Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kopiowaniem w Nashuatec

fabioboss 21 Sty 2005 19:51 1808 23
  • #1 21 Sty 2005 19:51
    fabioboss
    Poziom 9  

Mam problem z Nashuatec, przy listwie z podziałkom nie odbija ok.1 cm.Z góry, z prawego boku i u dołu jest idealnie. Jak to zmienić?

0 23
  • #2 21 Sty 2005 22:28
    BoBa
    Specjalista - kserokopiarki

albo opisz to dokładnie (rysunek ?!), gdzie model urządzenia ? a najlepiej zamieść scan kopii

0
  • #3 23 Sty 2005 19:21
    fabioboss
    Poziom 9  

Sorry. Kopiarka to Nashuatec 3715+, przy listwie z podziałką obcina ok.1 cm. pasek tekstu.Próbowałem kodami *41,43,44 przesunąć obraz w prawo, ale coć mi nie wyszło.Wszystkie trzy boki są idealne.Oczywiście można przy kopiowaniu odsunąć orginał w prawo, no ale nie zawsze.Nawet gdy przesuwam kodami obraz w prawo, też brakuje.Nie wiem zupełnie dlaczego?

0
  • #4 23 Sty 2005 19:46
    BoBa

Może cos jest ze sprzęgłem rejestracji ?

0
  • #5 23 Sty 2005 20:05
    fabioboss
    Poziom 9  

Dzięki, ale nie bardzo wiem z czym to się je. Możesz napisać coś więcej co to jest sprzęgło rejestracji i jak to się ustawia?

0
  • #6 24 Sty 2005 08:41
    Marcin_4321
    Poziom 17  

Usterka którą opisujesz wykazuje uszkodzone sprzęgło rejestracji , nie da się go regulowac w takich zakresach(max 0,5cm) ,zostaje tylko wymiana. typowa usterka w tych maszynach

0
  • #7 24 Sty 2005 19:48
    fabioboss
    Poziom 9  

Dzięki. Z tą samą maszyną Nashuatec 3715+, miałem problem z ładną kopią, rozebrałem machanizm bębna i ze ślimaka podającego developer wyciągnołem blaszkę ( w załączeniu przesyłam skan) teraz robi elegancko. Niestety nie wiem gdzie ta blaszka była, ani do czego służyła. Może ktoś wie?Jeszcze jedno pytanie mam nowy toner do XEROX 5017, czy mogę go dosypać do Nashuatec 3715+ i w jakim stopniu może to zaszkodzić mojej maszynie?

0
  • #8 24 Sty 2005 21:56
    tygellin
    Poziom 22  

Witam! Nie mam pojęcia jak bez tej "blaszki" możesz mieć ładną kopię. To tzw grid. Służy on do równomiernego rożłożenia ładowania i jest częścią elektrody ładującej, Jeżeli wkręciło ci się to w ślimak ,to na pewno musiało porysować bęben. Chyba że jesteś urodzonym szczęściarzem. Oczywiście możesz wsypać toner od xeroxa, ale naszykuj od razu pieniążki na nowy nośnik i kosztowną naprawę. Ja bym kupił jednak toner do tego modelu. :not:

0
  • #9 24 Sty 2005 22:01
    Londo
    Poziom 15  

Witam
    Mi to wyglada na siatke elektrody, a powinno to byc zalozone na elektrodzie ladujacej.
    Pozdrawiam
    Londo

0
  • #10 24 Sty 2005 22:47
    Biurotechadam
    Poziom 13  

Witam
    Najlepiej byłoby,gdybyś dołączył skan lub fotkę kopii z widocznym miejscem "niedoskonałości" kopii. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli sprzęgło rejestru pracuje wadliwie, to przesunięcia obrazu są różnych wartości, a jeśli ten pasek jest cały czas identycznej długości ( nawet przy serii kopii ) to sprzęgło rejestru wykluczyłbym z grona podejrzanych elementów. Co do tonera to tak jak mój przedpoprzednik radzę nie kombinować. Tak na marginesie - w wielu przypadkach okazało się, że te maszyny lepiej chodzą na tonerze Katuna niż na oryginałach a cena jednego i drugiego jest niewielka.

