Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OGÓLNIE - GSMPL.COM - Nowe oblicze :)

16 Sie 2012 13:36 7629 36

• Spec od GSM
    Witam od kilku miesięcy powstawała nowa strona oraz bazy danych.
    W chwili obecnej trwa uzupełnianie plików koniecznych (lub nie :) ) do pracy w serwisie GSM/PDA etc.

Chcielibyśmy Was, serwisantów zaprosić do rejestracji i korzystania z serwisu.

Teraz także Wy macie wpływ na stronę i na to jak, co i kiedy na niej się ukazuje.

W serwisie między innymi :

1. Narzędziownia.

W Narzędziowni (ogólnej) są dostępne wszystkie solucje, zarówno nasze, grupowe, które można wykonać tylko w naszych serwisach (te solucje są wyróżnione podczas przeglądania) jak i darmowe.

2. Moja Narzędziownia.

Tutaj możesz utworzyć własną narzędziownię, z której możesz zaproponować jakieś własne rozwiązanie do narzędziowni głównej (dostępnej dla wszystkich) - służy do tego przycisk Moderacji. Po sprawdzeniu solucji przez moderatorów, zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom serwisu.
    Pozostałe solucje w Mojej Narzędziowni są widoczne tylko i wyłącznie Tobie.
    Możesz także zaimportować wszystkie solucje i ich strukturę do swojej narzędziowni i uzupełniać ją o swoje własne solucje, służy do tego przycisk importu (Zielona strzałka w dół)

3. Linki

Jak wyżej, zbiór linków wartych odwiedzenia i uwagi.

4. Moje Linki

Tak jak w Mojej Narzędziowni, linki Twoje i tylko Twoje. Możesz także zgłaszać własne linki do narzędziowni ogólnej. Pojawią się w Linkach dla wszystkich, po akceptacji moderacji.

5. RSS

Newsy obsługiwane przez wszystkie news readery, bądź na bieżąco z nowościami na stronie. Działa także bez zalogowania.
    Wyświetla ostatnie 20 nowych solucji.

Niektóre rozwiązania na naszej stronie są unikalne, na skale europejską. Sprawdźcie, jak łatwo, szybko i konkretnie można wyszukać jakąkolwiek informację w naszesz Strefie Serwisowej.

Pozdrawiamy i zapraszamy.
    cykada - admin http://gsmpl.com
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    narzędziownia to fajny pomysl
    ale jak narazie wyswietla mi sie tylko:

TU MOŻESZ TO WYKONAĆ ODPŁATNIE.
    Autor: cykada
    Zgłoś błąd

nie ma widocznych publicznie solucji ;>

• Spec od GSM
    Spokojnie, uzupełniam, będą flashe do pobrania, Narzędziownia (3769)/(98) druga cyfra w nawiasie, to solucje darmowe, ta cyfra będzie rosła w szybkim tempie.

Publiczne solucje mają kolor tekstu normalny, zobacz na stronie głównej ile dzisiaj flashy dodałem, wszystkie są dostępne za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Teraz najwazniejsze jest aby jak najwiecej osob sie zajestrowalo. Mamy mozliwosc stworzenia swietnego narzedzia :).
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko żeby rejestrowały się ludzie co coś wniosą a nie tylko te co coś pobierają.

Łatwo jest brać a trudno cokolwiek dać od siebie.

Pozdrowienia da całej grupy.

Tomek stwórzcie coś wyjątkowego (jeżeli miało to być płatne, czy na utrzymanie serwera czy cokolwiek, jestem za ) nieważne czy to będą solucje czy cokolwiek, witadomo wasza czy też nasza praca (wrzucone na serwer pliki/solucje) wszystko to jest czyjaś wiedza a niestety w dzisiejszych czasach za wiedzę się płaci, brutalne lecz prawdziwe.

