Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna L1ph2 1,9 dci - Przy ustawionej temp.22 leci zimne pow.

15 Sie 2012 09:56 2058 9
  • Poziom 9  
    Witam.Mam Lagunkę od ok. 2 m-cy i pojawił się problem z ogrzewaniem.Otóż wczoraj chciałem się dogrzać,ustawiłem temp. na 22 stopnie i jazda(zimny silnik po nocy stania).Fajnie,cieplutko do momentu gdy wskazówka temperatury silnika doszła do pierwszej grubej kreski.Zaczęło wiać zimne pow.Podniosłem temp. na maksa-b.ciepłe,zjechałem do 25-b.letnie a na 22 znów zimne.Nadmienię,że tydzień temu wymieniłem drugi raz termostat i czujnik temp.W czasie jazdy wskażnik temp. trochę powyżej pierwszej kreski a w korku dochodzi do drugiej po czym w czasie jazdy temp. spada.Czy to ma jakiś związek ze sobą i o co w tym chodzi ??? Za wyjaśnienie i pomoc z góry podziękował.
    Odpowiedz
  • Poziom 12  
    w pierwszej kolejności zrób tak
    1.zagrzej silnik bez włączonego wentylatora
    2.włącz wentylator na np 3 bieg
    3. sprawdż jaka leci temperatura
    jeśli przez kilka sekund będzie leciało ciepło a potem znowu zimne to znaczy że masz zapchaną nagrzewnicę . niestety tylko wymiana Cię ratuje.
  • Poziom 10  
    Czy przypadkiem nie czuć płynu chłodniczego w środku auta?
  • Poziom 9  
    Zastanawia mnie tylko skąd bierze się ciepły nadmuch praktycznie na zimnym silniku ? A płynu nie czuć.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    na zimnym silniku płun krąży w małym obiegu silnik nagrzewnica. poza tym w niektórych samochodach diasel stosuje się grzałki elektryczne. sprawdziłeś to o co pytałem ostatnio?
  • Poziom 9  
    Tak sprawdziłem.Nagrzałem silnik do 2 grubej kreski,włączyłem nawiew i ZIMNE.Nieciekawie,następny wydatek i robota.
  • Poziom 9  
    Rurki - doprowadzająca płyn do nagrzewnicy i wylotowa, obie są ciepłe w równym stopniu.Czy jest możliwe,żeby centralka climatronica była zwalona i dawała ciepło dopiero na maximum? POMOCY !!!
  • Poziom 12  
    Tak zgadza się. Płyn będzie przepływał przez nagrzewnicę ale nie przez wszystkie rurki i w pełni nie oddaje ciepła. Możesz sprawdzić czy sterownik prawidłowo działa tylko trzeba troszkę się pogimnastykować i zobaczyć czy ruszają się przepustnicę jednocześnie sterując zimno ciepło na panelu.
  • Poziom 32  
    Witam, zaczym zaczniesz wymieniać wsio pokolei sprawdż czy klapki w nagrzewnicy sie otwierają ,lubią sie przyciąć, powodzenia
  • Poziom 9  
    Klapki działają,więc wymieniłem dzisiaj nagrzewnicę i cholera dalej TO SAMO.Może tak musi być ?