Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HHO - Wnioski po instalacji

kurpiq 31 Gru 2012 01:34 126027 271
  • #151 31 Gru 2012 01:34
    _jta_
    Specjalista elektronik

Przecież to było w szkole: mieszaniny H2+O2 będzie 1.5 raza więcej, niż pary.

• #152 31 Gru 2012 16:36
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przypominam wszystkim dyskutantom: temat dotyczy wniosków po instalacji hho w pojeździe a nie luźnych dywagacji. Posty nie mające związku z tematem będę usuwał.

• #153 02 Sty 2013 00:09
    kangaxx
    Poziom 9  

a było było, tyle że pamięć do tego akurat mam dobrą ale za krótką, a że z natury jestem wygodny to wolałem zapytać oświeconych, w takim razie mój wniosek przed montażem instalacji jest jeden - nie montuję

co jeszcze chciałbym wiedzieć to, jak w takim razie działają silniki zasilane tylko mieszanką hho (bo działają) skoro ciśnienie gazów po spaleniu hho jest mniejsze niż mieszaniny zassanej i sprężonej

sorki modzie za to iż ciągnę to jeszcze, ale na taki duperel chyba szkoda zakładać kolejny temat jak mi się wydaje...

• #154 02 Sty 2013 08:49
    vodiczka
    Poziom 43  

kangaxx napisał:
    co jeszcze chciałbym wiedzieć to, jak w takim razie działają silniki zasilane tylko mieszanką hho (bo działają) skoro ciśnienie gazów po spaleniu hho jest mniejsze niż mieszaniny zassanej i sprężonej

Ciśnienie po spaleniu nie jest mniejsze niż sprężonej mieszanki. To, że ze spalenia dwóch cząsteczek wodoru i jednej tlenu powstają dwie cząsteczki wody nie znaczy że w procesie spalania ciśnienie nie rośnie i bezpośrednio po spaleniu (suw: praca) nie jest wyższe niż sprężonej mieszanki (suw: sprężanie). Ciepło wydzielone w trakcie spalenia podnosi temperaturę gazów i ich ciśnienie.

• #155 02 Sty 2013 22:16
    kangaxx
    Poziom 9  

kangaxx napisał:
    ...przy założeniu t. pary na poziomie t. spalin w aucie...

vodiczka napisał:
    ...Ciepło wydzielone w trakcie spalenia podnosi temperaturę gazów i ich ciśnienie.

_jta_ napisał:
    ...mieszaniny H2+O2 będzie 1.5 raza więcej, niż pary.

i to mi sie w kupę nie składa, prosiłbym o wyjaśnienie nawet na pw by tego tematu nie zaśmiecać

• #156 03 Sty 2013 12:46
    _jta_
    Specjalista elektronik

Przeoczyłem to, że para ma mieć temperaturę spalin - to zwiększy jej objętość kilka razy.
    Ile dokładnie, to zależy od temperatur (1. mieszanki H2+O2 i 2. spalin) - objętość gazu jest
    z grubsza proporcjonalna do jego temperatury bezwględnej (tej w stopniach Kelvina).

• #157 08 Sty 2013 00:37
    paweu85
    Poziom 9  

Że tak się wtrące.. na youtube jest film z discovery o nazwie "hho scorpion".Jest to auto sportowe. Dzięki elektrolizie jego silnik jest sprawniejszy i oszczedniejszy.Czyli hho działa ale napewno nie tak jak większość myśli..

• #158 08 Sty 2013 12:45
    _jta_
    Specjalista elektronik

A jakieś namiary na dane producenta o tym aucie?

• #159 08 Sty 2013 14:49
    jankolo

paweu85 napisał:
    Że tak się wtrące.. na youtube jest film z discovery o nazwie "hho scorpion".Jest to auto sportowe

Sprawa jest znana od 2008 roku.

paweu85 napisał:
    Dzięki elektrolizie jego silnik jest sprawniejszy i oszczedniejszy.

