Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung scx-3200 blady wydruk

16 Sie 2012 10:07 3684 12
  • Poziom 15  
    Witam ! Posiadam samsunga scx-3200, na początku wymieniałem chipy, jednak ostatnio zmieniłem firmware. Po już kolejnej zasypce startowej kasety drukarka drukuje dość blado. Co może być przyczyną? Licznik jest na ok 3,5k stron. Z góry dziękuję.
  • Poziom 19  
    Rozkręć toner. Wysyp z jego śmietnika stary proszek.

Aby drukarka zaczęła znów normalnie drukować należy dokładnie wyczyścić (zeskrobać) z metalowej listwy toneru stary, zaschnięty proszek który osiada.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    A ja wyczyściłbym dodatkowo styki elektryczne w kasecie tonera i odpowiadające im w drukarce oraz wałek nanoszący toner na bęben światłoczuły (OPC).
    Powinno pomóc.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za informacje. O ile czyszczenie kasety, listwy czy styków powinny przejść bez problemów, to w jaki sposób wyczyścić bęben, żeby nie uszkodzić ? Z góry dziekuję za info.
  • Poziom 19  
    Jak to nazywasz "bęben" czyli wałek światłoczuły OPC wystarczy przetrzeć czystą szmatką nasączoną w spirytusie lub środku zawierającym spirytus.
  • Poziom 11  
    Rozumiem, że podczas uzupełniania proszku w kasecie stary usuwasz. Kiedy rozbierzasz kasetę, wyjmujesz wałki? Wałek OPC można przemyć np. denaturatem, ale nie sądzę, abyś z jego powodu miał blade wydruki. Może załącz skan / zdjęcie wydruku? Przed wałkiem śwaitłoczyym jest wałek, który nanosi toner i do niego doprowadzone jest napięcie (może być np. przez sprężynkę). Ważne, żby te styki były czyste. Daj znać, jak skończysz.

A przy okazji zobacz ten wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1626642.html
  • Poziom 15  
    Nie rozkręciłem kasety ponieważ jest to kaseta startowa, która jest zgrzana a nie skręcana. Natomiast przeczyszczenie styków na kasecie pomogło i wydruk wrócił do normy. Dziękuje bardzo za pomoc !
  • Poziom 8  
    A ja mam taki problem z moją drukarką, właśnie z SCX-3200, że ucina z lewej strony każdy wydruk. Równiutko, wzdłuż lewego brzegu jest nie wydrukowany początek każdej linijki tekstu, tak jakby jakiś fragment drukujący się wyłączył. Kupiona jest dosyć niedawno, wydrukowane kilkanaście stron. Wydaje mi się, że działo się tak od nowości, ale nie jestem stuprocentowo pewna pierwszych wydruków.
    Wie ktoś co może być tego przyczyną? Tylko do serwisu, czy w domu mogę coś pokombinować?
  • Poziom 15  
    Miałem tak z inną. Problemem może być nagar na listwie.
  • Poziom 8  
    lukas_gab napisał:
    Miałem tak z inną. Problemem może być nagar na listwie.

Nagar na listwie w laserówce? Czym to najlepiej wyczyścić w domowych warunkach, o ile da się samemu?
  • Poziom 15  
    Ja czyściłem to zdrapując nożem do tapet po rozkręceniu kasety. Jest to listwa która rozprowadza toner po wałku. Należy jednak uważać, ponieważ łatwo tą listwę przegiąć i w miejscu odkształcenia wydruku nie ma ( biały pasek ). Co prawda tylko raz uszkodziłem listwę, ale można.
  • Poziom 11  
    Spróbuj wyczyścić krawędź listwy (tą, która styka się z wałkiem nanoszącum toner) drobnym papierem ściernym (800 - 1000). Zrób to delikatnie, aby nie uszkodzic listwy, jak to uczynił kolega lukas_gab.
  • Poziom 19  
    Sprawdzonym i w 100% działającym sposobem bez uszkodzenia listwy jest czyszczenie jej: zapałką lub wykłaczką. Wtedy listwa się nie podrapie a to co było "zastygnięte" na niej łatwo schodzi.