Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie wiertarko-wkrętarki

14 Sie 2012 13:08 4539 14
  • Poziom 12  
    Witam otoz zakupilem wiertarko-wkretarke wraz ze stacja bazowa (ta podstawka) i zailaczem i w instrukcji pisze zeby ja ladowac 3-5 godzin i ze po wlozeniu aku bedzie swiecic czerwony LED tylko ze ona swieci odrazu po wlozeniu zasilacza do pradu, a gdy wloze aku to zaswieca sie zielony LED . Problem jest taki ze trzeba tego pilnowac gdyz w tej stacji nie ma zadnego zabezpieczenia ( w srodku jakies 2 rezystory 1 dioda 1N4001 no i te 2 LED-y) i aku jest ladowany bez umiaru (zielony LED nie gasnie). Wiec czy istnieje jakis schemat zeby zrobic takie zabezpiecznie? Chodzi o to zeby po naladowaniu odcianala prad. Natomiast 2 sprawa jest taka ze chcialbym skrocic czas ladowania aku z tych 3h do ok 1,5h. Posiadam zasilacz AC-DC 12V 1,2A i zasilacz laptopowy 19V 3,42A pytanie jest takie czy moge go podlaczyc do tej stacji?? Bo czytalem ze napiecie nie jest tak istotne jak prad. Na koniec dodam ze aku wkretarki jest 14,V poj. 1,2Ah. P.S. Glownie chodzi mi o skrocenie ladowania aku, bo jak cos to bede pilnowac tego ladowania jezeli takiego schematu niema. I nie chcial bym otrzymac glupiej odp. typy "cza bylo kupic wkretarke o szybkim ladowaniu itp" jasno napisalem jakie moge zasilacze wykorzystac tylko nie wiem czy moge je wpiac do tej stacji bazowej. I prosze o NIE USUWANIE tematu tak jak poprzedniego poniewaz szukalem na forum ale w zadnym temacie nie znalazlem odpowiedzi, a takze nie byl w zlym dziale poniewaz nie ma na tym forum kat. Elektronarzedzia. Z gory dziekuje.
  • Poziom 31  
    Łatwiej by nam było gdybyś napisał co to za wiertarka, fotki dołączył itp. Kaszpirowski to ja nie jestem. :D
  • Poziom 36  
    Cinu6666 napisał:
    ... nie ma na tym forum kat. Elektronarzedzia.

Nie ma?
  • Poziom 38  
    Wczesne wkretarki AEG mialy napiecie szybkiego ladowania 114V i sadze ze obecne profesionalne wkretarki maja podobnie.
    Wazna jest elektronika pilnujaca poziomu naladowania accu.
  • Poziom 21  
    Najlepiej byłoby kupić taką ładowarkę, (kiedyś miałem tego w brud), ale sama ładowarka to nie wszystko, do baterii trzeba wpiąć termistor i trzeci styk.
  • Poziom 12  
    telbod napisał:
    fotki dołączył

Prosze
    tylko sorki za jakosc niestety brak AF w X8 ;/
    balonika3 napisał:

oj widocznie bede musial sie udac do okulisty :) ta wiertarko-wkretarka jest jakies firmy nupower. Po otworzeniu stacji bazowej tak jak pisalem sa 3 rezystory 1 dioda 1N4001 no i te 2 LED-y, a aku jest 12 szt. polaczonych szeregowo. I chcialbym sie dowiedziec czy moge ktorys z tych 2 zasilaczy (o ktorych mowa wyzej) podpiac do tej stacji bazowej.
    saskia napisał:
    Wazna jest elektronika pilnujaca poziomu naladowania accu.
    wlasnie chcialbym taka zrobic tylko nie znalazlem zadnego schematu.
  • Poziom 14  
    A jak wpiąć do baterji ten termistor? Jaki jest potrzebny do 18V? Nabyłem ostatnio ładowarkę z trzema stykami a w baterjach są tylko dwa i ładowarka ich nie ładuje.
  • Poziom 38  
    Jaka to ladowarka, typ i firma, oraz jakie baterie chcesz nia ladowac.
  • Poziom 14  
    Ładowarka jest firmy Bullcraft typ LG 18-1H. Baterie chce ładować zwykłe z marketowej wkrętarki 18V (nieznam typu). Oryginalna ładowarka ładuje je około 4,5H a ta podobno ładuje w 1H.
  • Poziom 21  
    Dokładnie to około 30min. dla ładowarki Einhell, podłączałem do takiej baterii ten trzeci styk ale nie pamiętam już gdzie, dawno to było, musiałbym rozebrać baterię i pstryknąć fotki.
  • Poziom 14  
    Byłbym bardzo wdzięczny za takie fotki bo naprawde niewiem jak to podłączyć.
  • Poziom 21  
    Rozebrałem tą baterię, trzeci styk jest podłączony tylko do termistora, termistor przyklejony do jednego z ogniw, bateria 18V, sprawa prosta, fotki chyba zbędne.
  • Poziom 14  
    A drugi styk termistora podłączyć do plusa czy minusa? Jaką wartość ma termistor?
  • Poziom 21  
    Przepraszam że opisałem mało precyzyjnie, izolowany przewód wychodzący z termistora do trzeciego styku nieizolowany do minusa, na termistorze niewiele pisze tylko: JJD-50.
  • Specjalista elektronik
    Po pierwsze, trzeba sprawdzić jaki tam jest akumulator. Ładowarki od producentów
    rzeczywiście nierzadko są takie, że pokazują tylko, że akumulator jest podłączony.
    Sensowne jest ładowanie z ograniczaniem napięcia _dobranym do akumulatora_
    + sygnalizacja prądu ładowania: czy jest większy, czy mniejszy od np. 10% pełnego.