Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który router do Liveboxa z WOW, USB i opcją dzielenia prędkości łącza

eXar1138 16 Sie 2012 19:55 1452 4
  • #1 16 Sie 2012 19:55
    eXar1138
    Poziom 2  

Witam,
    Na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość, gdyż moja wiedza na temat routerów jest dość słaba. Obecnie posiadam router Dlink Dir-615 podłączony do Liveboxa z którego niestety nie mogę zrezygnować bo służy mi również do odbioru telewizji cyfrowej. Wszystko dobrze działa jeśli chodzi o połączenie internetowe ale niestety mój router nie posiada niektórych znaczących dla mnie funkcji.
    Szukam Routera który umożliwi mi włączanie komputera za pomocą opcji Wake on Lan z tym że przez Internet tak żebym mógł to zrobić z każdego miejsca na ziemi. Udało mi sie to zrobić przez sieci WiFi, ale niestety nie mogę włączyć kompa przez Internet gdyż jak wiadomo Neostrada ma zmienne ip. Przeczytałem w Internecie, że jest możliwość puszczania sygnału bezpośrednio do routera za pomocą zainstalowanego alternatywnego oprogramowania Tomato/DD-WRT .
    Powiedzcie mi jak to działa- czy jak bedę miał oprogramowanie Tomato to będzie Router widoczny w Internecie i będę mógł nim sterować? Czy opcja Livebox + router z Tomato będzie mi umożliwiał włączanie kompa zdalnie ?
    -Drugą dla mnie znacząca sprawą jest podłączenie dysku USB do routera tak żeby był widoczny dla wszystkich komputerów które obecnie mam w domu.
    Następną funkcją która również chciałbym posiadać jest dzielenie łącza Internetowego na kilka komputerów tak aby miał różne prędkości na każdym z nich.

A i jeszcze jedno :)... Czy jest możliwość ściągania torrentów po przez router tak abym nie musiał odpalać kompa ?

Znalazłem na allegro router Netgear WNR3500L
    http://allegro.pl/netgear-wnr3500l-router-wifi-torrent-tomato-pl-usb-i2559613970.html
    Czy byłby on dla mnie odpowiedni ?

A może jakiś inny router tańsze lub do 200zł, posiadające te wszystkie funkcje?

Jak możecie napisać co jeszcze można robić dzięki nowym routerom w środowisku domowym, byłbym wdzięczny. Jakie interesujące funkcje posiadają ? Co można dzięki nim fajnego robić oprócz tego co wyżej napisałem :)

Dzieki za Pomoc
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Sie 2012 20:43
    freetz_master
    Poziom 30  

To wszystko i o wiele więcej potrafi Fritz!Box.

http://freetz.org/wiki/packages

oczywiście nie wszystko na raz, bo to tylko router. Trzeba wybrać "zdrową kombinację" na możliwość routera.

Chociaż nie jestem zwolennikiem tego, to powiem, że torrent (Transmission) da się na nim zainstalować.
    Jak chcesz zaszaleć i masz 7240/7270 albo 7390 to można sobie zainstalować centralke asterisk i zostać rodzinnym operatorem VOIP.

Ale do 200PLN to najwyżej 7170/7140//7141.

0
  • #3 16 Sie 2012 21:11
    eXar1138
    Poziom 2  

Ale co to jest ten freetzbox to jakis router? usługa? nie moge tego znaleść w zadnym sklepie ? :/

0
  • #4 27 Sie 2012 20:33
    freetz_master
    Poziom 30  

FritzBox z klientem Transmission (przez przeglądarkę wprowadza się adressy torrentu, a plik jest ciągniety na USB)
    http://www.transmissionbt.com/

A na Fritz!Box wyglada to tak

WOL (Wake On Lan) na Fritz!Box wygląda tak:

0
  • #5 28 Sie 2012 08:31
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Zainstaluj OpenWRT na swoim routerze i rozwiążesz wszystkie problemy.

0