Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC 69 XLT 2 - Kilka pytań o anteny.

16 Sie 2012 16:00 3792 1
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki pytanie chcę zmienić antenę do powyższego skanera. Teraz mam jakąś teleskopową około 70 cm.
    1. Czy jeżeli antenę samochodową stosowaną w straży pożarnej zamontuję na balkonie to z ilu kilometrów może zbierać ?
    2. Czy jak przerobię antenę od motorolii GP-360 i podłączę do skanera to dobrze będzie zbierać?
    3. Czy jest możliwość zrobienia dobrej anteny przenośnej ?
    4. Lepiej zrobić antenę stacjonarną?
    5. Jaką antenę stacjonarną zrobić najlepiej.
    6. Co jest ważne przy wykonywaniu anteny ?
    7. Jak uzyskać najlepszy "zasięg" ?
    8. Jest możliwy zasięg do 30 km ?

Do budynku straży(PSP) mam około 7 km. w linii prostej, teren zabudowany.

Chodzi mi o pasma tylko do odbioru. Proszę o takie wytłumaczenie "jak krowie na miedzy" ponieważ tą wiadomość przekażę osobie, która zrobiła by mi taką antenę.

Pasma o jakie chodzi to:
    149.1125
    148.825
    148.725
    149.900
    168.800
    172.250

Wiem, że czarna masa ze mnie ale chciał bym dobrze posłuchać.
    Jest możliwość odkupienia anten z wojska i straż pożarnej to może jakiej powinienem szukać ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Czy jeżeli antenę samochodową stosowaną w straży pożarnej zamontuję na balkonie to z ilu kilometrów może zbierać ?

Im wyżej balkon i zamocowana antena tym dalej będziesz słyszał. Jeśli to parter lub I piętro to tak samo jak w wozie, a nawet mniej, bo tam masz profesjonalną Motorolę.

Czy jak przerobię antenę od motorolii GP-360 i podłączę do skanera to dobrze będzie zbierać?

Nic nie trzeba przerabiać. Wystarczy, że kupisz odpowiedni adapter.

Czy jest możliwość zrobienia dobrej anteny przenośnej ?

Post nr 16: http://lotnictwo.net.pl/6-spotting/36-skanery...07-uniden_bc92xlt_opinie_anteny_problemy.html

Lepiej zrobić antenę stacjonarną?

Oczywiście. To tak jakbyś obok siebie postawił Fiata 126p i Mercedesa.

Jaką antenę stacjonarną zrobić najlepiej.

Dipol pólfalowy.

Co jest ważne przy wykonywaniu anteny ?

Dobre materiały, porządny kabel i wtyki oraz odrobina wiedzy i umiejętności.

Jak uzyskać najlepszy "zasięg" ?

Antenę mocujesz jak najwyżej nad terenem.

Jest możliwy zasięg do 30 km ?

Naturalnie. Przy dobrej antenie i odpowiedniej wysokości trzy razy tyle da się osiągnąć.

Jest możliwość odkupienia anten z wojska i straż pożarnej to może jakiej powinienem szukać ?

Jest, ale często sprzęt zakupić mogą tylko jednostki z sektora MSWiA (Policja i Straż Graniczna). Poza tym w wielu przypadkach nadaje się on na złom. Na aukcjach pałkę Radmora można zakupić za grosze, która spełni Twoje wymagania.