Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kostkarka - Whirlpool K20 - wolna produkcja lodu

14 Sie 2012 13:09 5154 3
  • Poziom 2  
    Od jakiegoś czasu moja kostkarka Whirlpool K20 zaczęła robić bardzo powoli lód. Do tego stopnia, że kolejne spadające kostki lądują już na całkowicie rozpuszczonych lub same spadają bardzo słabo zmrożone. Nie jestem ekspertem i jedyne co mogłem zrobić to odkręcenie kratki wlotowej zasysanego powietrza i wyczyszczenie całego kurzu. Po tym zabiegu przez jakiś czas robiła lód jak szalona jednak po dniu wróciła do opisywanego trybu i dalej nie robi kostek.
    Czy ktoś zna przyczyny i może wskazać pole poszukiwań problemu? Czy ktoś zna rzetelną osobę w Lublinie i okolicach, która pomogłaby mi z moim utrapieniem?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    To może być jeszcze coś innego. Przypuszczam, że obieg chłodniczy się blokuje (np obecność wody w układzie lub jeszcze coś innego). Wskazywałoby na to ta normalna ("szalona") praca po czyszczeniu. Diagnozę tego może przeprowadzić serwisant.
  • Poziom 12  
    Ja osobiście stawiałbym na uszkodzoną sprężarkę, prawdopodobnie przepuszcza. Zapchany skraplacz spowodował jej uszkodzenie, przegrzanie. Niestety nie obędzie się bez serwisu.