Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 1996 - problem z kierunkowskazami

Kristek 21 Sty 2005 22:25 1287 2
  • #1 21 Sty 2005 22:25
    Kristek
    Poziom 16  

Witam.
    Mam problem z migaczami (lewa strona) w tym autku. Objaw jest taki: zostawiłem samochód pewnego pięknego dnia pod domem. Załączyłem alarm - zasygnalizował uzbrojenie jak zwykle syrenką i kierunkowskazami. Żona spoglądając (za ok 1,5 h) w okno mówi mi, że migacze lewej strony świecą ciągłym światłem. Zszedłem do samochodu, naciskając przycisk rozbrojenia alarmu w pilocie zauważyłem, że prawa strona migaczy "mignęła" a lewa jak świeciła - tak świeci. Włączyłem awaryjne przyciskiem na kolumnie kierownicy - bez reakcji. Przekręciłem kluczyk w stacyjce, następnie przesunąłem dźwigienkę kierunkowskazów jak do skrętu w lewo - bez reakcji (lewa strona migaczy dalej świeci ciągłym światłem, nie słychać stuku przekaźnika, dodam że kontrolka lewych kierunkowskazów na desce rozdzielczej też się świeci). Przeunąłem dźwigienkę kierunkowskazów jak do skrętu w prawo - prawe migacze działają OK, stuka oczywiście przekaźnik. (lewe świecą cały czas). Wyjąłem bezpiecznik (nr 17), przekaźnik - cholerny migacz dalej świeci !!! Musiałem wyciągnąć wszystkie żarówki (została kontrolka w desce) bo rozładowałby mi się akumulator. Co dziwne - za 2 godziny, jak znów zeszłem do auta - wszystko SAMO wróciło do normy. Stawiam na przycisk z awaryjnych lub alarm, co wy na to?
    Sprawę ułatwiłby mi schemat instalacji (na elektrodzie znalazłem taki 3 częściowy pt schemat_elektryki_seat_ibiza_cordoba_od_93r, ale taki to mam w .. książce - jest za mało szczegółowy) - pomóżcie proszę....

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Sty 2005 22:39
    wwojciula
    Poziom 17  

Myślę, że wypaliły się styki w przekaźniku od kierunków w alarmie i się "sklejają". Proponuję wymienić przekaźnik.
    Pozdrawiam

0
  • #3 27 Sty 2005 10:40
    Kristek
    Poziom 16  

@wwojciula - strzał w dziesiątkę !!! Za którymś razem podczas wyłączania alarmu - kierunki mignęły po czym lewa strona nie zgasła. Dostałem się do skrzynki z alarmem i lekko w nią pstryknąłem - kierunki zgasły !!. Wywaliłem przekaźnik i po kłopocie. Teraz zostaje go kupić na giełdzie (nie jestem pewny czy dostanę oryginałka) i bedzie OK. Wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu !!

0