Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BTM222 - Moduł nie wysyła danych.

Stefan99 16 Sie 2012 21:49 753 0
  • #1 16 Sie 2012 21:49
    Stefan99
    Poziom 15  

Witam.
    Zbudowałem układ oparty na mikrokontrolerze STM32. Do komunikacji z komputerem PC wykorzystuję moduł bluetooth BTM222 (tradycyjny USART bez kabli). Wszystko działało bez zarzutu do wczoraj, gdy zmuszony byłem dokonać małej modyfikacji kodu w mikrokontrolerze. Programuję go wykorzystując bootloadera, więc na czas programowania wyciągnąłem moduł Bluetooth. Po zaprogramowaniu ponownie zamontowałem moduł Bluetooth (złącze goldpinowe) i uruchomiłem układ. Zauważyłem, że dioda sygnalizująca zasilanie niepokojąco przygasa. Natychmiast wyłączyłem układ i sprawdziłem czy przypadkiem nie doprowadziłem do jakiegoś zwarcia. Po upewnieniu się że żadnego zwarcia nie ma, ponownie uruchomiłem układ. Tym razem wszystko wydawało się w porządku. Jednak komunikacja bezprzewodowa nie działała. Mój laptop wykrywa moduł i paruje się z nim. W trakcie wysyłania jakiś znaków przez terminal dioda na module sygnalizowała odbierane znaki jednak przy zwartym TX i RX moduł nic nie odsyłał. Sprawdziłem na wszelki wypadek obie linie miernikiem czy nie ma zwarcia do masy i okazało się że pin 26 czyli USART RX jest zwarty do masy. Sprawdziłem oczywiście całe PCB czy nigdzie nie ma zwarcia i wygląda na to że pin jest zwarty wewnątrz układu. Czy to oznacza że port został uszkodzony ? Czy nie da sie już nic z tym zrobić ? Proszę o pomoc.

0 0