Tak twierdzi jego producent. Czy jesteś w stanie wskazać informacje dotyczące niezależnych od producenta testów tego samochodu? Czy jesteś w stanie podać wielkość produkcji tego samochodu?

paweu85 napisał:
    Czyli hho działa ale napewno nie tak jak większość myśli..

Tu nasuwają się dwa pytania:
    1. Dlaczego twierdzisz, że to "hho działa" jeżeli do silnika benzynowego wcale nie jest doprowadzane hho?
    2. Jeżeli działa "nie tak jak większość myśli" to jak?

• #160 08 Sty 2013 20:17
    Marek_elektro
    Poziom 10  

Chciałbym wreszcie przeczytać wnioski "twórcy" tematu a nie tylko rozprawy naukowe.
    Sam zastanawiam się nad montażem HHO, ale czekam na montaż w Astrze brata. Według mojej wiedzy politechnicznej "to nie ma prawa" przynosić oszczędności, ale kto wie...? :?:

• #161 18 Sty 2013 10:29
    szef_ff
    Poziom 10  

Pytam z ciekawości bo jesteście dużo mądrzejsi ode mnie w tym temacie.
    Widzę ze wniosków wciąż nie ma....
    Nie przeczytałem 64 stron z tematu odnośnie HHO...
    Wyczytałem tylko tyle i to powtarza sie niemal na każdej stronie ze koszt uzyskania jednostki HHO jest wyższy niż zysk ze spalania tego ustrojstwa.
    Ale...
    jakby tak HHO produkować "w domu" przy pomocy gniazdka sieciowego a nie w samochodzie? Nie wiem czy ten generator w ogóle może działać na prąd przemienny (zawsze można zbudować sobie zasilacz DC).
    Bo tak jak LPG jest w butli to może i HHO można sprężyć?

• #162 18 Sty 2013 11:10
    _jta_
    Specjalista elektronik

Sprężony HHO jest silnym materiałem wybuchowym, więc jego wożenie nie jest bezpieczne.

• #163 18 Sty 2013 12:12
    szef_ff
    Poziom 10  

Raczej mieszaniną wybuchową. Tak samo niebezpieczne jak 50l 95oktanowej benzyny- wożonej pod autem w miękkim plastikowym zbiorniku, 40litrów Propan-butanu w "beczce" z 3mm stali (nie wspomnę już o Tarpanie co ma na sobie 40 butli kuchennych), acetylen do spawania...
    Chodzi mi tylko napełnienie HHO do zbiornika pod ciśnieniem. Czy HHO skrapla się pod jakimś ciśnieniem?
    Ile procentowo ma sie go dodawać do całkowitej mieszanki paliwo-powietrze w aucie?

• #164 18 Sty 2013 13:14
    _jta_
    Specjalista elektronik

Zgadza się, mieszaniną. Benzyna ani mieszanina propan-butan wybuchowe nie są,
    dopiero ich pary zmieszane z powietrzem tworzą mieszaninę wybuchową. Acetylen
    jest wybuchowy, nie przechowuje się acetylenu pod ciśnieniem, a roztwór acetylenu.

Czy HHO skrapla się pod jakimś ciśnieniem? - w normalnych temperaturach NIE,
    zawarty w nim wodór skrapla się dopiero w temperaturze -240°C, tlen w -119°C.
    Z przechowywaniem wodoru, czy to gazowego, czy skroplonego, są duże trudności,
    o których dyskutowaliśmy na forum - domowymi sposobami nie da się tego zrobić.
    I przypuszczam, że skroplony HHO jest bardziej niebezpieczny od nitrogliceryny.

• #165 18 Sty 2013 13:19
    zimny8
    Poziom 33  

szef_ff napisał:
    Czy HHO skrapla się pod jakimś ciśnieniem?
    Ile procentowo ma sie go dodawać do całkowitej mieszanki paliwo-powietrze w aucie?

