Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z parownikiem Cometa

szczepko 21 Sty 2005 23:39 4611 6
  • #1 21 Sty 2005 23:39
    szczepko
    Poziom 13  

Witam!

Ostatnio dałęm wyregulować instalkę gazu i okazało się że autko zaczeło palić 2 lity więcej gazu.

Wychodzi na to że regulacji trzeba poddać regulacji, bo gazownik podkręcił ilość gazu.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak dokonać regulacji ilości gazu? Wiem że są 2 śrubki. Jedna od biegu jałowego a druga od ilości gazu.

Zamontowane są tak że jak patrzę od przodu autka to mam je po lewej stronie parownika.

Celem regulacji na + kręcimy od siebie czy do siebie?

Proszę o pomoc.

• Pomocny post
    #2 22 Sty 2005 17:17
    przemek20
    Poziom 20  

na reduktorze masz 2 śrruby regulacyjne: górna służy do regulacji stałej dawki gazu a dolna do dawki gazu na wolnych obrotach. Poza tym jeżeli twój wóz (napisz co to za wóz) ma sondę lambda to powinieneś mieć komputer sterujący dawką gazu za pomocą silnika krokowego znajdującego się na rurze łączącej reduktor z mikserem. Jeżeli nie ma tam silnika krokowego to powinna tam być sruba do ręcznej regulacji. Sruba ta moze byc również przy silniku krokowym zalezy to od komputera. Jeżeli masz komputer bez sruby regulacyjneej na silniku krokowym to lepiej się sam do tego nie zabieraj (potrzebne jest podłączenie do komputera). Wszystkie wymienione przeze mnie sruby działają jak śruby :-) tzn jak wkręcasz w prawo to zamykasz dopływ gazu i na odwrót. Jeśli masz w miarę nowy reduktor to śruba górna od regulacji dawki gazu powinna być całkowicie zakręcona a dawkę gazu regulować bedzie sruba na gumowej rurze do miksera. Jeśli za durzo ci pali to wkręć ją - powoli-o 30-40stopni i przejedz sie żeby sprawdzić czy nie stracileś mocy. jak jest żle to wykręć z powrotem. Po każdej regulacji pokręć też śrubą wolnych obrotów aby były stabilnei podobne jak na benzynie. Jak zubażaasz mieszankę to obroty spadną ale jak wzbogacasz za bardzo to też spadną. Miłej regulacji

• #3 25 Sty 2005 08:34
    szczepko
    Poziom 13  

O to mi właśnie chodziło co napisałeś.

Autko jakie mam to VW Passat '92, silnik 1800/90KM. Ma wtrysk i komputer (silnik z motowtryskiem i sondą lambda) . Aututor faktycznie ma. Musze sprawdzić ustawienie śrub. Jedna chyba jest wkręcona, druga nie bardzo.

Muszę dorwać jeszcze soft i interfejs do komputera gazowego.

Zastanawiam się czy nie można takiego interfejsu zrobić z kabla od telefonu komórkowego (komunikacja dwukierunkowa po RS232).
    Może wiesz coś na ten temat??

Pozdrawiam

• #4 26 Sty 2005 22:02
    przemek20
    Poziom 20  

interfejs jest złożony z układu MAX232 i kilku kondensatorów zgodnie ze schematem aplikacyjnym, stabilizatora 7805 i to wszystko; chodzi o to że COM wkomputerze ma poziomy napięć +-12V a mikrokontroler w komputerze gazowym ma zasilanie +5V. Interfejs do komórki może nie byc ok, ale zrobic go możesz sam wyniesie cię to z 10żł lub kupic na Allegro za ok 50zł. Pozostaje jeszcze kwestia wtyczek do komputerków-też da się dokupić. Co do softu to posiadam oprogramowanie do większości komputerów gazowych i mogę ci podesłać. Napisz jeszcze co to za komputer.

• #5 27 Sty 2005 09:11
    szczepko
    Poziom 13  

No to będę działał na razie nad Maxem, a potem zostanie sprawdzenie parametrów kompa.

Prośba o sofcik poszedł na priva.

Pozdrawiam

• #6 27 Sty 2005 12:34
    VIVERO79
    Poziom 14  

witam
    gazownik powinien przy ustawianiu mieszanki podłączyć analizator spalin, bez tego najlepszy majster nie ustawi składu poprawnie.
    jeżeli parownik jest stary to obawiam się że nia da się go wyregulowac (będzie pływał) jego parametry będą się zmieniały po przegazowaniu i wtedy pozostaje tylko wymiana parownika (regeneracji nie polecam - nie ma gwarancji).
    pozdrawiam.

• #7 27 Sty 2005 13:11
    szczepko
    Poziom 13  

Gazownik ustawiał na analizatorze, a co do ustawień kompa to wiem że ma inne funkcje które wydają się niezałączone.

Parownik ma nie całe 4 miesiące więc można powiedzieć że jest nowy.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME