Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung wave 8500 - Aktualizacja bada z 1.0 na 2.0

PiotrekpPl123 16 Sie 2012 12:58 2271 4
  • #1 16 Sie 2012 12:58
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    Od dwóch dni jestem posiadaczem telefonu Samsung wave 8500. Telefon ma zainstalowane oprogramowanie BADA 1.0 . Niestety z małej i tak ilości aplikacji większość3jest na BADA 2.0. Zastanawiam się więc nad aktualizacją oprogramowania do wersji 2.0. Mam w związku z tym kilka pytań. Nigdy czegoś takiego nie robiłem i chciał bym wiedzieć czy jest to bezpieczne? Czy podczas takiej aktualizacji można uszkodzić telefon? Ewentualnie jakich błędów się wystrzegać żeby go nie uszkodzić? No i zasadnicze pytanie jak najlepiej się za to zabrać? Pobrałem nawet z internetu program KIES do obsługi telefonów samsung. Program wykrywa mi telefon i podaje informacje że są dostępne aktualizacje i pyta o zgodę na ich wprowadzenie. Przed wprowadzaniem takich zmian wolałem najpierw zapytać na forum. Dodam tylko (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) że telefon jest jeszcze na gwarancji. Telefon pochodzi z sieci ERA jest bez sim loocka (tylko podczas włączania pojawia się logo ERA. No i zasadnicze pytanie czy w ogóle warto aktualizować? W sieci są różne opinie na temat BADA 2.)? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 16 Sie 2012 14:14
    tino2003
    Admin grupy GSM

Nie radzę samemu tego robić, owy model jest poddatny na uszkodzenia i czasem nawet naprawa serwisowa po jtagu nie jest później możliwa.

0
  • #3 16 Sie 2012 15:14
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tego się obawiam żeby nie uwalić telefonu zwłaszcza że jestem w tej kwestii zielony. A mam takie pytanie czy w ogóle warto zmieniać oprogramowanie? Ewentualnie może orientuje się ktoś ile za taką usługę w serwisie trzeba zapłacić?

0
  • #4 18 Sie 2012 17:19
    wiśniowy18
    Poziom 33  

tino2003 napisał:
    Nie radzę samemu tego robić, owy model jest poddatny na uszkodzenia i czasem nawet naprawa serwisowa po jtagu nie jest później możliwa.

Robiłe masę tych telefonów i żaden się nie wywalił przy flashu downloaderem :D

0
  • #5 24 Maj 2014 08:18
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Ze względu na ograniczoną ilość oprogramowania na ten system telefon został sprzedany choć uważam że gdyby samsung wrzucił na niego androida był by na prawdę ciekawym telefonem. Dziękuję za udział w dyskusji.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo