Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt systemu alarmowego z inteligentnym sterowaniem w mieszkaniu z tarasem.

16 Sie 2012 15:09 1626 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    W najbliższym czasie w mieszkaniu chcę założyć system alarmowy z inteligentnym sterowaniem. Mieszkanie jest małe, sypialnia i salon - 80mkw, taras 40mkw. Jest to mieszkanie wynajmowane, okres to 2 lata, warto zainwestować w system automatyki. Niestety inwestor zrobił bardzo nie przemyślanie kable od instalacji, większość trzeba będzie samemu poprowadzić ale tylko po działówkach, wszędzie karton gips! Mieszkanie jest na parterze, posiada taras z ogrodzeniem, rolety zewnętrzne i drzwi antywłamaniowe.
    Jako centralę myślę nad Integrą 128WRL, czujniki to 3x dualne SILVER dlaczego dualne? w mieszkaniu mamy 2 jednostki od klimatyzatora, klimatyzator będzie działał przy czuwanie - nie ma nas w domu, myślę, że przy zwykłych PIR' ach mogą być fałszywki, sygnalizator zewnętrzny to SP4006, wew SPW220, 3x manipulator(1x LCD z kartami, 2x LCD).
    Klimatyzator będzie sterowany przez I128WRL, rolety także, niestety tutaj trzeba będzie grzebać w ich sterowniku, niedługo dodam zdjęcia.
    Proszę o pomoc, za każdą sugestię dziękuję!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Zadaj konkretne pytanie, jeśli chcesz uzyskac jakąś podpowiedz.
    Aktualnie można Ci doradzić abyś mikrofale w tych dual'ach aktywował jedynie przy czuwaniu systemu, po co się zbędnie smazyć :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Chodziło mi najbardziej czy zwykle czujki np Graphite bd odpowiednie?
  • Poziom 32  
    Jak klima ma działać podczas czuwania to czujniki daj dualne.Możesz dać kontaktrony w oknach i czujnik zewnętrzny na tarasie lub bariery podczerwieni chroniące otworów okiennych,wszystko zależy od funduszy którymi dysponujesz.
  • Poziom 11  
    Dobra, Silvery mogą być ? Czy w kuchni też dualna jeżeli jeden wylot powietrza skierowany jest do kuchni ? Sęk w tym, że nie mogę dać kontaktronów gdyż za dużo okablowania(instalacja pod "pseudo" alarm już została wykonana, ja ją tylko delikatnie zmodernizuje) nie bd instalował Kontaktronów ABAX' a bo po 1 koszt a po 2 to jest zbyteczne.
    Dodatkowo chcę sterować 4 grupami rolet, 2 jednostkami klimatyzacji.
    Czy SP4006 może być zasilany z AUX ? 2 wysoko prądowe wyjścia mam już zajęte. (syg. wew)
    Czy roletą można sterować tak aby jej położenie było zdefiniowane przez użytkownika ? Załączenie czuwania odpowiedniej strefy zamknie całkowicie roletę, rozbrojenie alarmu podniesie roletę do poprzedniego stanu - tego z sprzed załączenia czuwania ?
    Czy po poprzez przełącznik roletowy, podtynkowy góra-dół można sterować tak roletą aby w czasie jednego impulsu - przycisku podniosła się w górę tylko o kilka cm, a przy przytrzymaniu przycisku przez np. 5 sek zamkła/otworzyła się całkowicie ?
  • Poziom 32  
    Silvery mogą być to czujniki dualne ale zrób tak by były zasilane wtedy kiedy załączone jest czuwanie. AUX wyjście o ile pamiętam ma 500mA wydajności prądowej więc może być mało ale możesz (jeśli brak Ci wyjść wysoko prądowych ) zasilić sygnalizator poprzez przekaźnik bezpośrednio z kabli akumulatora (przez bezpiecznik oczywiście) przekaźnik wysterujesz z wyjścia aktywnego OUT .Z tego co wiem przycisk roletowy GÓRA/DÓŁ albo zamyka albo otwiera chyba ze posterujesz z jakiegoś sterownika czasowego który po impulsie "otwórz" da zaraz następny impuls "stop" wtedy osiągniesz to co chcesz.