zużycie gazu ( przed wizytą wynosiło około 7m3/dobę teraz 14m3/dobę) w sezonie grzewczym.

Proszę o pomoc, najlepiej o polecenie jakiegoś dobrego serwisanta tych kotłów, do kilku już dzwoniłem i odpowiadali że nie ma co tam regulować, tylko wyczyścić (piec jest czyszczony regularnie)

P.S. Jeszcze takie pytanie, jest sens bawić się tym piecem czy lepiej kupić nowy?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Bardzo dobry ekonomiczny niemiecki kocioł, szkoda go wymieniać (palnik chłodzony wodą, cicha praca, obniżona emisja NOx). Jeśli ilość c.w. Ci zadawala (kocioł raczej na prysznic 18kW) to zostaw i nie wymieniaj. Takich kotłów już się nie produkuje...Radzę przyjrzeć nastawy serwisowe na panelu BHII, sprawdzić ciśnienia gazu i rodzaj gazu (bo to wersja na Niemcy),ewentualnie poszukać regulatora do tego kotła TR100 albo TR200.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź,
    Posiadam podłączony regulator TR200, jak pisałem z pieca byłam zadowolony przez jakieś 7 lat, aż do pierwszej większej naprawy, wtedy zostało coś poprzestawiane właśnie w trybie serwisowym i pojawiły się problemy częste włączanie i szybkie wyłączanie, praktycznie drugie tyle zużycie gazu.
    A za bardzo nie wiem co poustawiać w tym menu, mam instrukcje ale to nie moja dziedzina, a karta z pierwszego uruchomienia nie jest wypełniona :(