Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Bosch/Siemens , Gorenje czy...no właśnie...co?

16 Aug 2012 19:52 7473 5
  • Level 11  
    "Obmacowawszy" kilka eksponatów w różnych sklepach i przejrzawszy kilka katalogów byłem już w zasadzie zdecydowany na lodóweczkę NoFrostową ze stajni LIEBHERR.

Wybór padł na model CN3503 ew. ciut mniejsza CN3033...

Po czym zacząłem tu i ówdzie znajdywać dosyć sporo niezbyt przychylnych, delikatnie mówiąc, opinii na temat mniej lub bardziej współczesnych wyrobów tego producenta np. tutaj: http://liebherr.fm.interia.pl i doszedłem do wniosku, że chyba nie ma co ryzykować.
    Wróciłem więc do swoich wcześniejszych typów:
    BOSCH / SIEMENS i coś co mam i znam, bo nie miałem z nim nigdy problemu: GORENJE.

Moje typy:

Bosch: = Siemens: (?)
    KGN36VW30 = KG36NVW30 (?)
    KGN33Y22 = (?)*
    (?)** = KG36NAW22

Gorenje:
    NRK-68SYW
    NRK-61811W

* - nie ma odpowiednika?
    ** - czyżby "brat bliźniak" (metodą dedukcji - KGN36AW22) nie był dostępny na polskim rynku?

I teraz:
    Spotkałem się z opinią, że BSG do najcichszych nie należą. Czy faktycznie są aż tak uciążliwe? Porównując dane katalogowe daje się zauważyć różnice nawet 2-3dB między Gorenje, a Siemensem, ale na ile są to wielkości prawdziwe?

Czy ktoś ma jakieś niemiłe doświadczenia z wymienionymi przeze mnie modelami?
    A może przychodzą wam do głowy jakieś inne lodóweczki warte uwagi?

Ew. bez No frosta:
    KGV36VW30E
    KG36VY32
    RK-61811W
    RC-4181KW

Podstawa to: trwałość, kolor biały, chłodziarka pow.200l (im więcej tym lepiej), zamrażalnik ok.60-70l w zupełności starczy.

PS.
    LG, Samsung i Electrolux - skreślam z góry, niech sobie opinie mają w sklepach jakie chcą - ja im po prostu nie ufam, jeśli chodzi o branżę chłodniczą...

PS2.
    No chyba, że ktoś wybroni jeszcze tego LIEBHERRa...

PS3.
    Budżet to tak najlepiej ok.1700-1800, ew. ciut więcej, ale na pewno nie dopłacę 1000 zł tylko dlatego, że jakiś tam model ma A+++. Liczyć póki co umiem...;)
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Widzę, że nikt nie pomoże.

To jeszcze takie pytanko:

Czy i jeśli tak, to jaka jest różnica pomiędzy KGV36VW30 i KGV36VW30E...

W aukcjach i sklepach przewijają się oba te modele (niekiedy potrafią mieć w jednym sklepie 2 różne ceny -> wniosek-czymś powinny się jednak różnić), a na stronie producenta widać tylko ten z "E"... :/
  • Level 11  
    Bosch i Siemens ma lata świetności za sobą. Polecam Samsunga lub LG, które dużo popracowały aby wejść na rynek AGD. Mam Samsunga (200cm) od 3 lat, jest bardzo dobrze wykonany i nic mu nie dolega. Przestrzegam przed powłoką inox, która wymaga zamiłowania do szmatki aby pozbyć się odcisków rąk (szczególnie przy małych dzieciakach)
  • Level 11  
    Uzupełniam tylko dla tych, którzy mają podobne dylematy...
    Ostatecznie stanęło na KGV36VW30E (po obmacaniu kilku modeli w różnych sklepach wydedukowałem sobie w końcu co oznacza owo "E" - mianowicie dodatkową ruchomą ściankę w Crisp Boxie, dzielącą nam tą szufladkę na 2 części).
    Póki co działa - nic więcej po kilku tygodniach używania powiedzieć się raczej nie da.

