Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

amplituner stereo i podłączenie subwoofera aktywnego

Blackchart1 14 Aug 2012 20:59 15792 6
 • #1
  Blackchart1
  Level 2  
  Witam,
  mam pytanie - czy jest jakiś sposób którym można podłączyć subwoofer aktywny z wejściem tylko rca do amplitunera stereo pioneer sx702rds?
  Dodam tylko iż podłączenie do wyjsc rec nie daje skutku gdyż subwoofer gra z maksymalną głośnością ...
  zdjęcie tyłu:
  amplituner stereo i podłączenie subwoofera aktywnego
 • Helpful post
  #2
  marcin.waski
  Level 24  
  Kolego, jaki subwoofer? Jaka marka / model, jakie ma wejścia?
  -Jeśli Twój aktywny SUB posiada zwrotnice głośnikowe (wejściowe i wyjściowe) - zwane potocznie wejściami HIGH - z wyjść głośnikowych amplitunera podłączasz kablami głośnikowymi pod wejścia HIGH subwoofera, a z wyjść HIGH subwoofera kolumny głośnikowe.
  Jeśli Twój subwoofer posiada tylko i wyłącznie wejście / wejścia RCA (Cinch) - zwane potocznie LOW - to w prosty sposób nie podłączysz...
  -Jeśli masz możliwość sprawdzenia, czy po wetknięciu wtyku słuchawkowego Jack Stereo do amplitunera, nie wyłącza on automatycznie kolumn głośnikowych - to jest jedyna możliwość podłączenia bez ingerencji we wnętrze Pioneera. Nie powinno się tak podłączać subwoofera, ponieważ jest różnica w parametrach wejścia liniowego i wyjścia słuchawkowego - ale grać będzie...
 • #3
  Blackchart1
  Level 2  
  Model subwoofera to: Philips SW7100SA, 165W.
  Amplituner szczęśliwie nie wyłącza głośników po podłączeniu słuchawek...
  W związku z czym stwierdziłem że kupię przejściówkę z jack na rca tylko ... czy jest przejściówka od razu zamieniająca sygnał stereo w mono dla subwoofera czy nie kombinować i kupić przejściówkę jack na rca stereo i podłączyć rca do jednego z kanałów przejściówki? Co będzie lepszą opcją? I czy do tego całego zestawu nie przydałby się filtr ścinający wyższe częstotliwości? - domyślam się że subwoofer nie ma takiego filtru? Czy może się mylę?
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  marcin.waski
  Level 24  
  Kup przewód Jack Stereo na 2 x Cinch (RCA). Podłącz tylko jedną końcówkę Cinch (RCA) do subwoofera (najlepiej lewą, bo taka jest zasada), drugą zaś zabezpiecz przed ewentualnym zwarciem (np. izolacją).
  Subwoofer przenosi tylko niskie pasmo. Nawet jeżeli podasz mu pełne pasmo (z CD: 2 Hz - 20 kHz), sub i tak zagra w swoich granicach (średnio jest to pomiędzy 20 Hz - 120 Hz).
 • #5
  Blackchart1
  Level 2  
  Przetestowałem jak mówisz ale.. okazało się że subwoofer gra za głośno w porównaniu do głośników w związku z czym zakładam że po drodze muszę założyć potencjometr do regulacji głośności by trochę wyciszyć subwoofer tak żeby nie zagłuszał reszty... wiesz może czy może są jakieś gotowe rozwiązania tego problemu?
 • Helpful post
  #6
  marcin.waski
  Level 24  
  Takie podłączenie jest normalnie nie stosowane, więc musisz dobrać odpowiedni rezystor, który możesz wlutować do wtyku zastosowanego przewodu (o ile wtyki są rozbieralne).
  Lepszym rozwiązaniem byłby subwoofer o którym pisałem w pierwszej odpowiedzi - ze zwrotnicą HIGH, który jest fabrycznie dostosowany do stereofonicznych wzmacniaczy mocy.
 • #7
  Blackchart1
  Level 2  
  Dzięki, w taki razie chyba pozostaje mi rozejrzeć się za nowym subem ... a szkoda....