Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Jmstar 4T - nie odpala.

Maluch126.p 15 Sie 2012 11:43 4413 12
  • #1 15 Sie 2012 11:43
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Witam.
    Wiem że jest dużo wpisów na ten temat lecz odbiegają one od mojego problemu.
    Posiadam skuter Jmstar "Made in China" ale jak dla mnie to wystarcza. Na wiosnę robiłem remont silnika, gdyż padł mi tłok. Założyłem mocniejszy silnik a mianowicie 80cm. Kupiłem wszystkie części- tłok, cylinder,głowicę, gaźnik, zawory i kpl. uszczelek. Oddałem do mechanika. Po odebraniu skutera działał pięknie. Po przejechaniu jakieś 1100km padł mi pasek, lecz skuter odpalał bez paska. Po wymianie paska ze skuterem zaczęły dziać się dziwne rzeczy tzn. nie odpala. Wcześniej odpalał z kopki lecz urwała mi się przy próbie odpalania. Skuter odpala teraz głupim lecz skutecznym sposobem czyli od wiertarki. Gdy już uda mi się go odpalić skuter nie wkręca się na obroty a po puszczeniu gazu samoczynnie gaśnie. Wymieniałem już gaźnik,świece,,,Czyściłem filtr powietrza-paliwa i nic to nie dało. Więc pytam może ktoś miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

• #2 15 Sie 2012 11:46
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czemu nie podjedziesz do tego mechanika? Skoro poprzednio zrobił dobrą robotę z silnikiem, to teraz też powinien sobie poradzić. W takim składaku po przeszczepie mogło wiele ulec uszkodzeniu. Masz czym zmierzyć kompresję?

• #3 15 Sie 2012 11:48
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Mechanik trochę daleko mieszka ode mnie. Czasem przyjeżdża na parę dni. Kompresję nie bardzo mam czym zmierzyć .

• #4 15 Sie 2012 12:22
    lukkii
    Poziom 15  

Jak ktoś pcha 80cm do skutera china to po jakimś czasie zazwyczaj wał urywa ;) Jak wał nie był na mocniejszy zakładany. Może łożyska na wale staneły i nie chce odpalać.

• #5 15 Sie 2012 12:27
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Wał był wymieniany na wzmacniany i kręci sie w miare dobrze po przekręceniu ręką wariatora.

• #6 15 Sie 2012 12:29
    karolas950
    Poziom 10  

Proszę ja Ciebie, miałem podobny problem... Skuter Kingway odpalał przez 15 minut, jak już załapał, zero mocy, zero obrotów i ogólnie szara rozpacz... Jednak w (nie powiem gdzie) mam tych mechaników z tzw. autoryzowanego serwisu, którzy wyregulują gaźnik i powiedzą ma odpalać... Problem leżał głębiej, a właściwie, 5 centymetrów niżej i 15 centymetrów w stronę przodu, znaczy w głowicy... Mierzona kompresja wykazała delikatny spadek ciśnienia jednak nie groźny (powinien palić). Po rozkręceniu głowicy okazało się, że popychacz zaworów jest przykręcony do zaworu wlotowego (zresztą tak jak i wylotowego), tylko jedną nakrętką, bez kontrowania... Nakrętka odkręciła się o jakieś 75 stopni i powstała nieszczelność... Przy odpalaniu przez kwadrans od tarcia temperatura na tyle rozszerzała zawór że szczelina była na tyle mała że odpalał, jednak na tyle duża że nie działał prawidłowo... Dopiero wyregulowanie zaworów pozwoliło przywrócić prawidłowy cykl pracy... Sprawdź, może masz podobny problem, jednak jeśli nie czujesz się na siłach w nim grzebać w sposób który nie naruszy ustawienia wałeczka rozrządu zaprowadź go do mechanika u którego składałeś silnik... 1100km to nie dużo ale dla tych zaworów wystarczy by się rozregulowały.

• #7 15 Sie 2012 12:30
    lukkii
    Poziom 15  

No to jedynie kompresje sprawdzi. A jak będzie dobra to za gaźnik. A paliwo dochodzi?

• #8 15 Sie 2012 12:35
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Gaźnik wstawiałem inny i to samo. Kompresje sprawdzę u kolegi. Paliwo do gaźnika dochodzi. A czy może być to spowodowane przestawieniem się łańcuszka rozrządu- tak tylko pytam??

• #9 15 Sie 2012 12:41
    karolas950
    Poziom 10  

Sprawdzenie kompresji pozwoli jedynie ocenić szczelność tłoka i być może zaworów też nie koniecznie zresztą... Nie sądzę by był to gaźnik... Ale może to być jeszcze coś, przypomniało mi się, że kiedyś nie mogłem odpalać ani jechać na niskich obrotach bo urwało mi rureczkę od gaźnika, obejrzyj dokładnie gaźnik, zwłaszcza w okolicach króćca ssącego, powinno tam być od 2 do 3 rurek, jeśli jakaś końcówka na rurkę jest pusta to urwało ci RURĘ :) Sprawdż też czy żadna z rurek nie jest pęknięta (słaba chińska guma nagrzewa się od silnika i bardzo szybko parcieje i pęka). To też może być przyczyną.

Dodano po 3 [minuty]:

oczywiście że tak, jednak łańcuszek rozrządu to najwytrzymalsza część i ja podejrzewał bym ją jako ostatnią, ale możesz mieć wyjątkowego pecha. Jeśli to on się przestawił masz źle zgrany zapłon z pracą zaworów i silnik nie będzie działał poprawnie NIGDY :) tzn. do momentu aż go wyregulujesz :)

• #10 15 Sie 2012 13:04
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Gaźnik i wężyki są dobrze ponieważ robilem przy skuterze 3 dni i rozbierałem gaźnik i wężyki tysiąc razy i są ok. Już nie wiem co może być bo chyba wszystko sprawdziłem . Zostaje chyba ten rozrząd. A co do rurek to jeszcze to sprawdze ;d

Dodano po 14 [minuty]:

Nie doczytałem poprzedniej wypowiedzi ;d co do tych zaworów to może być to bo jeśli dobrze pamiętam to popychacz jest przykręcony na jednej nakrętce;d;d
    Sprawdzę to jednak nie dziś. Może w sobtę nad nim popracuję z kolegą - on trochę się lepiej zna na tych chinolach ;d

• Pomocny post
    #11 15 Sie 2012 15:17
    karolas950
    Poziom 10  

swoją drogą, to chyba przesada oszczędzać na nakrętce kontrującej... jej wyprodukowanie w Chinach kosztuje z transportem do Jmstar pewnie koło grosza albo mniej... Radzę zakontrować, ja tego nie zrobiłem, ale będzie pewniejsze że się znów nie rozkręci. Powodzenia życzę, jeśli pomogłem bardzo się cieszę, wszedłem na forum dzisiaj pierwszy raz po rocznej nie obecności ^^
    Pozdrawiam

• #12 15 Sie 2012 15:53
    Maluch126.p
    Poziom 14  

Wielkie dzięki za pomoc. Rady na pewno się przydadzą. Pozdrawiam. Szerokości ^^

• Pomocny post
    #13 15 Sie 2012 16:05
    karolas950
    Poziom 10  

I wzajemnie, powodzenia z naprawą :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME