Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projekt systemu alarmowego z inteligentnym sterowaniem w mieszkaniu z tarasem.

abber 16 Aug 2012 15:09 1737 5
Optex
    abber
    Level 11  
    Witam.
    W najbliższym czasie w mieszkaniu chcę założyć system alarmowy z inteligentnym sterowaniem. Mieszkanie jest małe, sypialnia i salon - 80mkw, taras 40mkw. Jest to mieszkanie wynajmowane, okres to 2 lata, warto zainwestować w system automatyki. Niestety inwestor zrobił bardzo nie przemyślanie kable od instalacji, większość trzeba będzie samemu poprowadzić ale tylko po działówkach, wszędzie karton gips! Mieszkanie jest na parterze, posiada taras z ogrodzeniem, rolety zewnętrzne i drzwi antywłamaniowe.
    Jako centralę myślę nad Integrą 128WRL, czujniki to 3x dualne SILVER dlaczego dualne? w mieszkaniu mamy 2 jednostki od klimatyzatora, klimatyzator będzie działał przy czuwanie - nie ma nas w domu, myślę, że przy zwykłych PIR' ach mogą być fałszywki, sygnalizator zewnętrzny to SP4006, wew SPW220, 3x manipulator(1x LCD z kartami, 2x LCD).
    Klimatyzator będzie sterowany przez I128WRL, rolety także, niestety tutaj trzeba będzie grzebać w ich sterowniku, niedługo dodam zdjęcia.
    Proszę o pomoc, za każdą sugestię dziękuję!
  • Optex
    rokycky
    Level 23  
    Zadaj konkretne pytanie, jeśli chcesz uzyskac jakąś podpowiedz.
    Aktualnie można Ci doradzić abyś mikrofale w tych dual'ach aktywował jedynie przy czuwaniu systemu, po co się zbędnie smazyć :)
  • Optex
    abber
    Level 11  
    Chodziło mi najbardziej czy zwykle czujki np Graphite bd odpowiednie?
    humek
    Level 32  
    Jak klima ma działać podczas czuwania to czujniki daj dualne.Możesz dać kontaktrony w oknach i czujnik zewnętrzny na tarasie lub bariery podczerwieni chroniące otworów okiennych,wszystko zależy od funduszy którymi dysponujesz.
    abber
    Level 11  
    Dobra, Silvery mogą być ? Czy w kuchni też dualna jeżeli jeden wylot powietrza skierowany jest do kuchni ? Sęk w tym, że nie mogę dać kontaktronów gdyż za dużo okablowania(instalacja pod "pseudo" alarm już została wykonana, ja ją tylko delikatnie zmodernizuje) nie bd instalował Kontaktronów ABAX' a bo po 1 koszt a po 2 to jest zbyteczne.
    Dodatkowo chcę sterować 4 grupami rolet, 2 jednostkami klimatyzacji.
    Czy SP4006 może być zasilany z AUX ? 2 wysoko prądowe wyjścia mam już zajęte. (syg. wew)
    Czy roletą można sterować tak aby jej położenie było zdefiniowane przez użytkownika ? Załączenie czuwania odpowiedniej strefy zamknie całkowicie roletę, rozbrojenie alarmu podniesie roletę do poprzedniego stanu - tego z sprzed załączenia czuwania ?
    Czy po poprzez przełącznik roletowy, podtynkowy góra-dół można sterować tak roletą aby w czasie jednego impulsu - przycisku podniosła się w górę tylko o kilka cm, a przy przytrzymaniu przycisku przez np. 5 sek zamkła/otworzyła się całkowicie ?
    humek
    Level 32  
    Silvery mogą być to czujniki dualne ale zrób tak by były zasilane wtedy kiedy załączone jest czuwanie. AUX wyjście o ile pamiętam ma 500mA wydajności prądowej więc może być mało ale możesz (jeśli brak Ci wyjść wysoko prądowych ) zasilić sygnalizator poprzez przekaźnik bezpośrednio z kabli akumulatora (przez bezpiecznik oczywiście) przekaźnik wysterujesz z wyjścia aktywnego OUT .Z tego co wiem przycisk roletowy GÓRA/DÓŁ albo zamyka albo otwiera chyba ze posterujesz z jakiegoś sterownika czasowego który po impulsie "otwórz" da zaraz następny impuls "stop" wtedy osiągniesz to co chcesz.