Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WÓZEK BUŁGAR DV1792 - PERKINS 4 Zapowietrza się po postoju

15 Sie 2012 20:05 5094 5
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów.
    Mam problem z wózkiem widłowym Balkankar dv1792 z silnikiem perkins 4 cyl.
    Wózek w normalnych warunkach odpala bardzo sprawnie lecz po dłuższym postoju np. nocnym ,zapowietrza się układ paliwowy lecz nie za każdym razem.Przewody sprawdzone pompka mechaniczna nowa, głowiczka filtra nowa, przewody dobrze podłączone.
    W momencie problemów z rozruchem ewidentnie zapowietrza się na odcinku pompa wtryskowa - wtryskiwacze.Filtr paliwa jest pełny bez grama powietrza.
    Czy jest możliwość że pompa ma gdzieś nieszczelność i się zapowietrza?
    Gdzie jest zaworek zwrotny i czy ma ktoś może jakieś schematy pompy i układu zasilania.Na co ewentualnie zwrócić uwagę.Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają i wyczerpałem wszystkie swoje pomysły. :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Zaworek zwrotny powinien być zamontowany między filtrem paliwa, a pompą paliwa.
  • Poziom 9  
    Grzesiek1098 napisał:
    Zaworek zwrotny powinien być zamontowany między filtrem paliwa, a pompą paliwa.

No właśnie wczoraj poszukując informacji na temat tego silnika po napisaniu już postu wpadłem na zdjęcia silnika i zauważyłem ta różnicę przy filtrze.Ktoś chyba uznał ten zaworek za zbędny lub po prostu go tam nie było od początku.
    Zastanawiam się czy nie było by dobrze założyć taki zaworek również przed samą pompą wtryskową i na powrocie z pompy do filtra.Chyba że na powrocie też ma fabrycznie być ale komuś wydawało się że to zbędne.
    Tak czy siak jad po zaworki i zobaczy się jakie będą rezultaty.
  • Poziom 11  
    Po co zakładać zaworek na powrocie? To nie ma żadnego sensu.
  • Poziom 9  
    Według mnie ma sens ponieważ powietrze z powrotu nie ma dostępu do pompy ale może jestem w błędzie. :D
    Ok dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    witam
    ma ktoś moze schemat lub opis przypadłości pompy wtryskowej perkinsa 4 cyl,m pompa cav dpa ?