Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak to podłącztyć? lampa 4 żarówki+wiatrak, przełącznik schodowy

kreator8 15 Sie 2012 13:09 7539 5
  • #1 15 Sie 2012 13:09
    kreator8
    Poziom 2  

Witam
    Jak w temacie jak to podłączyć jak to podłącztyć? lampa 4 żarówki+wiatrak, przełącznik schodowy ?
    W sąsiednim pomieszczeniu brązowy jest L fazą, szary i czarny to chyba N, z-ż to raczej uziemienie, z kolei w jeszcze innym pomieszczeniu są 2 fazy brązowy i nie pamiętam szary lub czarny. Na zdjęciu niestety nie wiem który jest który ponieważ przed podłączeniem nie zmierzyłem próbnikiem który jest który, i mi wywaliło prąd w skrzynce przed domem. Niestety nie miałem kluczyka do skrzynki i nie włączyłem.

Drugi problem nie wiem jak podłączyć włącznik schodowy jak to podłącztyć? lampa 4 żarówki+wiatrak, przełącznik schodowy
    jeden z nich służy do światła na zewnątrz a dwa pozostałe służą raczej do włą/wył światła w jednym i drugim pomieszczeniu.Na tym zdjęciu jest wł/wył z drugiego pomieszczenia jak to podłącztyć? lampa 4 żarówki+wiatrak, przełącznik schodowy

• #2 15 Sie 2012 13:17
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Wezwij elektryka jak nie masz o tym pojęcia. Patrząc na zdjęcia to nikt nic nie zrobi bez pomiarów i określenia który przewód do czego idzie.

• #3 15 Sie 2012 13:31
    kreator8
    Poziom 2  

to było by najlepsze wyjście. jeśli chodzi o lampę sam podłącze tylko chce się dowiedzieć czy:
    1-jeśli brązowy to L a szary i czarny to N to szary i czarny podłączam razem?
    2-jeśli dajmy na to bede miał 2 przewody L i jeden N to co w takim przypadku?

• #5 15 Sie 2012 14:26
    kreator8
    Poziom 2  

wszystkie schematy ładnie wyglądają tyle za ja nic z tego nie wiem. jeśli ktoś umiał by to wytłumaczyć tak aby moja ciężka głowa to zrozumiała to będzie git.
    najlepiej jak by to ktoś wyrysował na moich zdjęciach itp. co gdzie i jak podłączyc. jeśli nie da rady to temat do zamknięcia.dz

• #6 15 Sie 2012 14:40
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

kreator8 napisał:
    wszystkie schematy ładnie wyglądają tyle za ja nic z tego nie wiem. jeśli ktoś umiał by to wytłumaczyć tak aby moja ciężka głowa to zrozumiała to będzie git.
    najlepiej jak by to ktoś wyrysował na moich zdjęciach itp. co gdzie i jak podłączyc. jeśli nie da rady to temat do zamknięcia.dz

Opisz na tych fotkach co na którym przewodzie jest i do czego gniazdo , wyłącznik [ faza czy - zero ] być może coś będzie lepiej wiadome , na przewodzie zapisz literę , L , czy N do wyłącznika zawsze ma iść faza czyli L a na lampę
    N [ zero] bezpośrednio z puszki ma iść do lampy .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME