Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica, kuchnia - wentylator termoobiegu zatrzymuje się przy 180 stopniach

15 Sie 2012 14:22 2532 2
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam problem z 12 letnią kuchnią gazową z elektrycznym piekarnikiem w wersji inox.
    Od nowości termoobieg pracuje w taki sposób,że po nagrzaniu się piekarnia na termoobiegu do około 150- 180 stopni wentylator najpierw zaczyna ocierac o tylną ścianę, aż w końcu zatrzymuje się.
    Od razu zalatwilem sobie nowy, zrobiony z innej grubości blachy i wymieniłem wiatrak. Niewiele pomogło. Po jakimś czasie zaczęło robić się to samo. Tak zostało już do dzisiaj.
    Chciałbym jednak to zmienić, bo nie można w zasadzie nic piec na termoobiegu.
    Nie wiem jednak co musiałbym zrobić z tym wentylatorem.
  • Poziom 29  
    Witam.
    Skoro słychać ocieranie to trzeba to zlikwidować.
    Po 12-stu latach praca termoobiegu to silnik jest do wymiany.
    Wytarte panewki jak również oś wirnika.
  • Poziom 14  
    Odsunąłem kuchenkę, ściągnąłem tylną osłonę.
    Odgiąłem blokadę trzymającą silnik.
    Wcześniej odkręciłem osłonę wentylatora i odkręciłem go, ściągając z osi silnika.
    Następnie wyjąłem z tyłu silnik.
    Kilkukrotnie uderzyłem "tępym narzędziem" w blaszany uchwyt do którego mocuje się silnik. Dzięki temu uzyskałem kąt prosty miedzy tylną ścianą piekarnika a osią silnika.
    Założyłem silnik i wentylator. Najpierw ręcznie, a później włączając termoobieg, sprawdziłem czy nie ma wcześniejszego problemu.
    Przykręciłem osłony i od tamtej pory nie słychać ocierania wentylatora o blachę piekarnika.
    Od tamtej pory piekarnik był już używany kilkanaście razy. Słychać tylko lekki terkot silnika, który ma do tego prawo, ze względu na swój wiek.
    Koniec akcji "wentylator". :)