Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka wia 102 indesit - miga lampka ¨blokada drzwi¨

ka_milka 16 Aug 2012 21:12 5520 8
 • #1
  ka_milka
  Level 2  
  Pralka (model wia 102) marki Indesit - po praniu nadal miga kontrolka ¨blokada drzwi¨, nawet po ustawieniu na poziom ¨0¨. W instrukcji nie ma opisanej takiej sytuacji. Sugestie, podpowiedzi mile widziane.
 • #3
  ka_milka
  Level 2  
  To mój pierwszy kontakt z tym modelem, proszé o informacjé jak sobie z tym poradzic. Obszerny opis znajduje sie w innym moim wátku który z powodu braku polskich znaków jest przeniesiony do kosza przez moderatora :( Niestety nie mam polskiej klawiatury.

  Nie wiem co zrobic po praniu skoro nadal ta kontrolka miga... A pralka nie moja, bojé sié uszkodzic. Pojawil sie problem inny mianowicie chcac wylaczyc pralke wcisnelam przycisk start/stop i zaczela migac dioda III etapu prania (wirowanie). Odlaczylam od pradu, po ponownym wláczeniu znów miga ta dioda a ja nie wiem co robic zeby calkiem nie zepsuc. Bedé wdziéczna za poradé.
 • #4
  XHOMIC
  Level 10  
  Witam,
  Te modele pralek prawdopodobnie tak już mają. Tzn, gdy po czy tam przed pranie praktycznie zawsze swieci się kontrolka blokady. Więc bez obaw. A jeśli to stresuje, to można to wyłączyć wsciskając przycisk "taki z trójkątem w środku pionowy pasek" nie OFF. A gdy to nie zadziała tzn że, przycisk nie dociska scianki do której wysyłana jest informacja żeby wylączyć.
  Pozdrawiam X.H
 • #5
  ka_milka
  Level 2  
  niestety nie mam takiego przycisku na panelu, jest tylko kilka opcji, zamiast trojkáta jest przewrócony prostokát z pionowá kreská w prawym górnym rogu panelu. Ale jego wcisniécie zaskutkowalo uruchomieniem programu wirowania (trzecia dioda etapów prania). pozdrawiam i dziéki za dalsze wskazówki
 • #6
  TomekCarlos
  Level 26  
  Jeśli miga po ustawieniu na "0" to uszkodzony wybierak programów.
 • #7
  piotreqk31
  Level 2  
  Witam. Jeśli można podepnę się pod temat. Mam do czynienia z programatorem w tego typu pralką. Problem mam z rezystorami obok złącza nad stycznikami (jak dobrze odczytałem ze zdjęcia to są rezystory R1, R3, i R56-zdjecie znalezione w serwisie elektrody ). Na płytce pojawił się zimny lut w wyniku czego zostały wypalone. Jeśli byłby ktoś tak uprzejmy i mógł podać wartości jakie powinny mieć te rezystory, byłbym bardzo wdzięczny, ewentualnie kolory pasków jakie na nich się znajdują. Ze zdjęć jakie znalazłem w serwisie Elektrody, nie udało mi się precyzyjnie określić ich wartości. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  pralka wia 102 indesit - miga lampka ¨blokada drzwi¨
 • #8
  TONI_2003
  Moderator
  piotreqk31 wrote:
  Problem mam z rezystorami obok złącza nad stycznikami (jak dobrze odczytałem ze zdjęcia to są rezystory R1, R3, i R56

  Wspomniane rezystory mają takie wartości :D :
  R1 - 2K2
  R3 - 2K7
  R56 - 10Ω
  pralka wia 102 indesit - miga lampka ¨blokada drzwi¨
 • #9
  piotreqk31
  Level 2  
  Dzięki WIELKIE TONI_2003 :D Pozdrawiam :D