Jak narazie tylko Navifirm
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Temat trochę nietrafiony... Żeby napisać "wracamy" to trzeba gdzieś wybyć a nie kojarzę, żeby taka sytuacja miała miejsce ;)

• Spec od GSM
    oj tam oj tam, parafrazując naszego premiera :D

powinno być wracamy z Downloadem, ale ... khm ciężko to Downloadem nazwać.

Poochone, jak chcesz dodać Navifirm do głównej narzędziowni, musisz najpierw dodać do swojej, potem użyć ikonki do moderacji (tzn tych dwóch ludzików) wtedy będę mógł ją dodać i będziesz widoczny jako dodający.

A tak, to na razie jest ona widoczna TYLKO dla Ciebie
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    JALA napisał:
    Temat trochę nietrafiony... Żeby napisać "wracamy" to trzeba gdzieś wybyć a nie kojarzę, żeby taka sytuacja miała miejsce ;)

Hehehe Jarek ty się zaś musisz czegoś czepić ;)
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Pierwsze wrażenie troche to wszystko zakręcone :D ale po dodaniu pierwszego obrazka z solucja wszystko staje się jasne i klarowne :D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    heh
    ja probowalem dobre 15 minut dodac cos od siebie

wniosek mam tylko jeden
    nie wiem jak :(
    jestem glupi ide spac bo chyba przemeczony jestem w koncu piatek ;D
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kiedy pierwsze "lody" z dodawaniem solucji zostaną przełamane wszystko stanie się jasne :).

• Spec od GSM
    vielki napisał:
    heh
    ja probowalem dobre 15 minut dodac cos od siebie

wniosek mam tylko jeden
    nie wiem jak :(
    jestem glupi ide spac bo chyba przemeczony jestem w koncu piatek ;D

Dodaliśmy wczoraj przycisk pod własną solucją Zgłoś do Narzędziowni.

Więc wchodzisz we własną narzędziownię, robisz solucję, i zgłaszasz do moderacji ... Ja to widzę i zatwierdzam, lub nie :D

OGÓLNIE - GSMPL.COM - Nowe oblicze :)
  • Poziom 35  
    Moze ktos z was ma jakis pomysl/wskazowke co do narzedziowni - co zmienic, co dodac?
  • Poziom 22  
    Projekt super .....Tylko brakuje zakupu strefy płatnej poprzez online .

• Spec od GSM
    Jakby była taka strefa, toby było ... na razie nic takiego nie ma, ale w planach...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Masz racje moje przeoczenie , jest komunikat TU MOŻESZ TO WYKONAĆ ODPŁATNIE.
    Autor: cykada
    Zgłoś błąd
    po kliknieciu na link wyskakują miejsca gdzie mozna zrobic odplatnie usluge.

• Spec od GSM
    Solucje o których piszesz mają pogrubiony niebieski kolor (W Chrome tło). Łatwo je odróżnić od zwykłych, w trakcie uzupełniania.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zatejstrowalem sie, obejrzalem, zniechecilem.

Strona malo czytelna i przeladowana grafika i efektami, czat dziala (lub nie) kiedy chce i jak chce. W darmowej narzedziowni same flashe, dajcie chociaz cos na zachete ludziom. Trzecie i najwazniejsze... jaki jest sens tej strony kiedy jest elektroda, ktora skupia mase doswiadczonych osob i ma obecnie potezna baze solucji.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nawigacja na stronie nie dziala bez javascript.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Samsung_L4 napisał:
    Zatejstrowalem sie, obejrzalem, zniechecilem.

Strona malo czytelna i przeladowana grafika i efektami, czat dziala (lub nie) kiedy chce i jak chce. W darmowej narzedziowni same flashe, dajcie chociaz cos na zachete ludziom. Trzecie i najwazniejsze... jaki jest sens tej strony kiedy jest elektroda, ktora skupia mase doswiadczonych osob i ma obecnie potezna baze solucji.

Pozdrawiam.

