Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Comfort 42B - nie pali, stuki w silniku.

16 Sie 2012 16:25 6393 16
  • Poziom 22  
    Witam serdecznie użytkowników elektrody.
    Otóż mam problem z kosiarką,wiem chyba że to silnik marki TECUMSEH
    Sprawdzałem świece i jest mokra -czyli paliwo dostaje i iskrę też (oj bolało)
    filtr powietrza czysty.
    Pracowała jakieś 10 minut, przy koszeniu trawy i nagle zgasła i nie odzywa się w ogóle, nakręciłem krótki filmik żeby wam pokazać.

Link

Ciekawe że przy wykręconej świecy silnik pracuje swobodnie, bez trzasków (słyszanych na filmiku), sprężanie ma, tak wnioskuje po oporze przy wkręconej świecy.

Możliwe że ktoś prze de mną próbował odpalać ją bez noża ale nie wiem czy na pewno.

Z góry dzieki za waszą pomoc i sugestie

pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Może pracowała bez oleju :)
    Uderzenia nożem ? Sprawdzałeś czy jest krzywy wał, lub ścięty klin?
    Ale ten rechot z silnika to ewidentnie korbowód.
  • Poziom 22  
    Olej ma nowy,
    Kosiłem po prostej równej łące, wał jest równy, czyli korbowód do wymiany?. Wiesz od czego to się mogło stać? Kosiarka ma prawie 15 lat i możliwe żeby się samoczynnie zużył korbowód?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Panie rychu, czy ten regulator to jest to? Regulator odśrodkowy aparatu zapłonowego (centrifugal spark-advance control, Fliehkraftverstellung) - system umożliwiający zmianę kąta wyprzedzenia zapłonu w zależności od prędkości obrotowej silnika (im wyższe obroty, tym wyprzedzenie musi być większe ze względu na czas spalania mieszanki). Działa na zasadzie odchylania wirujących ciężarków pod wpływem siły odśrodkowej.

sprawdzałem przed chwilą po odkręceniu świecy do środka i tłok porusza sie normalnie
  • Poziom 22  
    Stukot pojawił się nagle po tym jak kosiarka zgasła i nie chciała już odpalić

Czyli możliwe że przede mną ktoś próbował odpalać kosiarkę bez noża dlatego mogło zerwać klin?
    Póżniej do niej zobaczę czy jednak zerwany jest klin i wstawię foty.
    Pytanie - czy podczas ciągnięcia "" na zimno ,powoli za linkę w celu poruszenia całym układem ta dźwigienka powinna sie poruszać??? bo u mnie się nie porusza i są luzy-można ją lekko pociągnąć do siebie na ok 2 cm

https://obrazki.elektroda.pl/76_1212212312.jpg
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem popuściły śruby mocujące dolną część korbowodu - tj. część główki korbowodu. Dlatego też należy zaniechać prób uruchamiania silnika, gdyż grozi to uszkodzeniem silnika (urwaniem korbowodu, uszkodzeniem wałka rozrządu, regulatora odśrodkowego lub obudowy silnika). Silnik należy rozebrać i ustalić przyczynę hałasu.
  • Poziom 22  
    staszek duża szansa jest że są poluzowane śruby mocujące dolną część korbowodu,ile by to kosztowało na serwisie taka robota? Silnika boje się rozebrać,nie wiem czy dam rade go ponownie złożyć

mam rozumieć że luźny korbowód ""ślizga"" się po wale i nie pozwala na pełne sprężenie mieszanki dlatego nie pali??

sprawdzałem klin od koła zamachowego i wygląda na nienaruszony-znaczy się nie zadrapany,zdarty itp... to chyba znaczy że wał korbowy jest cały??
  • Poziom 22  
    Byłem u znajomego mechanika i po rozebraniu silnika powiedział że miska olejowa jest do wymiany, wał korbowy i korbowód do prostowania, za tę robotę, w serwisie, chcą 350 zeta, waszym zdaniem opłaca się to naprawiać?
  • Poziom 22  
    byłem w serwisie odebrać kosiare i tak z ciekawości spytałem się ile by kosztowała naprawa z moimi częściami kupionymi na allegro. Gosć na to że 200 zł-czyli wymiana starych części na nowe i ustawienie rozrządu tyle KOSZTUJE!!!!