Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Picnic - Naprawa pompy hamulcowej w Picnicu 2.0 benzyna z ABS

14 Sie 2012 22:09 2814 8
  • Poziom 11  
    Witam. Znajomemu wycieka płyn hamulcowy między pompą a serwem w Picnicu 2.0 benzyna z ABS.

Czy jest możliwość jakiejś regeneracji pompy i serwa, tzn. jakiś uszczelniacz czy raczej czeka go wymiana całej pompy z serwem ?

Jeszcze jedno pytanie, czy po spuszczeniu płynu hamulcowego nie będzie potem problemu z odpowietrzeniem ABS ? U mnie na przykład w Peugeocie 406 do tego jest potrzebny komputer, który steruje pompą ABS i kieruje nas na koło, które odpowietrzamy. Jak to jest z Picnickiem ? Wystarczy zalać płyn odpowietrzyć hamulce zaczynając od najdalszego od pompy, ale co z ABS ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Nie wiem co tam chcesz regenerować?Rozkręć zobacz co do wymiany zamontuj najlepiej nowe odpowietrz i tyle.Ja nie wiem co wy macie z tym odpowietrzaniem komputerowym.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Tego raczej samemu się nie regeneruje ale zobaczyć zawsze możesz. Normalnie się odpowietrza ;) tradycyjnym sposobem i będzie dobrze.
  • Poziom 11  
    Jak spuścimy cały płyn to cały układ się zapowietrzy łącznie z pompą ABS.
    I to nas trochę zastanawia, czy po zalaniu płynem DOT4 i odpowietrzeniu hamulców pompa ABS również się odpowietrzy.
    U mnie w 406 do odpowietrzenia ABS potrzebny jest komputer otwierający odpowiedni elektrozawór w pompie, informując nas które koło należy pierwsze odpowietrzyć.
    I dlatego się pytam jak to jest przy Toyocie :)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    A po co spuszczać cały i dopuszczać do zapowietrzenia? Nawet przy wymianie płynu opróżnia się tylko zbiornik a resztę przepłukuje świeżym. Pompę tylko po wymianie zalać i poczekać aż będzie wyciekać z każdego przyłącza, a tyle co w niej potem zostanie powietrza to się bez problemu przegoni tradycyjnym odpowietrzaniem.
  • Poziom 14  
    lukasz1981 napisał:

...
    Czy jest możliwość jakiejś regeneracji pompy i serwa, tzn. jakiś uszczelniacz czy raczej czeka go wymiana całej pompy z serwem ?
    ...

Biorąc pod uwagę ceny części używanych nie polecam prób regeneracji.
    Nie ma też sensu wymieniać serwa. Poszukałbym samej pompy w dobrym stanie tym bardziej, że pewnie w kilku modelach stosowano taką samą.
  • Poziom 11  
    Racja.

Ogólnie pompa trudno dostępna, w intercarsie sprawdziłem zastosowanie to tylko do Picnica -> Link

Jeszcze mam pytanie co do pompy ABS: czy po wykręceniu przewodów z pompy hamulcowej nic nie wycieknie z pompy ABS ?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nic nie powinno wyciec. To właściwie dość prosta operacja, wykręca się przewody starej pompy (przydają się specjalne klucze płaskie bo zwykłymi można objechać końcówki) po czym wymienia się pompę na nową. Dobrze jeśli nowa jest zalana płynem przed wsadzeniem do auta - zmniejsza to poziom zapowietrzenia układu.

Samej pompy szukałbym u osób sprzedających części do Picnica. Trzeba pytać bo często nie wystawiają wszystkiego na aukcje.

pozdrawiam,
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc. Faktycznie nie było problemów.
    Pozdrawiam.