Sens narzedziowni jest taki, ze jest tworzona przez jej uzytkownikow - im wiecej sami dodamy tym wiecej bedziemy mieli rozwiazan pod reka. mowisz, ze na elce jest multum solucji? Masz racje, ale mnie jako uzytkownika dzialajacego na elce od kilku lat denerwuje czesto, ze zakladane sa ponownie tematy, ktore kiedys zostaly rozwiazane, a nikomu nie chce sie szukac rozwiazania - w narzedziowni problem sie rozwiazuje sam, wybieram grupe, marke, model i widzisz wszystko co masz dostepne na ta chwile :).
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    A mi się nasuwa pytanie "ilość wszystkich solucji /ilość darmowych solucji"
    skoro nie ma strefy płatnej rozumiem że dostęp do "wszystkich solucji" ma dostęp coś ala "vip" lub rozumiejąc inaczej "ludzie z branży/serwisy IT,GSM itp".

Kontynuując jak trafić na taką listę? z polecenia, po znajomości, spełniając jakieś kryteria/ warunki.

Z jednej strony dobrze skrzyknąć wszystko w jednym miejscu a nie biegać po kilku kilkudziesięciu forach, jak ugryźć problem.
    Z drugiej strony jak już jeden z poprzedników wspomniał na Elce jest potężna ilość materiałów i dla osób posiadających dar czytania ze zrozumieniem oraz z głową na karku.
    Wiele rzeczy nie możemy umieścić "oficjalnie" w poście. mówię tu o chodź by o rom-ach np WM WP czy unlock-ach. Zresztą na XDA-dev była kiedyś potężna baza praktycznie wszystkiego na ftp-ie bardzo ładnie pokatalogowane.
    A czekanie na czyjąś odpowiedź poprzez elkę czasem jest czasochłonne.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    To nie strefa "VIP" ale czlonkowie GSMPL :). Jak trafic? Wyrozniac sie swoja praca, a potem zostac zaproszonym.

• Spec od GSM
    Mamy w planach poszerzenie nieco i otwarcie na świat grupy.
    Już można mieć wpływ na to co jest widoczne na stronie :)

Wczoraj dodane :

