Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hdmi-DVI - Połączenie komputera z projektorem

zuchek 15 Sie 2012 14:00 7548 12
  • #1 15 Sie 2012 14:00
    zuchek
    Poziom 7  

Hej.

Byłbym zobowiązany za jakąś podpowiedź:

1. Próbuję podłączyć kompa (karta graficzna Radeon HD 2400) z Projektorem Optoma 200x. i jest ok gdy robię to przez przejściówkę DVi/Hdmi z krótkim (1,5 m) kablem HDMi.

2.Mam na stałe w ścianie (i w suficie) zamontowany 10 m kabel HDMI high speed którym bez problemu łączyłem DVD z projektorem i wszystko spoko hulało. :).

3. Nie działa podłączenie kompa z projektorem przez ten kabel high speed 10m i przejściówkę DVI/Hdmi.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki co z tym zrobić/czy można coś z tym zrobić. Nie chciałbym wyrywać kabla ze ściany:) a inne kabelki będą "ślicznie" zwisać z projektora zamontowanego na suficie.

Pozdrawiam

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Sie 2012 14:31
    anmedia
    Poziom 39  

Poprostu fatalnej jakosci kabel. Firmowy kabel powinie rozwiazac problem. Jednak jest male ale ... o ile wiem to firmowy kabelek kupisz max 5m. Bo do tej dlugosci gwarantowany jest poprawny sygnal. Ja mam u siebie 15m kabla podpietego komp - TV i dziala. Kabelek no name.

0
  • #3 19 Sie 2012 02:46
    marcin.waski
    Poziom 23  

Zmniejsz rozdzielczość w komputerze i sprawdź. Miałem podobny problem z 15 metrowym przewodem HDMI-HDMI, który na sygnałach HD sypał zielonymi pikselami. Tak jak napisał (a) @angelica_n - po wymianie przewodu na lepszy (czytaj: grubszy) wszystko działa nawet na 1920x1080P.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 19 Sie 2012 10:57
    zuchek
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję za Wasze podpowiedzi.
    Obie sugestie sprowadzają się wymiany kabelka. Czy nie ma żadnej możliwości jego naprawy albo czy Waszym zdaniem pomogłoby zastosowanie wzmacniacza sygnału?
    Wielkie dzięki za pomoc.

0
  • #5 19 Sie 2012 12:09
    anmedia
    Poziom 39  

Zakup wzmacniacza sygnalu mialby sens, gdybys pracowal z dluzszymi niz 20m kablami. Tak czy siak po zamontowaniu kiepskiej jakosci kabla i tak bylyby problemy. A sam wzmacniacz sygnalowy to koszt znacznie wiekszy niz samego dobrego kabla.

0
  • #6 19 Sie 2012 12:18
    zuchek
    Poziom 7  

:).
    Tak jestem "przywiązany" do tego kabelka, gdyż został on niefortunnie wmurowany w ścianę jak robiłem remont i w związku z tym jest niewymienialny.
    Cóż wszystko wskazuje chyba na to, że będę musiał poprowadzić nowy kabelek.
    :)

0
  • #7 19 Sie 2012 12:20
    anmedia
    Poziom 39  

Co do naprawy :)
    Nie wiem czy ktos sie bawi w takie naprawy, bo musialbys wymienic cala zyle 19pinow. Pewnie daloby sie, ale czas i sam kabel czasami drozszy niz gotwy.

A teraz przyklad kabel tani:

kabel dobry:

W przypadku do 1,5-2m nie bedzie to mialo wiekszego wplywu jednak powyzej 2m ma to ogromne znaczenie.

0
  • #8 19 Sie 2012 12:27
    marcin.waski
    Poziom 23  

Czy przewód został poprowadzony pod tynkiem razem z innymi przewodami, w tym zasilającymi 230 V?
    -Zdajesz sobie sprawę z tego, że przewody sygnałowe powinny być odseparowane od elektrycznych?

0
  • #9 19 Sie 2012 13:14
    zuchek
    Poziom 7  

jest poprowadzony osobno

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki za info.
    Może przy następnym remoncie schowam w ścianę i ten nowy.
    :):)

0
  • #10 19 Sie 2012 13:15
    anmedia
    Poziom 39  

Nie chowaj w tynku, tylko takie kable, wazne, sygnalowe, poprowadz w rynience. A rynienke, mozesz wmontowac przy podlodze, tak aby zawsze mozna bylo instalacje zmodernizowac bez zbednej demolki!

0
  • #11 19 Sie 2012 13:20
    zuchek
    Poziom 7  

tak - dałem trochę z tym podtynkiem ciała - jak życie dowiodło. dzięki i pozdrawiam.
    :)

0
  • #12 04 Paź 2012 21:41
    perceus
    Poziom 1  

Witam,
    mam podobny problem. uzywam projektora Epson EB-X10 podlaczonego przez HDMI do laptopa Acer 5930G. Przez pierwszy rok uzytkowania projektora nie miałem absolutnie żadnego problemu. Pewnego dnia wspollokatorka, pod moja nieobecnosc, uszkodzila przewod HDMI (oderwała metalowa czesc wtyczki - nie pytajcie jak, w koncu to kobieta), zatem nie pozostało mi nic innego jak kupic nowy przewod. Kupiłem przewod o standardzie 1.4a (nie z najnizszej polki) i podlaczylem w/w urzadzenia. wszystko odpaliło i było super, tyle ze po około 5 minutach obraz wyswietlany przez projektor stał sie czarny, nastepnie niebieski (brak sygnału). i zglupialem; probowalem mieszac na wszelkie sposoby w ustawieniach ekranu/wyswietlania i nic to nie dało. Co ciekawe z projektora wydobywa sie cichy, ciagly 'pisk' kiedy jako zrodlo sygnalu podany jest port hdmi. kiedy natomiast z menu projektora wybieram ''search source'' to podczas automatycznego wyszukiwania i skokach przez wszystkie dostepne wejscia (video, s-video, usb itd) owego pisku brak. kiedy natomiast wyszukiwanie dochodzi do hdmi to projektor przez 1-2 sekundy ''mysli'' po czym dalej brak sygnalu i charakterystyczny cichy pisk.

jakies pomysły?
    dodam ze kable ten stary jak i nowy maja 10metrow.

0
  • #13 04 Paź 2012 22:08
    anmedia
    Poziom 39  

Mogles uszkodzic gniazdo lub kontroler HDMI w projektorze. Wez swoj projektor i podlacz pod inny komputer z wyjsciem HDMI z innym kablem!!! Ten pisk sie wydobywa kiedy jest polaczony kablem HDMI z laptopem, czy takze jesli kabel jest calkowicie odlaczony?

Co do "najnowszej" wersji Twojego kabla, zacytuje jeden tekst:
    Czy mogę uaktualnić mojego HDMI (1.x do v1.4)?
    Ze względu na nowe, rozszerzone funkcje, takie konwersje będą wymagać uaktualnień oprogramowania i sprzętu. Jeśli istnieją takie konwersje, to pochodzą od producenta i należy kontaktować się z nim bezpośrednio.

A to oznacza ze w Twoim przypadku to zakup ktory z kilku powodow nie jest najlepszy.

0