BTW.
    Wnoszenie tego klamota na 2 piętro po dosyć ciasnej klatce schodowej wymaga nieco krzepy...chyba warto rozejrzeć się za ofertami dostawy "pod drzwi" :)
  • Level 1  
    Antares64 jak sprawuje ci się ten BOSCH KGV36VW30E?
    Jak jest z chałaśliwością tej lodówki? Opinie tutaj są podzielone.
    Warto płacić tyle za NO-Frost?
    Masz do niej jakieś zastrzeżenia?
    Bedę wdzięczny za odpowiedź z opinią.

Dodano po 11 [minuty]:

Przepraszam Antares64 pomyliły mi się modele ja jestem zainteresowany Bosch KGN 36VW30 o którym pisałeś na początku.
    Dlaczego się na niego nie zdecydowałeś?
    Co cię przekonało do zakupu lodówki BOSCH?
  • Level 11  
    Czemu Bosch?
    Hmm...w sumie wszystkie powody podałem już wcześniej...do LG i Samsunga nie mam zaufania....Gorenje ostatecznie nie mogłem znaleźć w interesującym mnie kolorze...Interesujący mnie model "chodzący jako biały" fizycznie był prawie kremowy... :/

Co zaś do No Frosta, to wydedukowałem sobie to tak:
    1.do zamrażalnika zaglądamy sporadycznie (średnio pewnie z raz dziennie max), więc szronu w środku jakiejś niespotykanie wielkiej ilości nie ma...(przyznam szczerze, że nawet nie wiem czy w ogóle jest, bo nie zwracam na to uwagi - gdyby było go dużo to chyba bym prędzej czy później zauważył :P )
    2.od czasu do czasu (czyli powiedzmy z raz na rok) i tak wypadałoby tą lodóweczkę umyć, choćby z samych względów estetycznych czy higienicznych (to coś się lekko wyleje, to tam coś kapnie, itp...)
    Po co więc mam płacić za NoFrosta dodatkowe ~500zł (czyli prawie 1/3 ceny "podstawy" - za swoją dałem te parę miesięcy temu ok. 1600zł + transport gratis.) , skoro to w zasadzie byłby dla mnie tylko "bajer", z którego "zalet" prawie nie skorzystam, no bo jak już myć lodówkę, to całą - zamrażalnik też ! A, żeby go umyć, to wypada rozmrozić => jaki w tym momencie pożytek z No Frosta? że można umyć o 1/2h szybciej, bo nie czekamy aż te ew. 0,5cm szronu odtaje ??? ...
    Na pewno są inne "plusy" tej technologii, ale jakoś dawałem sobie radę bez nich przez tyle lat, więc kolejnych parę też dam... :P (cytując klasyka: "...chodzi o to, aby te plusy nie przysłoniły Wam minusów..." :D)

Co mi się jakoś wybitnie rzuciło w "uszy" na samym początku użytkowania, w porównaniu do poprzedniej mojej lodówki, to jej dosyć częsta praca. Założyłem nawet osobny wątek z zapytaniem czy aby na pewno wsio jest ok (do podejrzenia tutaj). Potem troszkę pomierzyłem, policzyłem i wychodzi, że w sumie mało wiele zużycie energii zgadza się z zadeklarowanym. Po prostu kompresorek w tej dużej "boszce" ma 90W, podczas gdy moje poporzednie małe gorenje (praktycznie prawie o połowę mniejsze) miało chyba 100 czy 110W, więc przynajmniej teoretycznie potrzebował mniej czasu raz ze względu pewnie na lekko większą moc, dwa (w zasadzie przede wszystkim) - pojemność lodóweczki.
    I teraz jeśli miałoby się okazać, że NoFrost, którego bym kupił pracowałby również po te np. 8-9h/dobę i do tego o parę dB głośniej, a miałbym otwartą kuchnię, to bym się pewnie lekko (przynajmniej na początku) wściekł.
    Obecnie tak przywykłem, że nawet nie wiem czy i jak długo lodówka "chodzi".
    A może to tylko było jakieś moje "przewrażliwienie" czy raczej "nadwrażliwość" trwająca kilka pierwszych tygodni po zakupie...???

Podsumowując : ja, póki co, do mojej KGV36VW30E nie mam żadnych zastrzeżeń....