HUAWEI E173 Dashboard
    HUAWEI E173 Firmware
    HUAWEI E172 Dashboard
    HUAWEI E172 Firmware
    HUAWEI E170 Dashboard
    HUAWEI E170 Firmware
    HUAWEI E169 Firmware
    HUAWEI E169 Dashboard
    HUAWEI E161 Dashboard
    HUAWEI E161 Firmware
    HUAWEI E160 Dashboard
    HUAWEI E160 Firmware
    HUAWEI E158 Dashboard
    HUAWEI E158 Firmware
    HUAWEI E156 Dashboard
    HUAWEI E156 Firmware
    HUAWEI E153 Dashboard
    HUAWEI E153 Firmware
    HUAWEI E150 Dashboard
    HUAWEI E150 Firmware
    HUAWEI E122 Dashboard
    HUAWEI E122 Firmware
    HUAWEI D100 Firmware
    HUAWEI B970 Dashboard
    HUAWEI B970 Firmware
    HUAWEI B960 Dashboard
    HUAWEI B960 Firmware
    HUAWEI Mobile Partner Mobile Partner V21
    LG P350 Flash_Open
    LG KF750 Flash_Orange
    LG KF750 Flash_Open
    LG GU280 Flash_Orange
    LG GT540 Flash_Plus
    LG GT540 Flash_Era
    LG GT540 Flash_Era
    LG GT540 Flash_Orange
    LG GT540 Flash_Open
    Samsung GT-S8000 Flash_Open_Play_XPIJ7_MXEOIJ1
    Samsung GT-C3530 Flash_Orange_XXKA1_IDEKA1
    Samsung GT-S8000 GT-S8000_Downloader
    Samsung GT-C3560 GT-C3560_Downloader
    Samsung GT-C3560 Flash_Open_XXKK1_OXAKI1
    Samsung GT-C3530 Flash__Plus_XXKA2_PLSKA1
    Samsung GT-C3530 GT-C3530_Downloader
    Samsung GT-C3530 Flash_Plus_XXKA2_PLSKA1
    Samsung GT-C3530 Flash_T-Mobile_XXKH1_TPLKH1
    Samsung GT-C3530 Flash_Open_XXKA1_OXAKA1
    Samsung GT-C3530 Flash_Play_XXKG2_PRTKG1
    Samsung GT-C3520 GT-C3520_Downloader
    Samsung GT-C3520 Flash_Plus_XXKL1_PLSKL3
    Samsung GT-C3520 Flash_Open_XXKJ7_OXAKJ4
    Samsung GT-C3510 GT-C3510_Downloader_V1.4
    Samsung GT-C3510 Flash_Open_XXIL3_OXAJA1
    Samsung GT-C3500 GT-C3500_Downloader
    Samsung GT-C3500 Flash_Play_PMKB3_PRTKB2
    Samsung GT-C3500 Flash_Plus_XXKB2_PLSKB1
    Samsung GT-C3500 Flash_Open_XXKB2_OXAKB1
    Samsung GT-C3322 Flash_Open XXKE3_OXAKE2
    Samsung GT-C3322 GT-C3322_Downloader
    Samsung GT-C3300K GT_C3300K_Downloader_and_driver
    Samsung GT-C3300K Flash_Plus_PLSJJ1_XXJH3
    Samsung GT-C3300K Flash_Open_XXKG1_OXAKG1
    SonyEricsson C702 Kody Serwisowe
    Samsung GT-C3212 Flash_Open_XXIL1
    Samsung GT-C3212 GT-C3212_OneNAND_Downloader_v0.9
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nie lepiej wydzielic czesc forum GSMPL i przeznaczyc dla zwyklych smiertelnikow? Elektroda ma sie dobrze glownie dlatego, ze mozna tutaj tez ZAPYTAC o jakas solucje badz tez pomoc z dana usterka. Ja widze to tak, ze powinno byc wydzielone forum publiczne ALE z weryfikacja mimo wszystko do ludzi, ktorzy maja jakies pojecie. Co by sie ludziska nie pytaly jak zmienic tapete...
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Tak jak napisał Cykada, aktualny engine gsmpl i narzędziownia ma za zadanie właśnie - jak to napisałeś - zweryfikować ludzi, którzy mają jakieś pojęcie a może nawet wyłowić ukryte talenty ;) Dodawaj ciekawe solucje (najlepiej swoje, a nie przedruki z internetu) po to właśnie jest narzędziownia.
  • Poziom 35  
    Poza tym po co mamy konkurować z elektrodą? Nikt nie powiedział, że nie jest to potężne źródło wiedzy.
    Jednym z założeń narzędziowni jest wyłowieniu ludzi do grupy oraz chęć skłonienia ludzi z branży do wspólnego stworzenia ciekawego narzędzia - mi często zdarza się, że moja pamięć jest krótkotrwała i sam spoglądam do swoich wpisów w narzędziowni :).

• Spec od GSM
    Narzędziownia jest Narzędziownią, nie forum. Służy szybkiemu znalezieniu potrzebnej informacji/pliku.
    Oczywiście przy każdej solucji można zgłosić jej błąd, otrzymuję wtedy informację co jest nie tak i mogę szybko poprawić błędne dane.

Daniel, skoro się tak bardzo upierasz o ZAPYTANIE, okej, koder popracuje nad formułą zapytań i sposobów ich wypełniania przez użytkowników :) Myślę, że na poziomie takim, na jakim jest aktualnie Narzędziownia to wystarczy.

Nie chcemy konkurować z żadnym forum, bo nie jest nam ono potrzebne, po prostu.