0
  • #11 22 Lut 2005 16:58
    fabioboss
    Poziom 9  

Nashuatec 3715+
    Witam! Teraz ja się długo nie odzywałem, ale czekałem na tą siatke
    elektrody (grid).Założyłem ją i straciłem na jakości obrazu tzn.nie mogę dostroić kodami ostrości obrazu szczególnie przy długopisie robi blado (jakby za mgłą) masz może jakiś pomysł, którymi kodami to zmienić? Udało mi się za to zniwelować ten pasek do ok.0,5 cm to już wystarczająco. Mam jeszcze problem z pojemnikiem z papierem, nie chciał pobierać papieru wyczyściłem rolki i zaczeło pobierać papier.Jednak przy kopiowaniu, na koncu zapala się dioda zaciecia papieru i( C ) mimo, że papier wyszedł. Niestety brakuje ok. 1/3 kopi i tak za każdym razem. Ponieważ odbijam wzdłuż (A4)(przy listwie z podziałkom jest góra)- tak mi wygodniej- brakuje 1/3 dołu.Obiło mi się o uszy, że to może ma związek z prędkością podawania papieru, ale to tylko przypuszczenia, Teraz robię z podajnika ręcznego i nie mam żadnych problemów.Z góry dziekuję za odpowiedz.

0
  • Pomocny post
    #12 22 Lut 2005 17:34
    tito
    Poziom 18  

A prestawiłeś czujnik w kasecie z A4 na A4R?

0
  • Pomocny post
    #13 22 Lut 2005 18:07
    tygellin
    Poziom 22  

Kolego ustaw kółkiem dobry format ( masz pewnie papier po szerokości a na kółku po długości) Ale to widać od razu na panelu. Ale takie pytania to daje klient ,a nie serwis!!!!

0
  • Pomocny post
    #14 23 Lut 2005 16:15
    copyman

po pierwsze zmiana formatu papieru , po wtóre te kopiarki mają fatalnie ulokowany czujnik wyjścia i po przegrzaniu czasem działa a czasem nie. Jak po ustawieniu właściwego formatu problem nie zniknie - to wymieniaj czujnik bez zastanowienia! Co do sprzegła synchronizacji znajduje się z tyłu kopiarki na wałku gumowym przed bębnem - steruje momentem startu wałka . Z pozoru jest nie rozbieralne ale pozory mylą ! Można je delikatnie otworzyć i wyczyścić. Co do dłubania w kodach - polecam kod 42 on odpowiada za synchronizację !!! :-)

C.

0
  • Pomocny post
    #15 24 Lut 2005 13:48
    rys57
    Moderator

tygellin napisał:
    Kolego ustaw kółkiem dobry format ( masz pewnie papier po szerokości a na kółku po długości) Ale to widać od razu na panelu. Ale takie pytania to daje klient ,a nie serwis!!!!

Bo to chyba jest klient, dla którego serwis jest za drogi, więc próbuje sam. Zresztą pojętny. Gratulacje R

0
  • #16 24 Lut 2005 19:33
    fabioboss
    Poziom 9  

Święta racja rys57.Dzięki za komplement.To budujące.Po prostu kupiłem stare "zdezelowane" maszyny i wydałem już majątek na doprowadzenie ich do jako takiej sprawności.Dzięki Waszej pomocy okazało się, że można zaoszczeędzić niezła sumę pieniędzy.Czy to jest zabronione?!Dzięki

0
  • #17 25 Lut 2005 19:37
    fabioboss
    Poziom 9  

Nagle kopiarka przestała kopiować tzn.zaczeły wychodzić całe białe kartki. Ponieważ miałem już podobny problem wyczyściłem maszyne (poprzednim razem to pomogło) no ale teraz nic z tego.Okazało się, że bębem w ogóle się nie kręci.Wyłamały się plastikowe (cztery) ząbki w bębnie,które wchodzą pomiędzy cztery wystające zabki w obudowie (mam nadzieję, że to jako tako opisałem, bo brak mi fachowego nazewnictwa i wiedzy). Moje pytanie brzmi: Ponieważ znalazłem te ząbki, czy da to coś jeżeli spróbuje je przykleić, a może ktoś słyszał inny sposób jak to naprawić?Czy końce z zębatkami po dwóch stronach bęban są wymienialne, czy to całość produkowana przez producenta? Bęben nie przejechał jeszczze nawet połowy swojej żywotności, a u mnie z forsą nie najlepiej.Z góry dzięki za odpowiedzi.

