Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara 2.0 HDI - błąd p0220, ale nie czujnik położenia gazu

16 Sie 2012 12:08 7845 11
  • Poziom 9  
    Jak w temacie, co jakiś czas pojawia się check engine, pokazuje błąd p0220, czyli przepustnica/ czujnik położenia pedału gazu.

Czujnik wymieniłem i nie pomogło. I tutaj mam zagwozdkę, bo zostaje przepustnica.. której w tym silniku nie ma. Jest tylko dozownik powietrza, ale generalnie nie pełni tej funkcji.

Objawy: Przed zabłyśnięciem checka, wolne obroty wzrastają do ok 1000 obrotów. Po wywaleniu błędu przez jakiś czas są zwiększone, potem wszystko wraca do normy.

Dodatkowo, ale nie wiem czy jest to powiązane, bo występowało już wcześniej: po odpaleniu zimnego silnika obroty są nierówne (pojawia się też dym z wydechu). Wystarczy zwiększyć obroty i puścić i dalej silnik cyka równo, dymienia nie ma.

Czy ktoś obyty z tym silnikem byłby tak miły i nakierował mnie na jakieś rozwiązanie?

• Poziom 34  
    skoro nie potencjometr pedału gazu, to zostają druty, lub sterownik, lub coś zasilanego z 5V przywiera do masy.
  • Poziom 36  
    Trycki_Łu napisał:
    pokazuje błąd p0220, czyli przepustnica/ czujnik położenia pedału gazu.

Czym czytane błędy?
  • Poziom 10  
    Mówiąc dozownik powietrza, masz na myśli przepustniczkę sterowaną gruchą na podciśnienie, która w momencie gaszenia silnika zamyka klapkę w tej przepustniczce, zgadza się?
  • Poziom 9  
    damdam - niestety w przypadku usterki okresowej nigdy nie można być pewnym czy się udało usunąć problem, czy tylko "się przyczaił" na potem. Kable raczej ok, gdyby leżał sterownik to pewnie byłaby jakaś zależność w występowaniu usterki. Z masą nigdy nic nie wiadomo, ale gdyby coś zwierało to byłoby chyba więcej "kwiatków" a tu za każdym razem p0220 i nigdy nic innego.

jurekk 55 - błędy czytane niestety tylko chińskim wynalazkiem (u480), choć kiedyś w warsztacie odczytywali mi kody jakimś swoim urządzeniem (na 100% nie była to lexia, tylko też jakieś uniwersalne) i wyszło to samo

lukasz507 - dokładnie tak
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wtrysk jest boscha

Sprzedawca na liście obsługiwanych przez tę "cudchińskąmaszynę" wpisał xsarynę, więc czemu mam mu nie wierzyć?

niemniej jest to już jakiś konkret, bez lexii się nie obędzie
  • Poziom 9  
    silnik RHY, dam 08772
  • Poziom 8  
    Witam, czy problem został rozwiazany, bo ja mam podobny.
    Citroen C4 picasso 1.6HDI 2007r. Wyswietla bład P0220 czyli obwód potencjometru przepustnicy błedy odczytane lexia. Samochód po tym błedzie wyswietla ESP i hamulec reczny. Na moment zwieksza obroty do 1000 i brak reakcji na gaz. Wszystkie te objawy wystepuja na ciepłym silniku. Wymieniono EGR na nowy Magnety Marelli, przepustnice (na uzywana) w parametrach rzeczywistych w lexi pozycja i kopiowanie egr sa takie same natomias położenie przepustnicy EGR wartość niewłasciwa, niezgodna z czujnikiem polozenia. Zamiezam wymienic jeszcze pedał gazu z czujnikiem. prosze o porade