Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40ES6100 - podłączenie wzmacniacza

zbijar 15 Sie 2012 16:02 8076 14
  • #1 15 Sie 2012 16:02
    zbijar
    Poziom 10  

Witam,

kupiłem ostatnio TV Samsung UE40ES6100 i mam problem z podłączeniem TV do wzmacniacza.
    W TV jest wyjście albo wejście audio, podpinałem tam cinche i do wzmacniacza ale dźwięku nie ma. Co trzeba zrobić żeby TV podłączyć do wzmacniacza ?
    Zamieściłem zdjęcia wejść TV i wzmacniacza.

0 14
  • #3 15 Sie 2012 16:15
    kizek
    Poziom 35  

W instrukcji jest informacja że posiada gniazdo Euro, pozostaje zastosować przewód Euro->Cinch.

0
  • #4 15 Sie 2012 16:16
    karolas950
    Poziom 10  

Być może że się mylę ale twój telewizor pod gniazdami cinch ma tylko napis COMPONENT AUDIO/AV IN z naciskiem na IN, nie OUT, możesz tamtędy doprowadzać dżwięk np z magnetowidu a nie wyprowadzić, aby podłączyć się do wzmaka musisz mieć kabel mini jack-cinch i podłączyć się pod wyjście słuchawkowe jackiem a pod wzmak cinchami :) koszt takiego kabla to jakieś 5-7zł w sklepie RTV. Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam :)

0
  • #5 15 Sie 2012 16:59
    zbijar
    Poziom 10  

karolas950 napisał:
    Być może że się mylę ale twój telewizor pod gniazdami cinch ma tylko napis COMPONENT AUDIO/AV IN z naciskiem na IN, nie OUT, możesz tamtędy doprowadzać dżwięk np z magnetowidu a nie wyprowadzić, aby podłączyć się do wzmaka musisz mieć kabel mini jack-cinch i podłączyć się pod wyjście słuchawkowe jackiem a pod wzmak cinchami :) koszt takiego kabla to jakieś 5-7zł w sklepie RTV. Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam :)

Właśnie wiem że audio jest tylko do podłaczenia dzwięku z jakiegoś urządzenia. Podłączajac przez wejście słuchawek głośność można regulować głośnością Tv ale jak na wzmacniaczu ściszę to też reaguje. Podpinając cyfrę+ przez hdmi to dźwięk jest w Tv, żeby mieć dźwięk na wzmacniaczu musze podpiąć cinche, potem podpinam dvd przez hdmi i dzwięk też przez cinche do wzmacniacza. Żeby słyszeć dźwięk w kolumnach z cyfry musze na wzmacniaczu włączyć to wejście, żeby słuchać dźwięku z dvd musze zmienic na drugie wejście w wzmacniaczu. Chciałem podpiąć cyfrę i dvd do tv, a potem dźwięk z tv do jednego wejścia we wzmacniaczu i żeby w kolumnach bylo tylko słycjać dźwięk z tego urządzenia ktore używam. W tv na dole jest jeszcze wejście optyczne. Natomiast podłączając kabel euro-cincz, czyli euro do tv a cincz do wzmacniacza, to nie słychać dźwięku w kolumnach, czyli to połączenie nie działa. Dziwne jest, że tv nie ma wyjścia audio.

0
  • #6 15 Sie 2012 17:05
    mihal2002
    Poziom 43  

zbijar napisał:
    Dziwne jest, że tv nie ma wyjścia audio.

Nie dziwne tylko normalne!!!
    Dziwne to masz pomysły.
    Każde urządzenie ma być podpięte do wzmacniacza aby uzyskać jak najlepszy dźwięk.

Dodano po 46 [sekundy]:

karolas950 napisał:
    wzmaka

Trzeba nauczyć się pisać i wypowiadać.

0
  • #7 15 Sie 2012 17:25
    zbijar
    Poziom 10  

mihal2002 napisał:
    zbijar napisał:
    Dziwne jest, że tv nie ma wyjścia audio.

Nie dziwne tylko normalne!!!
    Dziwne to masz pomysły.
    Nie mam dziwnych pomysłów, bo znajomy w Panasonicu ma tak podpięty wzmacniacz, ze nie musi zmieniac wejśc w wzmacniaczu.
    Każde urządzenie ma być podpięte do wzmacniacza aby uzyskać jak najlepszy dźwięk.

Dodano po 46 [sekundy]:

karolas950 napisał:
    wzmaka

Trzeba nauczyć się pisać i wypowiadać.

0
  • #8 15 Sie 2012 17:58
    intenso
    Poziom 38  

Kup amplituner kina domowego i nie będziesz miał problemu.

0
  • #9 15 Sie 2012 18:06
    mihal2002
    Poziom 43  

intenso napisał:

W jakim celu?!
    Przecież ma wzmacniacz!

0
  • #10 15 Sie 2012 18:20
    intenso
    Poziom 38  

mihal2002 napisał:
    intenso napisał:

W jakim celu?!
    Przecież ma wzmacniacz!

Dziwne pytanie zadajesz,jak zabierasz głos w dyskusji to powinieneś wiedzieć co by mu dal amplituner.

0
  • #11 15 Sie 2012 19:05
    dybas
    Poziom 37  

zbijar napisał:
    Podłączajac przez wejście słuchawek głośność można regulować głośnością Tv ale jak na wzmacniaczu ściszę to też reaguje.

A czy to właśnie nie jest zaletą tego połączenia? Masz za jednym zamachem rozwiązany problem. Ja (co prawda w innym modelu TV) wykorzystałem właśnie dlatego gniazdo słuchawkowe mimo posiadania wyjścia optycznego.

0
  • #12 15 Sie 2012 19:19
    fidotp
    Poziom 22  

Z tym wyjściem na słuchawki to dobry pomysł.
    A już się rozglądałem za drugim amplitunerem Kenwooda z wejściem optycznym.
    Sam przetestuje to na dniach.

0
  • #13 15 Sie 2012 19:43
    intenso
    Poziom 38  

dybas napisał:
    zbijar napisał:
    Podłączajac przez wejście słuchawek głośność można regulować głośnością Tv ale jak na wzmacniaczu ściszę to też reaguje.

A czy to właśnie nie jest zaletą tego połączenia? Masz za jednym zamachem rozwiązany problem. Ja (co prawda w innym modelu TV) wykorzystałem właśnie dlatego gniazdo słuchawkowe mimo posiadania wyjścia optycznego.

No nie wiem czy wyjście analogowe jest jakąś zaleta w dobie wyjść cyfrowych,i jak kolega podłączy się jack-ek to automatycznie tv odłączy mu głośniki w tv i za każdym razem będzie trzeba biegać do tv podlaczac lub odłączać kabel.

0
  • #14 15 Sie 2012 23:31
    karolas950
    Poziom 10  

jeśli podłączysz jakie kolwiek urządzenie do TV i dźwięk idzie przez głośniki telewizyjne, to nie ma takiej opcji żeby po podłączeniu się przez wyjście słuchawkowe nie było tego dżwięku na kolumnach. Ustawiasz moc na wzmacniaczu na załóżmy 75% i działasz już tylko pilotem regulując poziom sygnału na gnieżdzie jack... O ile to działa nie tylko w suchej teorii to ok, ale jeśli w praktyce mój pomysł jest błędny no to dajcie lepszy zamiast czepiać się skrótów myślowych typu "wzmak".

0
  • #15 30 Sie 2012 16:17
    zbijar
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo