Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka do 2000zł - Jaka firma i co omijać?

16 Sie 2012 19:54 9441 9
  • Poziom 18  
    Witam. Przyszedł niestety czas na wymianę starej lodówki Polara.
    CO obecnie z lodówek opłaca się kupić do maks 2000zł? Jakie firmy są najlepsze, a na jakie w ogóle nie patrzeć. Chodzi oczywiście o awaryjność itp.
    Czy obecnie wszystko to samo i brać tylko która jest większa i ma więcej bajerów?

Co polecacie w tej cenie?
    Wymagania jakie musi spełniać to:

- aby na pewno nie była mniejsza od mojego Polara (212l chłodziarka i 90l zamrażarka). I to chyba dobry wynik jak na wysokość 167cm :) Im większa tym lepsza.

- wymiary aby nie przekraczały szer. 72cm i gł. 62cm (wysokości może mieć i nawet 2m albo lepiej).

- Kolor srebrny. Ewentualnie jeśli jest jakaś białą i dużo lepsza w tej cenie od innych srebrnych to też biorę ją po uwagę.

- No i wiadomo energooszczędność w dzisiejszych czasach też się liczy :)

Jak na razie mam na oku takie lodówki:
    - Indesit PBAA 34 FXD [poj. całk. 365l brutto?] - ok 1700zł
    - Samsung RL 56 GWGIH [poj. 353l netto?] - ok 2000zł
    - Electrolux EN 4010 DOX [poj. 375l netto - ok 1800zł
  • Poziom 18  
    Indesit bym nie kupił.
    Jak no frost - Samsung, mam podobny model rl 56 gegih (bez dozownika wody), praca bez zarzutu, cicha jak na bezszronową chłodziarkę. Z tym, że no frost powinien być odsunięty z tyłu od ściany, więc nie wiem, czy Twoje "62cm" wystarczy, skoro lodówka z uchwytem włącznie ma głębokość 67cm +5 cm od ściany. Szerokość 60cm, więc ze spokojem :-)
    Electrolux ok - ale bez no frost, są wtedy niezawodne, podobnie jak Bosch.

Moja chłodziarka miesięcznie kosztuje mnie mniej niż 35zł, więc uważam, że jest energooszczędna jak na no frost :-) (klasa A+)

Z lodówek omijałbym Mastercooka i Whirpoola - raczej słyną z dobrego sprzętu grzejnego (Whirpool głównie pralki). Indesit raczej ma za dużo niezadowolonych użytkowników :| (radzę sprawdzić parę wątków z tego forum ;-) )
  • Poziom 18  
    Dzięki za odpowiedź. Co do wymiarów to miało być na odwrót czyli szer 62cm i gł 72cm.
    Oczywiście dałem to już z zapasem bo ogólnie miejsce na lodówkę ma szer 70x gł 80.

A co takiego jest z Elextroluxem z NoFrost. Jakieś częste awarie?

Hmm czyli zostaje jednak do wyboru Samsung RL 56 GEGIH lub RL 56 GWGIH. I chyba zdecyduje się na ten pierwszy model. Bo GWGIH przez dozownik ma jedną półkę mniej, a do dozownika i tak nie można wlać jakiegoś napoju lub soku więc będzie zbędny. Więc i przy okazji 100zł się zaoszczędzi :)
  • Poziom 18  
    szczerze to na tej półce nic z żoną konkretnego nie trzymamy, tylko probiotyki ;-), więc nie ma co się szczypać o tyle miejsca, najważniejsze to ilość półek w chłodziarce, dla mnie minimum to 4:-)
    Electrolux no frost wydaje dziwne odgłosy, podobnie jak Bosch, dlatego nie nadaje się do kuchni otwartej i półotwartej, a ja taką mam i zależało mi na cichej lodówce z no frost'em, a Samsung właśnie taką jest.
    Miałem jeszcze dylemat nad jednym modelem LG (w mojej rodzinie głównie tylko te dwie firmy królują jeśli chodzi o chłodziarki z bezszronowym rozmrażaniem), ale zwyciężył właśnie Samsung.
    Nasi znajomi mają Electrolux'a no frost w kuchni otwartej na salon, gdzie obecnie śpią i lodówka czasem w nocy nie daje im spokoju, ale jak na razie 1,5 roku bez awarii :D
  • Poziom 18  
    Dzięki za odpowiedź.
    Więc szukając po sklepach dziś (nie chciałem przez neta bo jak by kurier coś uszkodził to znów czekaj nie wiadomo ile na wymianę) znalazłem w Rtv Euro Agd lodówkę Samsung RL56GEGBP chyba niczym nie różniącą się twojego modelu prócz kolorem (czarna).

Będę miał ją w czwartek i mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować :)
  • Poziom 18  
    gruby33 napisał:
    znalazłem w Rtv Euro Agd lodówkę Samsung RL56GEGBP chyba niczym nie różniącą się twojego modelu prócz kolorem (czarna).

Będę miał ją w czwartek i mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować :)

Też zastanawiałem się nad czarną, ponieważ mam grafitowe meble i ładnie by wyglądała, ale oglądając ja na żywo w Media Expert zrezygnowałem ze względu na strasznie odznaczające się odciski palców na czarnym froncie lodówki, a w sklepie nikt o to nie dbał i wyglądała okropnie ;-)
    mimo wszystko życzę udanej ekspolatacji :D
  • Poziom 20  
    Omijaj wszystkie z wyświetlaczem na drzwiach-dobrze ci radzę.
  • Poziom 18  
    Teraz to już lodówka zakupiona. A tak na marginesie czemu tak radzisz?

Druga sprawa to czy normalne, że przy temp. +4c na chłodziarce w środku lodówki szklane półki raz są normalnie przejrzyste, a raz jak by zaparowane?
  • Poziom 18  
    gruby33 napisał:

Druga sprawa to czy normalne, że przy temp. +4c na chłodziarce w środku lodówki szklane półki raz są normalnie przejrzyste, a raz jak by zaparowane?

ja tak miałem przy wycieraniu powierzchownym lodówki, tzw. "myciu na szybcika" ;-) i gdy włożyłem do lodówki wilgotne produkty, np. mokry woreczek mleka, zamrożone mięso do rozmrożenia itd.
  • Poziom 1  
    Miałem Electroluxa 8 lat po kolejnym rozmrożeniu wyciek gazu i działa tylko zamrażalnik, właśnie jestem przed zakupem nowej i raczej wybiorę
    Arioston lub Liebherr.