To dwa różne gazy, a najłatwiej je skroplić w reakcji spalania :).
    Jakbyś miał go dużo to jeździłbyś wyłącznie na HHO więc 100%.

• #166 18 Sty 2013 17:02
    jankolo

szef_ff napisał:
    Raczej mieszaniną wybuchową.

To jest prawdą.

szef_ff napisał:
    Tak samo niebezpieczne jak 50l 95oktanowej benzyny- wożonej pod autem w miękkim plastikowym zbiorniku, 40litrów Propan-butanu w "beczce" z 3mm stali (nie wspomnę już o Tarpanie co ma na sobie 40 butli kuchennych), acetylen do spawania...

A teraz wypisujesz całkowite brednie. Wymienione przez Ciebie substancje są PALIWEM i w zbiornikach, w których sa przechowywane nie ma UTLENIACZA. A Ty wymyśliłeś sobie sprężanie mieszaniny paliwa z utleniaczem, która w tym konkretnym przypadku nosi nazwę mieszaniny piorunującej. Nie masz pojęcia o czym wypisujesz. Gdzie widziałeś przechowywanie paliwa i utleniacza we wspólnym zbiorniku i to jeszcze pod ciśnieniem?

szef_ff napisał:
    Chodzi mi tylko napełnienie HHO do zbiornika pod ciśnieniem. Czy HHO skrapla się pod jakimś ciśnieniem?

Poczytaj najpierw co to jest HHO a potem dopiero prowadź swoje dywagacje. Powtarzam: nie masz bladego pojęcia o zagadnieniu.

Przy okazji: sądzisz że prąd elektryczny potrzebny do elektrolizy wody a wzięty z gniazdka w mieszkaniu nic nie kosztuje?

• #167 19 Sty 2013 21:14
    szef_ff
    Poziom 10  

Dobra, widzę Pan mondrala się odezwał... Koniec tematu. Zapytam na innym forum

Moderowany przez Artur k.:

Droga wolna, pytaj!

• #168 19 Sty 2013 21:39
    _jta_
    Specjalista elektronik

Czyżbyś uważał, że na innym forum będzie inna rzeczywistość, o której będzie się pisać?

Moderowany przez Artur k.:

Myślę, że tak - http://www.overunity.com/ i kilka innych. ;)

• #169 27 Sty 2013 13:07
    mastan4
    Poziom 11  

_jta_ napisał:
    Czyżbyś uważał, że na innym forum będzie inna rzeczywistość, o której będzie się pisać?

Artur k napisał:
    Myślę, że tak - http://www.overunity.com/ i kilka innych.

szef_ff napisał:

Dobra, widzę Pan mondrala się odezwał.... Zapytam na innym forum

Każde forum ma swoją rzeczywistość ,nikt nie jest nieomylny i wszystkowiedzący .

• #170 15 Lut 2013 17:35
    nibirianin9999
    Poziom 9  

Witam kolegów,lewe powietrze oszukiwanie sterownika ? a co jeśli silnik nie posiada sterownika jak np isuzu 1.7 w oplu? albo benzynowe na gazniku?
    Ci którzy najgłośniej tu krzyczą i krytykują hho nigdy nie widzieli nawet na oczy takiego generatora,albo zakupili na Al...ro jakiś badziew i się zawiedli inni z kolei naukowcy krytykują bo to zaprzecza prawom fizyki i chemii :)

Ja zbudowałem własny mega prosty generator i działa cud chyba bo wszelka nauka głosi że nie ma takiego prawa działać pozdrawiam!

Przepraszam wkradł się błąd ort. pisząc lewe powietrze oszukiwanie sterownika miałem na myśli nie to że prosty silnik nie może łapać takowego ale to że w takim silniku diesela i gaznikowego benzyniaka nie ma potrzeby oszukiwania sterownika bo takiego te silniki nie posiadają,a astra f isuzu jedyny sterownik jaki posiada to od świec żarowych!