Chcemy się nieco otworzyć, być może przyjąć nowych członków grupy, a jest to prosty sposób aby "wyłowić" ukryte talenty. Nie monitorujemy całego internetu, po prostu gdzieś tam na pewno są ludzie, którzy do grupy się nadają, jako dobrzy fachowcy i osoby, którym przede wszystkim się chce.

Nie ogłaszamy/ nie piszemy nigdzie indziej, tylko na elektrodzie. Nie szukamy poklasku swoimi ciężko wypracowanymi solucjami, chętnie natomiast dzielimy się informacją ogólnodostępną na sieci.

Po to powstała Narzędziownia między innymi, aby zebrać "do kupy" to co jest wszędzie + trochę własnych zaproponowanych przez użytkowników rozwiązań/solucji.

Cały czas jest poprawiana, modyfikowana, uzupełniana, lista niektórych poprawek/nowych rzeczy z ostatnich 3 tygodni:

1. Linki z treści solucji nie otwierają się w nowym oknie
    2. Dodać linie początku i końca solucji, żeby odróżnić je od tekstu, autora przesunąć na prawy dół pod solucją.
    3. Opera i IE nie pokazuje pogrubionych pokolorowanych nazw solucji płatnych. (w Chrome dodano tło niebieskie)
    4. Mass mail do wszystkich userów.
    5. Korekta importu wewnętrznych solucji grupy
    6. Alfabetyczne wyświetlanie solucji i kategorii
    7. Naprawa parse syntax przy logowaniu
    8. Zmiany rangi userów
    9. Naprawiono możliwość dodania linku do kategorii w moich linkach
    10.Poprawiono zawijanie tekstu przy Linkach
    11.Dodano sprawdzanie automatyczne i dodawanie http:// przy hiperlinkowaniu
    12.RSS obcięto do ładowania 30 linii (poprzednio cały bws sie ładował)
    13.Korekta statycznego tła w przeglądarkach.
    14.Ustawienie mniejszego czasu wyświetlania wymogu wyboru przy dodawaniu/usuwaniu kategorii/solucji
    15.Korekta licznika pozycji
    16.Korekta zamiany najnowszych solucji (nadpisanie solucji na poprzednią)
    17.Dodano możliwość utworzenia FAQ.
    18.Autopozycjonowanie po skasowaniu solucji/kategorii
    19.korekta strony pod względem timestamp z bws
    20.Dodanie dymków do tytułu solucji w news i na głównej oraz w strefie serwisowej.
    21.Dodano raportowanie solucji na e-mail do adminów.
    22.Zgłoś błąd
    23.Faq
    24.Dodanie pola adres strony internetowej, numer gg do danych użytkownika
    25.Licznik solucji, download solucji
    26.Info o sprawdzeniu spamu po rejestracji
    27.Kolor tła solucji
    28.Ranking użytkowników
    29.Pokaż solucje 10/all (główna, newsy)
    30.Tryb podglądu/edycji przy wejściu do solucji
    31.Solucja zaimportowana (info)
    32.Przystosowanie kodowania znaków
    33.Import solucji miniatura/duże zdjęcie w solucji
    34.Wypiska z newslettera
    35.Zapamiętaj hasło

Tak więc dzieje się cały czas i bardzo dziękujemy wszystkim za uwagi/pomoc w ogarnianiu tego, co jest Wam najbardziej potrzebne.

• Spec od GSM
    Informacyjnie tylko :

Nikomu się nie chciało włożyć choć trochę pracy w pomoc i utworzenie Narzędziowni, więc za free nic nie będzie. Do czasu aż wygasną linki można pobierać.

Linki nie będą aktualizowane, nie będą również usuwane. Zawsze możecie sobie odpalić google i poszukać, choć wątpię, czy znajdziecie gdziekolwiek SERWISOWE flashe.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Cykada może nie blokuj tak od razu. Może info jakie wymagania :)