Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoki napięcia w łazience

14 Sie 2012 18:01 945 5
  • Poziom 11  
    Witajcie, mam problem z halogenami w łazience, otóż już któryś raz je wymieniam, bo się przepalają i nie ważne czy to halogeny czy ledy. Wnioskuję, że to są skoki napięcia. w łazience mam 3 halogeny podwieszane. Żeby rozwiązać ten problem potrzebuję jakiegoś regulatora? Proszę o wasze sugestie :)

Pozdro
  • Poziom 16  
    A że tak zapytam, jak je podłączyłeś. Bo w swoim życiu spotkałem się ze ktoś takie oświetlenie podłączył szeregowo :)
  • Poziom 28  
    adampyndzel napisał:
    A że tak zapytam, jak je podłączyłeś. Bo w swoim życiu spotkałem się ze ktoś takie oświetlenie podłączył szeregowo :)

Czy kolega uważa, że połączenie szeregowe powoduje przepalanie się oświetlenia ?

Przecież jeżeli żeczywiściie występuje przepięcie to rozkłada się na wszystkie żarówki.
  • Poziom 33  
    Zasilanie 12V ? 230 V ?
  • Poziom 16  
    yokoon a co to znaczy przepalanie, oświetlenie led to układy elektroniczne i trudno wnioskować jakie mają parametry pracy, typu napięcie zasilania, prąd czy także harmoniczne sieci, a może przesunięcie fazy???
  • Poziom 28  
    Przepalanie znaczy uszkodzenie, przecież tak określił piszacy pierwszego posta.