Kolegom wypisującym tu swoje złośliwe uwagi proponuję powstrzymać się od komentarzy!

proszę bardzo filmik:)

http://www.youtube.com/watch?v=cqZwqo8bp60

• #171 15 Lut 2013 17:47
    Mardok2
    Poziom 14  

Zaproponuj eksperyment, wykonaj pomiary, zaprezentuj wyniki . Trzy proste (w tym wypadku) kroki do sławy i bogactwa :)

• #172 15 Lut 2013 21:42
    vodiczka
    Poziom 43  

nibirianin9999 napisał:
    Ja zbudowałem własny mega prosty generator i działa cód chyba

Cód może działa ale cudów chyba nie czyni :D

• #173 15 Lut 2013 22:43
    Artur k.
    Admin grupy audio

nibirianin9999 napisał:
    lewe powietrze oszukiwanie sterownika ? a co jeśli silnik nie posiada sterownika jak np isuzu 1.7 w oplu? albo benzynowe na gazniku?

A to musi być sterownik, żeby silnik mógł zasysać lewe powietrze?

nibirianin9999 napisał:
    działa cód chyba

Cód to to, że jakoś przemknąłeś się przez szkołę podstawową...

• #174 16 Lut 2013 23:11
    nibirianin9999
    Poziom 9  

Mardok2 napisał:
    Zaproponuj eksperyment, wykonaj pomiary, zaprezentuj wyniki . Trzy proste (w tym wypadku) kroki do sławy i bogactwa :)

Eksperyment? proszę bardzo zapraszam z poboru 20A generator zasilił moją pilarke 2km ładnie weszła na wysokie obroty myślę że 2km wystarczą do napędzania 50A alternatora. Niema tu mowy o perpetum mobile gdyż urządzenie nie produkuje paliwa z niczego tylko z wody+kret do udrażniania rur+13v 20A.Jeżeli któryś kolega nie wierzy zapraszam na pokaz :) mogę się założyć o 10 tyś że pilarka odpali i da radę napędzić alternator.
    Mam w planach zrobić 5 generatorów i spróbować zasilić samym hho forda 1.6 16v myślę że nie będzie problemu wystarczą 4 alternatory po 5oA a jeśli będzie trzeba zamontuje 10 alternatorów i 10 generatorów:)
    Zaznaczam że to auto nie wyjedzie na drogi publiczne,będzie służyć tylko do sprawdzenia czy da się jechać na samym hho.
    Mam na koniec pytanko czy ktoś się orientuje ile koni mechanicznych potrzeba do napędzenia alternatora?

Zapraszam wszystkich niedowiarków i sceptyków na pokaz. :)

Dodano po 10 [minuty]:

Artur k. napisał:
    nibirianin9999 napisał:
    lewe powietrze oszukiwanie sterownika ? a co jeśli silnik nie posiada sterownika jak np isuzu 1.7 w oplu? albo benzynowe na gazniku?

A to musi być sterownik, żeby silnik mógł zasysać lewe powietrze?

nibirianin9999 napisał:
    działa cód chyba

Cód to to, że jakoś przemknąłeś się przez szkołę podstawową...

Kolego nie odbiegaj od tematu widać masz takie pojęcie o silniku isuzu jak świnia o niebieskim niebie!
    Powiedz mądralo jak diesel bez żadnego przepływomierza sondy lambda i sterownika silnika może łapać lewe powietrze? gdzie pod kolektorem ssącym?
    przed turbinką jest tylko rura i filtr powietrza mogę to całkowicie zdemontować i auto będzie pracować tak samo!
    Nawet nie ma tu przepustnicy obroty zwiększają się pod wpływem zwiększenia dawki ON i to ja osobiście robię wciskając pedał gazu!

Więc nie wypisuj tu bzdur! Mogę nawet turbo zdemontować a silnik nadal będzie pracował! i to bez większych zmian w zakresie od 900-2000obr/min

Dodano po 3 [minuty]:

Wnioski z dyskusji są takie że nikt z was krytyków nie widział na oczy generatora a te wasze wypowiedzi to zwykłe kpiny z czegoś o czym pojęcia nie macie!

