Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMS 50 - Błąd E14 + świecący kranik dopływu wody

16 Sie 2012 08:28 39600 10
 • Poziom 9  
  Witam szanowni forumowicze, piszę do Was po to, aby rozwiązać problem usterki w mojej zmywarce. Żebyście mnie nie posądzili o lenistwo, to zaznaczę, że zaistniały problem starałem się usunąć analizując instrukcję obsługi oraz informacje z netu. Niestety nie wiele udało się wskórać, nadal istnieje usterka...Przechodząc do meritum: od ponad 2 lat korzystam ze zmywarki Boscha, dotychczas wszystko było ok., do momentu kiedy zaczął wyskakiwać błąd E14 i zaczęła zaświeca się kontrolka dopływu wody. Do chwili obecnej próbowałem czyścić filtry, sprawdzałem dopływ wody, nawet rozkręciłem obudowę, żeby zdjąć wężyk dopływu wody i przedmuchać sprężarką pod dużym ciśnieniem. Niestety na nic to się zdało :| Zatem może ktoś z Was orientuje się, co może być przyczyną tego zjawiska i jak zniwelować te błędy, bez angażowania serwisu? Z góry dzięki za pomoc.
 • Poziom 2  
  Witam, w mojej zmywarce dzisiaj wystąpił ten sam problem, po ok 3 min zmywania wyskakuje 0:01, świeci kranik dopływu wody i błąd E 14, również wyczyściłam filtry i wąż dopływu i odpływu wody a usterka nadal istnieje. Nie mam pojęcia co dalej zrobić. Proszę o pomoc.
 • Poziom 2  
  Przed chwilą odjechał pan, który naprawia zmywarki. usunął usterkę- zdjął boczną obudowę (z lewej strony) tam gdzieś jest jakiś czujnik, i obok niego są takie śmigiełka- podobno ten czujnik lubi się zawieszać, śrubokrętem poruszał te śmigiełka i po sprawie. Zmywarka działa- a co do marki- to Pan powiedział że zmywarki są bardzo dobre- u mnie bez problemu chodziła 3 lata- a ta awaria nie jest kosztowna- z dojazdem do domu (ponad 20 km) mechanik wziął 50 zł. Mam nadzieję że jakoś pomogłam;)
 • Specjalista AGD
  gabi926 napisał:
  śrubokrętem poruszał te śmigiełka i po sprawie

  Temat usterki prawdopodobnie powróci.
 • Poziom 9  
  Jeżeli możesz "gabi926" to daj namiary do tego speca od zmywarek, może i mi pomoże :-) Pozdro
 • Poziom 2  
  Ten Pan jest z Ostrowa Wielkopolskiego;) numer znalazłam w gazecie, ale ten Pan już kiedyś naprawiał nam automat-również Boscha i byłam bardzo zadowolona. 606536829-to nr z ogłoszenia.
 • Poziom 26  
  Nie chcę krakać ale tak jak kolega napisał problem może wrócić (jeżeli coś zadziałało że się coś włączyło to pytanie co i z jakiego powodu...)

  Dodano po 5 [minuty]:

  Dodatkowo powiem że filtry w zmywarce służą tylko i jedynie do filtrowania zamkniętego obiegu wody...a woda myjąca lub "zupa" w jakiej myje zmywarka (polecam po ok 30 minutach otworzyć zmywarkę i zobaczyć jak wygląda woda) musi zostać wypuszczona przez pompę spustową i jeśli jej resztki jedzenia nie zablokują to będzie wszystko ok ale może się zdarzyć że coś się dostanie do pompki co ją zablokuje i czyszczenie filtra i skargi na ten filtr nic nie dają BO ON PO PROSTU SŁUŻY DO CZEGO INNEGO......
 • Poziom 1  
  Czy możecie powiedzieć coś więcej o tym błędzie i możliwościach samodzielnej naprawy, ewentualnie kosztów naprawy?
  U mnie najpierw zapalił się kranik, zgodnie z instrukcją oczyściłem więc silnie zakamieniony filtr dopływu, ale niestety zadowolenie nie trwało długo, bo pojawił się na wyświetlaczu kod E:14
  P.S. to pierwsza usterka od czasu używania -tj. ok .6-7lat; chociaż wydaje mi się, że od kilku m-cy z. zaczęła głośniej pracować, buczeć-ale to takie subiektywne odczucie.
  Dziękuję za wszelką pomoc.
 • Poziom 2  
  Też miałem ten problem. Świecący się kranik bez możliwości resetu.
  Przyjechał pan z serwisu wyjął zmywarkę położył na "plechach" żeby wylać wodę która się gdzieś tam zebrała i włączyła się blokada zmywarki. Następnie postawił na "nogi" zamontował i wszystko śmiga.
 • Poziom 2  
  gabi926 napisał:
  Przed chwilą odjechał pan, który naprawia zmywarki. usunął usterkę- zdjął boczną obudowę (z lewej strony) tam gdzieś jest jakiś czujnik,

  Rozumię, że temat dawno nie poruszany, ale porada mi pomogła w 07.2016 roku i może komuś pomoże. Nie potrafiłem odkręcić lewej strony obudowy, bo nacięcie w śrubie jakieś antywłamaniowe. Zasugerowałem się, że pan poruszył jakieś śmigiełka i bez wymiany elementu skręcił zmywarkę i ma tak pracować. Ja skoro nie mogłem śrubokretem tego śmigiełka poruszać, poprzewracałem delikatnie zmywarkę na boki i pomogło. Cztery dni myje. Dzięki za naprawę zmywarki online, choć może nikt tego nie przeczyta.
 • Poziom 1  
  Witam
  Dziękuję szczególnie gabi w pomocy.
  Otóż dokładnie ta sama sytuacja miała miejsce w mojej zmywarce. Świecący kranik, wyświetla błąd e14 i resetuje zmywanie do 0:01.
  Tak więc zdjęłam boczną obudowę, nie wiedziałam który to ten czujnik ale tylko jeden mini element był przypiety kostką do płytki, więc go zdemontowalam. Postukalam popukalam podmuchalam. Zamontowalam złożyłam zmywarkę do kupy . I śmiga jak nowa.
  Dzięki😁👍