Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat punto II - nieszczęsne wspomaganie...

16 Sie 2012 20:05 3714 8
  • Poziom 14  
    Witam.
    Jeszcze nie uporałem się z jednym fiatem, a już następny, tym razem punto II 1.2 8v przed liftem.
    Tutaj sprawa dotyczy nieszczęsnego elektrycznego wspomagania...
    Zazwyczaj pada silnik - właściwie te przekaźniki czy luty, ale tu jest jakiś dziwny przypadek. Sam silnik przekładałem do innego punciaka i hula, podkładałem sprawną centralkę do "mojego" - nic, dostałem całą kolumnę - nic, bezpieczniki ok, ładowanie ok... co jeszcze?
    za sugestie wielkie dzięki.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Prosta sprawa, wymieniaj czujnik kąta skrętu kierownicy ;) Oczywiście wszystko w wiązce sprawdzone? O bezpiecznikach nie wspomnę...
  • Poziom 14  
    Dziś wymieniłem kolumnę z czujnikiem konta skrętu - wspomagania brak... Na kompie błąd, nie dający się skasować, silnik wspomagania. Już nic z tego nie rozumiem, skoro działa w innym punciaku bez zarzutu, to czemu tu nie chce i skąd ten błąd?
    Macie może jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jaki dokładnie kod błędu? Sprawdzałeś wszystkie zasilania?
  • Poziom 14  
    nie pamiętam kodu, w treści było silnik wspomagania błędny, diagnozowane cdif II. Zasilania... na centralkę jest, ale z centralki na tych trzech do silnika nic nie było... Sama centralka sprawdzona też w innym punto.
    Jeśli to nie problem, to napisz na którym kabelku i ile powinno być?
  • Poziom 15  
    Przepraszam ze wetknę się w rozmowę podobna historia mam dwa punciaki dwójki problem podczas jazdy raz działa wspomaganie raz nie ,od czego sie zabrać ?
    co sprawdzić?
    czy po prostu do wymiany ten silnik od wspomagania ?

Dzieki i pozdrawiam za jakąkolwiek poradę !!:)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli starsza generacja, sprawdzić przekaźniki w silniku, jeśli nowsza, masz zapewne uszkodzony czujnik skrętu. Tak czy inaczej najlepiej zrobić diagnostykę.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany!!!
    Wymienione przekaźniki i przelutowana płytka, koszt z robocizną - 65zł u znajomego z serwisu rtv.
    Po montażu wszystko działa jak trzeba.
    Zastanawia mnie tylko jedno: Dlaczego silnik działał w innym punto?
    Ale nic to, w razie potrzeby dysponuję sprawną kolumną z czujnikiem konta skrętu...
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.