• #175 16 Lut 2013 23:17
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ta pilarka ma silnik spalinowy i zasilasz ją samym HHO z generatora zasilanego 20A 13V?
    Jakie ma zużycie HHO i przy jakim obciążeniu to sprawdzałeś? Jaką pojemność ma silnik?

• #176 16 Lut 2013 23:36
    nibirianin9999
    Poziom 9  

Dziś przeprowadziłem próbę wylałem ze zbiornika całe paliwo a wężyk z filterkiem wyjąłem na zewnątrz zbiornika następnie silnik pracował na pozostałej mieszance w gaźniku aż zgasł.Po kilku nieudanych próbach odpalenia w okolice przepustnicy kolega zbliżył wężyk z generatora a ja odpaliłem pilarkę bez problemu.Chodziła oczywiście bez obciążenia

Dodano po 3 [minuty]:

Sory ale jak mam zmierzyć obciążenie piły hamowni nie mam:) pilarka to sthil 211 jak dobrze pamiętam a nie mam pojęcia jaka pojemność.45-50 coś takiego pewnie.

Dodano po 5 [minuty]:

_jta_ napisał:
    Ta pilarka ma silnik spalinowy i zasilasz ją samym HHO z generatora zasilanego 20A 13V?
    Jakie ma zużycie HHO i przy jakim obciążeniu to sprawdzałeś? Jaką pojemność ma silnik?

Kolego nie robiłem tego w laboratorium tylko w warsztacie nie mam urządzeń pomiarowych aby zmierzyc obciążenie i zużycie hho nie wiem nawet czy z generatora wydobywa się czysty wodór z tlenem czy jakis związek wodoro pochodny .Wiem natomiast że pod wpływem zużycia 20A 13V wytważa się tyle gazu że wystarczy do odpalenia i pracy na wysokich obrotach pilarki:)
    Jeśli kolega nie wierzy zapraszam:)

• #177 16 Lut 2013 23:37
    _jta_
    Specjalista elektronik

W instrukcji powinna być podana pojemność. Zużycia HHO nie mierzyłeś?

• #178 16 Lut 2013 23:44
    jankolo

Moc kW/KM 1,7/2,3
    Pojemność skokowa cm³ 35,2

• #179 16 Lut 2013 23:58
    nibirianin9999
    Poziom 9  

zapotrzebowanie na hho nie podane:) i nadal ignorancja przyjedź zobaczysz i tak nie uwierzysz :)

Dodano po 1 [minuty]:

_jta_ napisał:
    W instrukcji powinna być podana pojemność. Zużycia HHO nie mierzyłeś?

Kolega chyba z lobby nafciarzy?

Dodano po 2 [minuty]:

no a jak mam zmierzyć zużycie hho? pisałem już że nie jestem naukowcem i nie pracuje w laboratorium! musiałbym jakiś przepływomierz założyć

Dodano po 1 [minuty]:

Pozdrawiam wszystkich lece do kobity:) Jak coś będę wiedział więcej chętnie się podziele.

• #180 17 Lut 2013 00:00
    jankolo

nibirianin9999 napisał:
    zapotrzebowanie na hho nie podane:) i nadal ignorancja przyjedź zobaczysz i tak nie uwierzysz :)

Kolega chyba z lobby nafciarzy?

Uważaj, bo zacząłeś grabić sobie większą kupkę.

Napisałeś dużo, bojowo, zarzuciłeś nam wstecznictwo i tępienie prawdziwych geniuszy, a sam na razie doszedłeś do tego, że mieszanina tlenowodorowa może być używana jako paliwo w silniku spalinowym, o czym już dzieci z gimnazjum (te, które rozumieją, czego się uczą) wiedzą. Natomiast nie potrafisz podać absloutnie żadnych danych, które mogłyby posłużyć do obliczenia, ile Cię to cudowne zasilanie silnika naprawdę kosztuje.