Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N53SV - HD3000 blokuje rozdzielczość do 1024x768 na zewnętrznym monitorze

redbull00 14 Sie 2012 22:53 1254 5
  • #1 14 Sie 2012 22:53
    redbull00
    Poziom 15  

Witam,
    Posiadam laptop Asus N53SV z przeklętą technologią Nvidia Optimus. Poza GT540M, laptop wyposażony jest w Intel HD3000 i gdy podłączam zewnętrzny monitor (nie przez HDMI, tylko D-SUB), to nie mam możliwości ustawienia większej rozdzielczości niż 1024x768. W przypadku HDMI problem ten nie występuje, bo za wyświetlanie odpowiada GT540M, a nie Intel. Niestety mój monitor ma tylko złącze analogowe i jest to bardzo denerwujące, ponieważ jego natywna rozdzielczość to 1280x1024. Obecnie używam tego laptopa prawie tak, jak komputera stacjonarnego i nie da się przez to komfortowo pracować. Dodam od razu, że przejrzałem różne fora i przekopałem masę linków z google, ale nie udało mi się znaleźć żadnego rozwiązania tego problemu. Sam HD3000 oferuje rzecz jasna znacznie większą rozdzielczość, ale wygląda na to, że jest ona zablokowana z poziomu BIOS-u albo w jakiś inny sposób. Żadna zmiana sterownika nie pomogła. Po prostu nie da się ustawić wyższej rozdzielczości i kompletnie nie rozumiem, jaką intencję miał w tym producent tego sprzętu.
    Jesteście moją ostatnią deską ratunku, tak więc bardzo bym prosił o pomoc. Wyższa rozdzielczość jest mi bezgwzględnie potrzebna, ponieważ pracuję w 3ds max i autocadzie. Niestety nie stać mnie na lepszy monitor.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

0 5
  • #2 15 Sie 2012 22:08
    przekrent
    Poziom 32  

Być może układ graficzny nie potrafi odczytać EDID monitora?

0
  • #4 16 Sie 2012 01:07
    redbull00
    Poziom 15  

Mogę spróbować ze sterownikami, ale wcześniej wielokrotnie podpinałem ten monitor do innych kart graficznych i problem ten nie występował. Może tylko ta jedna ma takie kłopoty? Postaram się spróbować i dam znać, czy pomogło.

EDIT
    Zainstalowałem sterownik do monitora. Jest on prawidłowo wykrywany, ale i tak rozdzielczość jest zablokowana. Wskazywałoby to więc ewidentnie na problem z samą kartą graficzną. Macie jakieś pomysły?

Dodano po 15 [minuty]:

Przepraszam za zamieszanie, już zedytowałem posta. Proszę przeczytać ponownie mój poprzedni post. Niestety sterowniki nie pomogły :(

0
  • #6 16 Sie 2012 11:08
    przekrent
    Poziom 32  

Power strip odczyta EDID z wszystkich kart graficznych czy tylko z nVidii? Ciągle jestem przekonany, że w tym tkwi problem.

0
  Szukaj w 5mln produktów