Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Wilson Kiepska modulacja

Marcev 16 Sie 2012 21:54 1212 1
  • #1 16 Sie 2012 21:54
    Marcev
    Poziom 8  

Witam wszystkich posiadam Cb radio President Wilson (Philippines) radio działało bez zarzutu do czasu kiedy pożyczyłem je koledze na wakacyjny wyjazd radyjko wróciło martwe przyznał się ze się pomylił przy podłączaniu odwrócił bieguny i radyjko przestało działać . Radio rozebrałem znalazłem uszkodzoną diodę D 41 po wymianie diody radio nadal było martwe pomogła wymiana stabilizatora Kia 7808 radio ożyło ale nie było odsłuchu pomogła wymiana końcówki UPC 1242H pojawił się odsłuch . Radio odbiera pięknie tak jak przed uszkodzeniem gorzej wygląda sprawa modulacji modulacja na Am stała się o wiele gorsza ciszej mnie słychać radio z anteną ml 145 . Nawet kolega który mieszka 5 km dalej ma bazę i twierdzi ze dużo gorzej mnie słychać. W Fm modulacja wydaje się być trochę głośniejsza ale tez bez rewelacji . Proszę o wskazówki co może być przyczyną tak cichej modulacji . Dodam ze radio nadaje w prawidłowej częstotliwości (19 kanał 27,180) nadawanie z mocą 5 watt mierzone na profesjonalnym mierniku z wbudowanym sztucznym obciążeniem . Miał ktoś podobny problem z modulacją w takim radyjku ??? proszę o jakieś wskazówki może uda się jeszcze to radio uruchomić ??? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i sugestie Pozdrawiam

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. /Olek II/

0 1
  • #2 16 Sie 2012 22:13
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

W modulacji AM dla nadajnika jest jeszcze "szczytowe ograniczanie wysterowania mikrofonowego" - coś w rodzaju jak ALC czy "kompresor dynamiki" - oparty na tranzystorach Q19, Q20 i Q21.

Aby sprawdzić czy tutaj nie ma jakiś nieliniowości w sygnale, możesz wyłączyć ten układ przez zwarcie Emitera z Bazą Q20 i zobaczysz - co i jak.

President Wilson Kiepska modulacja
    Przepraszam za jakość skanu. :cry:

Pozdrawiam.

0