Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool/AWT7125 - Wymiana pompy i wyciek - jak naprawić?

Senser 14 Sie 2012 18:26 1815 3
  • #1 14 Sie 2012 18:26
    Senser
    Poziom 10  

Mam już dość leciwą pralkę Whirpool AWT 7125 z pojawiającym się komunikatem migającym FP.
    Dowiedziałem się że prawdopodobnie chodzi o filtr pompy - ten został dwukrotnie wyczyszczony ale problem pozostał, program "Szybkie pranie" dochodzi do ok. 75% i pralka staje, zaczyna się pojawiać komunikat "FP".
    Z wirowaniem podobnie, czasem z rzadka się udaje się je dokończyć, woda zostaje w bębnie.
    Czy to faktycznie pompa?
    Dzwoniłem w sklepie pompa oryginalna ok. 110 zł a zamiennik 52,00 zł - więc pewnie zamiennik.
    Czy to faktycznie pompa? Czy amator z zacięciem technicznym da ją radę sam wymienić? Czy to skomplikowana robota?
    Czy pralkę na potrzebę wymiany pompy mogę położyć?

Dodatkowo pralka podczas prania cieknie, spod spodu wylewa się woda.
    Nie wiem jak zlokalizować wyciek bo ciężko oglądać pralkę od spodu podczas pracy :-)

Na wszelki wypadek kod serwisowy: 856181249000

0 3
  • #2 14 Sie 2012 20:07
    leszek-56
    Poziom 19  

Z wymianą powinieneś sobie poradzić ,zazwyczaj lepiej jest pralkę położyć na bok .Jeżeli pralka już swoje przeszła :D to może być że wyciek jest z pompki wodnej,a jeśli nie to zazwyczaj można zobaczyć miejsce wycieku po śladach wody z proszkiem.Ja czasami żeby zlokalizować miejsce przecieku podkładam pod pralkę gazetę i kontroluje kiedy i gdzie pojawiają się krople.

0
  • #3 14 Sie 2012 21:32
    Senser
    Poziom 10  

leszek-56 napisał:
    Z wymianą powinieneś sobie poradzić ,zazwyczaj lepiej jest pralkę położyć na bok

Na który bok? :-)

Właśnie o wycieku z pompki sądzę, bo woda skrapla się na najniższym punkcie czarnego, gumowego węża wychodzącego z pompy.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sie 2012 22:38
    zhudomel
    Specjalista AGD

Senser napisał:
    Na który bok?
    Na żaden. Do wymiany pompy lub szukania wycieku odkręć boczne ściany.

0