Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany

bodzioprinceinteria.pl 17 Sie 2012 00:21 3027 0
    bodzioprinceinteria.pl
    Poziom 9  
    Witam.

parę porad odnośnie odnowienia obudowy wzmacniacza yamaha ca-800

Wzmacniacz niedawno kupiłem, ma on bardzo rozbudowane możliwości korekcji dźwięku czego nie widziałem w żadnym innym wzmacniaczu, sporo filtrów i niezłego kopa, można go tak wysterować ze kompletnie nie potrzeba żadnego dodatkowego equalizera(korektora) a jakoś wykonania z najwyższej półki, pochodzi z lat 70 -tycnki niby aluminiowy panel przedni, a przełączniki nie przeskakują tylko się "ślizgają" bez wyczuwalnego oporu ale to trzeba się przekonać na własnej skórze.

A co do renowacji to najlepiej kupić fornir modyfikowany na flizelinie (pięknie wyprasowany, bez dziur skaz itd)

Ja postanowiłem trochę zmienić barwę na ciemniejszą więc kupiłem heban,
    będę go lakierował na wysoki połysk typu "piano"

Zostało mi mnóstwo okleiny ( 1,6 mkw w arkuszu za 60 zł z wysyłką na allegro) wiec zrobię sobie kolumny z mdf-u pod kolor wzmacniacza :) ale to w dalszym planie bo muszę zebrać ok 400 zł na głośniki :)

Stary fornir zdarłem szlifierką kątową z tarczą na rzep papier 60 (najwolniejsze obroty, szlifierka bez regulacji raczej się nie nada a recznie zadnym dłutem tez niema szans)

Później ręcznie trochę papierem 100, i odpylanie kompresorem.

Kleić klejem typu butapren, ja używałem patex -ok 26 zl L.

Smaruje obie strony pędzlem , czekam ok 10 s i składam do kupy dociskając kawałkiem bukowego klocka ( filmy instruktażowe na youtube)

Trzyma odrazu ale ja dla pewności ściskałem ściskami stolarskimi.

Obcinać można od razu ostrym skalpelem oczywiście dociskając do równego podłoża. ( nie jest to robota dla narwańców i chałturników, wymaga skupienia i precyzji :)

Następnego dnia szlifowanie forniru papier 100

Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany Wzmacniacz, Amplifier Yamaha CA-800 - odrestaurowany

Wnetrze było bardzo zakurzone wiec najpierw przedmuchałem powietrzem (8 bar),
    później spryskałem wszystko dokładnie WD40 i jeszcze raz przedmuchałem, narazie wszystko działa,
    a i jeszcze w międzyczasie wymieniłem jedyna żaróweczkę o napięciu 12 V (mała samochodowa żarówka)

Lakier dwuskładnikowy (używany w zakładach stolarskich, chyba niemiecki, "załatwiony" wiec cena i nazwa nieznane)

C.D.N.