0
  • #18 25 Lut 2005 21:35
    cezar80
    Poziom 27  

niestety tylko stare bębny selenowe np Ricoh 5010 były bez zębatek pozostała wymiana możesz na własne ryzyko spróbować to wkleić podkładając kawałki blaszek(nieraz tak robiłem w Canonie)

0
  • #19 25 Lut 2005 21:53
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Scaliłem tematy. Proszę trzymać się jednego wątku a nie co chcwilę zakładać nowy jeśli problem tyczy jednego modelu kopiarki.

0
  • #20 27 Lut 2005 14:38
    fabioboss
    Poziom 9  

Udało mi się skleić te ząbki.Zaczołem kopiować, zrobiłem kilka kopii i zaczeły wychodzić czarne kartki bez odbitki z czarnym ziarnistym proszkiem (wydaje mi się, że to developer) i tak za każdym razem, tak jakby nie utrwalało go.Nie wiem jak to usunąć.Proszę o radę.

0
  • #21 07 Mar 2005 22:30
    lejk
    Poziom 15  

Czarne kartki i developer na kartce to brak masy w bębnie . Zajrzyj do środka bębna od strony tych wyłamanych ząbków powinieneś zobaczyć blaszkę ,jeżeli jej nie ma wymień bęben na nowy , jeżeli jest to może jest za bardzo odgięta do środka, dognij ją do zewnątrz powinno pomóc . powodzenia.

0
  • #22 12 Mar 2005 10:09
    marcinserw
    Poziom 14  

Radzę nie kombinować juz z tym bęnem tylko założyć nowy ewentualnie używany a w dobrym stanie, w przeciwnym razie będą same problemy.
    pozdrawiam marcin

0
  • #23 02 Kwi 2005 17:57
    fabioboss
    Poziom 9  

Nashuatec 3715+ Witam!
    Niestety ni jak nie moge dostroić maszyny do długopisu i słabych pięczątek, kopie z wydruku komputeroweho robi wprost idealnie.Próbuje ustawić w kodach , kod 48 jak zmniejszam wartości w tym kodzie to przyciemnian. I tak jak dam /126/ widać długopis i pieczątki/na pulpicie przyciemniam o dwa, na auto jeszcze słabo/jednak pojawia się po środku czarny pasek ok.5 cm grubości (kopiuje wdłuż, przy listwie z podziałkom jest góra) jednak tylko do mniej więcej połowy kartki, a nie po całej długości (dziwne?), no i jeszcze przebija drugą stronę orginału.Dodam,że u dołu kartki kopia jest jak się dobrze przyjrzec troszeczkę mocniejsza, a przy słabych kopiach widac jak na dłoni, że u góry jest słabiej.
    Może to jakos da sie wyregulować inymi kodami?.Preezes pisałeś cyt:"Jezeli chcesz wyeliminować pół problemu to zdejmij tę siatkę ładowania i zrób kopie.Jeżeli od razu będzie dobrze to znaczy, że gdzieś może być zwarcie na kostkach albo na kablach...".
    Więc zdjąłem, no i jest lepiej, ale tylko trochę. Więc może jest gdzieś to zwarcie.Jak to sprawdzić?Proszę o radę.Pozdrawiam

0
  • #24 02 Kwi 2005 21:32
    Velaa
    Specjalistka od kserokopiarek

Fabioboss objaśnij czy ty kulasz w dalszym ciagu ten reanimowany bęben? Siatka jest po to, aby prąd ładowania bębna był rozprowadzany po nim równomiernie. Jeżeli po jej zdjęciu kopie są w miarę możliwe to znaczy, że prąd ładowania zbyt mały. W konsekwecji należy zacząć od regulacji parametrów pracy. Warunkiem jest sprawny bęben. Velaa.

0