Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens euroset 835 - zablokowany czy uszkodzony ?

21 Sty 2005 22:49 1647 4
 • Poziom 15  
  Witam

  Kupiłem na rynku telefon z Niemiec, Siemens euroset 835 za 10 zł. Okazało się że jest cyfrową sekretarka i wyświetlaczem. Niestety wyszło najaw, że nie jest do końca sprawny, a mianowicie nie słychać dźwięku z lini telefonicznej choć słuchawkę z przewodem sprawdzałem na innym telefonie i wyszytko ok. Również słuchawkę z przewodem pochodzącą ze sprawnego telefonu podłączałem i nic. Ponieważ telefon był bez zasilacza zrobiłem do niego zasilacz 12V napięcie stałe ( i tak na płytce w telefonie jestmostek Gretza). Po podłączeniu napięcia zaczyna świecić na czerwono biały przycisk z lewej strony i po chwili gaśnie, na wyświetlaczu pojawia sie "00 Au". W momencie podniesienia słuchawki cisza jednie gdy przyciśniemy wcześniej wymieniony biały przycisk słychać 2 krotne piśnięcie, które można przełączyć na głośnik. Dodatkowo po włączeniu przycisku play słychać długie piśnięcie tak jak w sygnale od automatycznej sekretarki. Po podniesieniu słuchawki na wyświetlaczu mamy "- - - i znak nutki" wszystkie przycieski poprawnie działają - widać odwzorowanie przyciskanych przycisków na wyświetlaczu, ale telefon nie wybiera w sieci wstukanego numeru. Zastanawiam się czy telefon nie jest w jakiś sposób zablokowany, bo żadne z połączeń mechanicznych ganiazd i włączników nie nosi śladów uszkodzeń mechanicznych, a na płytce nie widać spalonych np przez burzę elementów. Czekam na porady i mam nadzieję że żona nie będzie mi mogła mówić że kupiłem złom :). Może ktoś z was ma jakieś instrukcje i propozycje ?

  z góry dziękuję i pozdrawiam

  markusek(malpa)interia.pl

  Dodano po 13 [minuty]:

  Jeszcze jedna rzecz. Właśnie spróbowałem do niego zadzwonić - na wyświetlaczu brak jakiejkolwiek reakcji, telefon nie dzwoni, a po podniesieniu słuchawki w komórce słysze jak by nie podniesiono słuchawki, czyli cały czas dzwonię.

  pozdrawiam

  markusek(malpa)interia.pl
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 18  
  zachodnie centrale sa niestety troszke inne niz polskie, ale pomimo tego powinieneś słyszeć w słuchawce sygnał. Niestety ...:( jest to chyba na 60%wina samego aparatu)
 • Poziom 15  
  Jak myślicie uszkodzona jest elektronika czy jest zablokowany programowo ?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Wcześniej tego nie wspomniałem może powinienem - to jest telefon stacjonarny !!!
 • Poziom 15  
  Proponuję na początek sprawdzić sposób podłączenia telefonu do gniazdka. Problem podłączania "helmutów" był już kilkanaście razy poruszany, ostatnio nawet z rysunkami.
 • Poziom 15  
  Racja okazalo sie ze z dwoch pinow we wtyczce rozdzielilem sygnal na dwa sasiednie, czyli teraz sygnal wchodzi na cztery i wystko gra -dziekuje za pomoc

  pozdrawiam
  markusek(malpa)interia.pl