Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk IBM. Podczas włączania komputera ładowanie systemu trwa 5 razy dłużej.

21 Sty 2005 20:45 1169 4
  • Poziom 20  
    Witam
    Mam dysk IBM.Podczas wlaczenia komputera(dysk IBM jako 2)ladowanie systemu trwa z 5 razy dluzej.Przy inicjacji dyskow zostaje rozpoznany,ale zaraz po mozliwosci wejscia do biosu pojawia sie napis Initializing Plug and Play Cards .... Card-01 IBM EtherJet 10BASE-T ISA Adapter.Ale gdy system z mojego dysku sie odpali to nie widzi zadnej partycji,tak jakby nie istnial.Co to moze byc i jak ten dysk urtowac o ile to mozliwe.Zmienialem go na master i slave i bez zmian.Dysk to IBM DTLA-307030
  • Poziom 19  
    1.Initializing Plug and Play Cards .... Card-01 IBM EtherJet 10BASE-T ISA Adapter.
    codzi tu o karte sieciową nie dysk.
    2.Jak chodzi o ten dysk to trzeda oglądnąć elektronike czy nic nie jest spalone. Jak coś spalone to szukać nowej elektroniki.
    3.Jak ok to zainstaluj sobie patritionmagic 7 lub 8 (pod windowsem) i ustaw na dysku parsycje komp się zresetuje i będzie ok. Jak się nieuda to tak samo jak w punkcie 2.
  • Poziom 11  
    Według mnie coś nie tak jest z kontrolerem dysku! Ewentualnie można uaktualnić biosa!! Moze jest nie do odpowiedniej taśmy podłączony?! A moze tenże nie chce działac z powodu 2!?
  • Poziom 20  
    Raczej watpliwe aby byla to karta sieciowa.Ten dysk musi dusic:(Jak podlaczylem go do innego kompa to nie chcial sie odpalic-dochodzil tylko do momentu wejscia do biosu.Elektronika wyglada ok nic nie jest naruszone.W menadzerze urzadzen jak jest podlaczony dysk to na kontrolerze jest wykrzyknik,a gdy jest odlaczany to wszystko jest ok.Sprobuje z tym programem patritionmagic 7.
  • Poziom 17  
    Mam bardzo podobny problem........

Dysk IMB 20GB
    Zaczęło sie od tego że chciałem zainstalować na nim XPka po zmianie sprzętu. Ale że tam już był stary XP to mi sie przypadkiem uruchomił tamten stary XP. Oczywiście wywalił BlueScreena i sie resetnął (zapomniałem zmienic bootowania w BIOSie). Po czym jak odpaliłem instalke XPka to raz tylko widział poprawnie partycje. Po czym jak wskazałem mu partycje to instalator pomielił troszke i sie wysypał twierdząc że brak partycji na dysku. Po resecie widać dysk w BIOSie ale nie widać partycji.

Przy każdej próbie odczytu z niego wydobywają sie dzwieki jakby coś chciał czytać a nie może.

Linux podaje inforamcje że LBA=0 sector=0 nie czytelny. Wnioskuje że sektor zerowy jest uszkodzony.

Pytanie: Jak go odzyskac (powinna być jakaś kopia zapisana na dysku). Nie pamietam jak były zalożone partycje.

Na ogół robiłem to fdiskiem linuxowym ale tym razem wywala mi ze z dysku nie może odczytać struktury partycji. Fdisk dosowy widzi poprawnie pojemność ale nie widzi partycji. Na dysku są 3 partycje w tym 2 FAT32. Jak dobrze pamietam wszystkie Podstawowe.

Jaki program do tego urzyć??