Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór sprzętu do monitoringu - potrzebna porada ;)

willyvmm 16 Aug 2012 22:29 1488 3
    willyvmm
    Level 29  
    Witam.

Odrazu zaznaczam że monitoringiem zajmuję się tylko czasami przy okazji więc proszę o wyrozumiałość.

Potrzebuję dobrać 3 kamery IP (i rejestrator) - Kamery WiFi odpadają odrazu z innych powodów.

1 kamera: zawieszona na 4 piętrze na zewnątrz patrząca w dół, ma objąć podwórko i maksymalnie tyle okien/ścian ile możliwe - szeroki kąt widzenia kamery wskazany i wysoka rozdzielczość.

2. kamera zawieszona na zewnątrz w bramie/tunelu, brama ciemna ponad ca. 10m długości 3x3m obszar do rejestracji

3. Kamera standard, w recepcji.

Moje poszukiwania stanęły na tym, że nie mogę znaleźć takich 3 kamer aby razem to spiąć i działało napewno :(

Ideałem by było jakby dało sie istniejący już server na linuxie użyć jako rejestratora, ew po jakiejś rozbudowie. Server się i tak nudzi :)

Pozdrawiam
    Marcin.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    telbod
    Level 31  
    Jaki masz budżet? Kamery są z kilka set złotych i za kilka tysięcy. Jak długa ma być archiwizacja zapisu?
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    Piotrek_gda
    Level 15  
    willyvmm wrote:
    Witam.

Odrazu zaznaczam że monitoringiem zajmuję się tylko czasami przy okazji więc proszę o wyrozumiałość.

Potrzebuję dobrać 3 kamery IP (i rejestrator) - Kamery WiFi odpadają odrazu z innych powodów.

1 kamera: zawieszona na 4 piętrze na zewnątrz patrząca w dół, ma objąć podwórko i maksymalnie tyle okien/ścian ile możliwe - szeroki kąt widzenia kamery wskazany i wysoka rozdzielczość.

2. kamera zawieszona na zewnątrz w bramie/tunelu, brama ciemna ponad ca. 10m długości 3x3m obszar do rejestracji

3. Kamera standard, w recepcji.

Moje poszukiwania stanęły na tym, że nie mogę znaleźć takich 3 kamer aby razem to spiąć i działało napewno :(

Ideałem by było jakby dało sie istniejący już server na linuxie użyć jako rejestratora, ew po jakiejś rozbudowie. Server się i tak nudzi :)

Pozdrawiam
    Marcin.

Witam,

polecam urządzenia HikVision do obserwacji nocą kamery 1,3MPx oparte na CCD, obiektyw dobierzesz w zależności od kamery, możesz też wybrać kamery ze zintegrowanym obiektywem, szczególnie do obserwacji recepcji w ofercie mają małą ekonomiczną kamerę 2MPx z obiketywem 2,8 lub 4mm.
    Rejestrator też Hik - tani i dobry.
    Całość dobrze pracuje po sieci.

Więcej szczegółów na http://www.hikvision.com/en/us/products.asp?cid=50007

Pozdrawiam
    Piotr
    willyvmm
    Level 29  
    @telbod
    Cena nie jest priorytetem :) ale te nie mam zamiaru pacic za naklejke na kamerze.

@Piotrek_gda
    Bardzo fajne kamery, ceny przyzwoite za to co oferuja, wieczorem poczytam dokladniej o nich.