Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips chasis L 6.2 dziwny obraz

21 Sty 2005 22:19 1377 9
  • Poziom 17  
    tv philips 1210 chasis L 6.2 tv sie nie włczał lecz po wymianie kondensatora ceramicznego na lini głównej chyba 8n5 na 250v i oczywiscie bu1508[,] tv pochodzil tak az tydzień[;] tym razem polecial bezpiecznik[,] a znim greatz bu 508[,] no i trafo 1392.5002[,] no i kupilem tez takie lecz [-] po jego zalozeniu i oczywiscie wymienieniu powyzszych elementów [-] obraz jest dość dziwny[,] a natomiast wygląda jak klisza z fotografi[i] [-] jest ciemny i strasznie nie wyraźny[;] pokrecenie trafem daje efekt tylko bialego obrazu i nic poza tym[.] prosze powiedziec czy ktoś juz się z tym spotkal[;] trafo nie mam wadliwe[,] gdyz wymieniałem dwa razy i ten sam efekt[;] prosze o jakies podpowiedzi

pozdrowiam
  • Poziom 15  
    Często przy uszkodzeniu trafa leci Tda 8361(2), proponuję podstawić. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Sprawdż w menu ustawienia jasności kontrastu itd , po strzale trafa mogło się w pamięci namieszać .
  • Poziom 20  
    oporek w prądzie kineskopu, w linii regulacji kontrastu, to jest jakoś połączone, ale nie mam przed sobą schematui nie pamiętam, szukaj przy pinie tda8362, tam gdzie jest reg kontrast
  • Poziom 17  
    wymieniłem tda 8362 i nadal nic spróbuje jeszcze rad pana darek 2004 .W trybie serwisowym nie mam jak wejsc gdyz i tak grafika jest nie widoczna

pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Zacznij od pomiaru wszystkich napięć łącznie z wysokim i siatką drugą. Poza tym ja nie kojarzę "kondensatora ceramicznego 8.5n / 250V" Sprawdź 390nF /250V. Sprawdź 5V do zasilania procesora i zasilanie TDA8362.
  • Poziom 17  
    ten tv jest troch skomplikowany[,] gdyz probowałem zmierzyć napiecia na katodach i nie potrafiłem[;] na kolektorach tranzystorów powinno być około 160v[,] a ja mam 3,3v i szczerze tu tkwi problem[,] gdyz mysle[,] ze brak jakiejs masy[.] żażenie jest[,] a gdyby na katodach było 0v[,] to obraz był by ciemny[,] a nie matowy[.] hmm[,] jedyne napiecie które tam wystepuje[,] to około 90v na podstawce kineskopu G2 . Próbowałem mierzyc napiecie wzgledem już naprawde róznych mass[.] czy ktoś coś z tego rozumie[?] prosze o rady[.]
    Panie KW [-] TEN KONDENSATOR TO IMPULSOWY O NUMERZE 2910

pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Kondensator 2910 ma rzeczywiście 8,2nF[,] ale na napięcie 1600V[,] a nie 250.
    W tym odbiorniku są dwie masy, zimna połączona na przykład z korpusem głowicy i gorąca w obszarze sieci połączona z radiatorem[,] na którym są montowane tranzystory przetwornicy i wyjściowy linii. Napięcia[,] jakie podajesz są nierealne, gdyż przy 90V na siatce drugiej ani 3,3v na katodach kineskopu[,] nie będzie obrazu wogule. Sprawdź[,] gdzie popełniasz błąd.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Sprawdż elektrolity w gałęzi Usys ,miałem już kiedyś tak, przy kiepskim filtrowaniu w tym modelu .
  • Poziom 17  
    Tak[,] tak [-] ja cały czas uważam[,] ze napiecia są bzdurne[,] lecz gdy mieże napiecie na bu[,] to pokazuje 150 i teraz jak przyłoze do katod pokazuje 1.2v[,] natomiast miedzy masą z głowicy antenowej pokazuje 3.3v [-] tak[,] tez wiem[,] ze problem tkwi w masie [-] tak[,] jakby na PK nie było masy

ach[,] jeszcze no obrazie są widoczne linie powrotów[;]
    dzisiaj nad nim posiedze i pokombinuje

pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

Bardzo wszystkich przepraszam [-] ten kondensator[,] ktory wymieniałem[,] to własnie 390nF /250V.

Dodano po 6 [godziny] 22 [minuty]:

Panowie usterka usunieta [-] problem nie był w masie[,] lecz w napieciu[,] ktore szło na PK[:] brak 160v[,] ktore zabezpieczał opór 3436 150ohm [-] setki razy mierzony przeze mnie[;] nadal wskazuje[,] ze jest dobry[,] ze ma 150ohm[,] lecz po włoczeniu tv[,] napiecie zanim nie wystepuje[.] dziekuje za rady

pozdrawiam